Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Мәтін. Мәтін деген не?



Мақсаты:Оқушыларға мәтін туралы жалпы түсінік беру. Мәтін деген не? Салыстыру, талдау.Сөз байлығын, сауаттылығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Төзімді жанашыр болуға тәрбиелеу.

Көрнкілігі. Мәтіндер, суреттер.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Мәтін деген не?

ІІІ. Жаңа сабақ:Кіріспе.Оқулықпен жұмыс.- жаттығу.бірінші, екінші бағандағы сөйлемдерді салыстыру.Талдау.Сұрақтарға жауап алу.Бірінші бағандағы сөйлем не туралы айтылған?Екінші бағандағы ше?Қандай айырмашылық бар?Қай бағандағы сөздердің орнын ауыстырып айтуға болмайды?Ережені оқу, талдау.

ІҮ.Түсінгендерін тексеру:-жаттығу.Мәтінді оқу. Бірнеше оқушыға оқыту.Мәтінге ат қою.Сұрақтарға жазбаша жауап беру.Бұғы сиырға ұқсас мал. Оның мүйізі бұтақша тармақталып өседі. Солтүстік бұғалары қарға батпай жүре алады. Бұғылар мүк пен қынаны жейді.

Ү. Бекіту.Суреттерге қарап мәтін құрастыру . Мәтін екенін дәлелде

ҮІ. Үйге тапсырма:-жаттығу,бағалау.,

 

Күні: 23.10.2013

Тақырыбы: Мәтіннің бөліктері

Мақсаты: Дұрыс құрылмаған мәтінді қайта құру арқылы ондағы сөйлемдердің байланысын көрсету. Оқушы сауаттылығын, сөз байлығын, шығармашылық қабілетін

дамыту.Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі. Кесте, суреттер.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, талдау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:193-жаттығу.

ІІІ. Өткенді пысықтау. Мәтін деген не?Мәтін құрау. Тақырыбы.Суретке қарап мәтін құру.

ІҮ. Мақсат қою.Мәтіннің құрылымы

Ү. Жаңа сабақ:195-жаттығу..Мәтін неше бөліктен тұрады? Әр бөлікте айтылған ой бірдей ме? Басы, негізгі бөлім,соңы сөздеріне көңіл бөлу. 196-жаттығу мәтінді қайта құру.

ҮІ.Қорыту.Мәтін деген не?Мәтіннің бөліктері қалай жазылады?Қандай сөйлемдер мәтін құрайды?197-жаттығу Мәтінге жоспар құру.1.Екі дос.2.Иттің келуі3.Ақселеудің Абызды құтқаруы.4.Ақсақалдың сүйсінуі

ҮІІ. Үйге тапсырма:198-жаттығумәтін құру. Бағалау

Күні: 28.10.2013

Тақырыбы: Мәтіннің қандай түрлері болады.(199-203 жаттығу)

Мақсаты: Мәтіннің түрлері туралы ұғым беру. Түсініп оқуға дағдыландыру.Өз бетінше ойлауға, ізденуге үйрету. Сауатын, білімді болуға тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену

Көрнекілігі: мәтін түрлері

Түрі: аралас

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.198-жаттығы

ІІІ. Білімді тексеру:Мәтін деген не?Мәтін құрылымы?Суретке қарап мәтін құрау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Мәтіннің түрлері.

Ү. Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс.199-жаттығу.Оқу, талдау, әңгімелеу.Түрлері: әңгімелеу, сипаттау, пайымдау.Пайымдау мәтінін көшіріп жазу.Сұраққа жауап алу.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:200-жаттығу.Мәнерлеп оқу. Екі жолын жатқа жазу. Негізгі ойды анықта.201-жаттығу күнбағыстуралы әңгіме құр. Басы. Негізгі бөлім. Соңы түсінік беру.

ҮІІ .Бекіту.Мәтіннің қандай түрлері болады?Мәтінде не болады?Мәтінге не құруға болады?(202,203)

ҮІІІ. Үйге тапсырма:203-жаттығу,бағалау.


 

Тақырыбы: Мәтіндегі негізгі ой.

Мақсаты: Мәтіндегі негізгі ойды білдіру. Жоспар бойынша мәтін құрастыру.Білімін, сауатын, сөздік қорын дамыту.Белсенді, тапқыр болуға тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Мәтіндег негізгі ой.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.203-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру.Мәтін деген не?Суретке қарап мәтін құра.Мәтін түрлерін ата? Мәтінде не болады?

Ү. Бекіту.204-жаттығу. Мәтінді оқу,неше бөліктен тұратынын анықта, басқы бөлігін жаз.

Өздік жұмыс. 205- жаттығу. Суретке қарап тірек сөздерді пайдаланып мәтін құр.

ҮІ. Үйге тапсырма.206-жаттығу,бағалау.


 

№ 49.Тақырыбы: Сипаттау мәтіні /207- 212 жаттығулар/

Мақсаты: Оқушылардың сипаттау мәтіні, мәтін түрлері жайлы білімін пысықтау.Тілін, сөздік қорын дамыту.Білімділікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену.

Көрнекілігі: сурет, үлестірмелер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.206- жаттығу

ІІІ. Мақсат қою кезеңі.Мәтін неше бөліктен тұрады, оның түрлері

ІҮ. Білімдерін тексеру:207- жаттығу.Мәтіннің сипаттау екенін дәлелде

Өздік жұмыс: 208-жаттығу.

Ү. Бекіту.Топқа бөлініп: 1) 209-жаттығу 2)210- жаттығу 3)211-жаттығу 4)Үлестірмелерге жауап алу.Мәтін деген не?Мәтін түрлері ата?Мәтінге не құруға болады?

ҮІ. Үйге тапсырма: 212-жаттығу. бағалау.

 

№ 50.Тақырыбы: Мәтін туралы білімін пысықтау./213-218 жаттығулар/

Мақсаты: Оқушылардың мәтін, мәтін түрлері жайлы білімін пысықтау; тілін, сөздік қорын дамыту; білімділікке, сыпайылыққа, ізеттілікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену.

Көрнекілігі: сурет, үлестірмелер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.212- жаттығу

ІІІ. Мақсат қою кезеңі.Мәтін неше бөліктен тұрады, оның түрлері

ІҮ. Білімдерін тексеру:213- жаттығу.тірек сөздермен мәтін құр.214-жаттығу Ерлан сияқты ізетті балалар көп пе?

Өздік жұмыс: 215-жаттығу.

Ү. Бекіту.217-жаттығу Ерден мен Еркебұланның қайсысы ақылды екенін дәлелде.Үлестірмелерге жауап алу.Мәтін деген не?Мәтін түрлері ата?Мәтінге не құруға болады?

ҮІ. Үйге тапсырма: 218-жаттығу. бағалау.

 



Просмотров 2027

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!