Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Қатемен жұмыс.Сөйлеумәдениеті. 39-41 жаттығу



Мақсаты: Оқушылардың жазған диктанттарын талдау, Сауатты жазуға үрету.Оқушыларға сәлемдесу үлгілерін түсіндіре отырып, жаттығулар орындау. Сөйлеуін, сөздік қорларын дамыту.Мәдениеттілікке, ізеттілікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу.

Көрнекілігі: плакат, топтама.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою.Қатемен жұмыс. Сөйлеу мәдениеті.

ІІІ Диктантты талдау.а/ жіберілген қателермен жұмыс жүргізу.ә/ талдау.б/ тақтамен жұмыс. Сөздік жұмыс. Ережелерді еске түсіру. Дәптерлеріне сөздік диктант жазғызу.

Ү. Оқулықпен жұмыс.39,40-жаттығу. Сәлемдесу үлгілерін оқу. Оқу, талдау, әңгімелеу.Сәлемдесу үшін айтылатын сөздерді көшіріп жазу. Сәлемдесуге байланысты түрлі мысалдар келтіру.Өмірмен байланыстыру.

ҮІІ Бекіту.Суреттерге талдау жасау.Сәлемдесу.Мақал-мәтелдер.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:41-жаттығу.Бағалау.

 

№ 12. Тақырыбы: Тіл және сөйлеу туралы түсінік /42- 45 жаттығулар/

Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік беру. Тіл арқылы бір –біріне хабар беріп,білмегенін сұрап кеңесетінін айту.Тілін, сөздік қорларын дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Типі: жаңа сабақ

Көрнекігілі: суреттер, оқулық

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа дайындық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тіл және сөз туралы түсінік.Тіл бізге не үшін қажет?

ІІІ. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс,а/ 42- жаттығу. Сурет бойынша «Сөйлеу не үшін қажет» сұрақтарына жауап беру.Сөйлесуге дайындау, сабақ , кітап,газет оқуға үйрету, теледидар көру.

ә/ 43- жаттығу.Сөйлемнің мағынасын түсіну.Тіл арқылы адамдар бір-бірімен түсінеді Сергіту сәті:Дәптермен жұмыс

Көркем жазу:Зз Зз ЗзЗауза.б/ 44-жаттығу Мәтінді оқып, мазмұнын жазу

ІҮ. Қорыту.Бүгін не өттік?Қазір адамдар бір-біріне қалай хабар береді?

Ү. Үйге тапсырма:1. 39 –жаттығу.2. Бағалау

№ 13. Тақырыбы: Сөйлеудің түрлері мен мәнері /46-49 жаттығулар/

Мақсаты: Тіл және сөйлеу жайлы түсінік бере отырып,.сөйлеу түрлерінің түрлерін ажырата білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Байқампаздыққа тәрбиелеу.

Типі: жаңа сабақ

Көрнекігілі: суреттер, оқулық

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік,

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:45 жаттығу

ІІІ. Білімдерін пысықтау:Адамдар-бір-бірімен қалай түсініседі?Тіл не үшін қажет?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Сөйлеудің түрлері мен мәнері

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс,Көркем жазу:Ии Ии ИиИне. а/ 46- жаттығу

Ауызекі сөйлеу – дыбыстап айтып, құлағымызбен еститін сөздер, Яғни үн арқылы беріледі.ә/ 47- жаттығу.Мәтінді оқу. Жазылып берілетін хабар жазбаша сөйлеу деп айтылады. Адамдар ертеде әріпті немесе таңбаларды білмей, тасқа сурет салып білдірген. Алғашқы екі сөйлемді көшріп жазуб/ Сұрақтарға жауап алу.- Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болған.

Сергіту сәті:в/ 48- жаттығу.Әр сөйлемдегі қимыл иесі сөйлеу тілінің қай түрін қолданғанын айту.г/ 49- жаттығу ауызша орындау.

ҮІ. Қорыту.Арнайы суреттер бойынша сөйлеу тілінің қай түрі екенін айту.

ҮІІ Үйге тапсырма:1. Тіл және сөйлеу мысалдар келтіру.2. Бағалау


Күні:10.09.2013

Тақырыбы: Дыбыс және әріп. «У» дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы.

Мақсаты:

1. «У» дыбысының дауысты және дауысыз болып айтылуы жайлы түсінік беру. 2.Тілін, сөздік қорларын дамыту 3. Алғырлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: плакат, суреттер

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену,өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу, түгендеу,оқушы зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Өткен сабақты еске түсіру.

- Сөйлемнің қандай түрлері бар?

- Ауызекі сөйлеу не арқылы беріледі?

- Жазбаша сөйлеу иілі деген не?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:

-У дыбысы қандай дыбыс.У дыбысына келетін сөздер табу.

Ү. Жаңа сабақ

Көркем жазу:Ққ Ққ ҚқҚала.

Өлеңді көшіріп жазу. У дыбысы бар сөзді буынға бөлу.Тау-ға, бау-ға, ту-ып, ау-ла-ға.1. У дыбысының қай кезде дауыссыз екенін айту. 51 –жаттығу топтап жазу, неліктен олай топтағаныңды дәлелдеп көр. Жаңылтпашты оқу.Ау-ыр-са, тәу-ір /дауыссыз/.Ережені меңгерту.

Сергіту сәті

ҮІ. Бекіту.52 жаттығу. Ребус шешу (бауырмал), сөйлем құру.

У дыбысы қандай дыбыс?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:53 жаттығу.Бағалау.


Күні: 10.09.2013ж

Тақырыбы: У дыбысының айтылуын пысықтау.

Мақсаты: 1. У дыбысының дауысты болып айтылуын меңгерту. 2. Тілін, сөздік қорларын дамыту. 3. Ұқыптылыққа тәрбелеу.

Түрі: аралас сабақ

Көрнекілгі: арнайы суреттер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.53- жаттығу.

ІІІ. Білімін тексеру.

20-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқу,удыбысы бар сөздерді буынға бөлу, оның алдындағы дыбысқа көңіл бөлу.

Өздік жұмыс.

21- жаттығу. Жатқа жаз, у дауысты ма? Дауыссыз ба? Анықта, астын сыз.

Топпен жұмыс: 22-жаттығу.

1. заттың аты: сусын, ...

2. заттың сыны: зәулім, ...

3. заттың саны. елу, ...

4. Қимыл атауы: қыдыру, ...

ІҮ .Бекіту.

23- жаттығу. У дыбысы қандай дыбыс?

У дыбысының дауыссыз болып айтылуы.Мысалдар келтіру, талдау, дәлелдеу.

/қауын, емдеу, бояу т.б./

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 24-жаттығу.Бағалау.



Просмотров 1053

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!