Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Сөйлемді қайталауға арналған тест тапсырмалары



(273-279 жаттығу)

Мақсаты: Сөйлемдегі сөздердің байланысы туралы білімдерін толықтыру; тілдерін дамыту; зеректікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру272-жаттығу.

ІҮ. Білімдерін тексеру.Көркем жазу.273-жаттығу.Берілген сөйлемдерді оқы, дәлелде. Топқа бөлініп. 1) 274-ж. 2) 275-ж. 3) 277-ж. Өздік жұмыс: 276-жаттығу тыныс белгісін қойып көшір.

Сергіту сәті. 279-жаттығу мәтінді оқы, ат қой, жалғастыр.

Сабақты қорытындылау.Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтауға бола ма?Сөйлем дегеніміз не? Тест.

Ү. Үйге тапсырма: Қайталау.Бағалау.

 

№65. Тақырыбы: Сөз. ( 280- 284 жаттығулар.)

Мақсаты: Сөз бен сөйлем, сөз жұптарын салыстыруға үйрету; сөз мағынасын

түсіндіруге баулу; дыбыс пен әріп туралы білімдерін қайталау; ойындар , жұмбақтар арқылы тіл байлығын дамыту. тапқырлыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: плакат. үлестірмелер бойынша

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу.

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабақа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Білімдерін тексеру:дыбыс дегеніміз не?әріп дегеніміз не?Буын неден құралады?Сөз неден құралады?Сөз дегеніміз не?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі

Ү. Жаңа сабақ.1. Заттардың аттарын атау. Осы заттардың белгісін, сапасын білдіретін сөздерді атау. 280- жаттығу өзгешелігін тап. ( әріп, буын, сөз) Сөз жаса ,281- жаттығу сөз мағынасы неліктен өзгерді?. Өздік жұмыс: 282-жаттығу топқа бөліп жаз, бір- бірінен өзгешелігі неде? .

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.284 - жаттығу.Ребусты шеш,әңгіме құр.

ҮІІ. Бекіту.Бүгін біз не білдік?Сөз деген не?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:284-жаттығу

 

№ 66. Тақырыбы: Қарама-қарсы мағыналы сөздер./285-289 жаттығулар/

Мақсаты: Сөзге байланысты жаттығулар орындай отырып, қарама-қарсы

мағыналы сөздерді түсініп, ажырата білуге баулу;

тілін сөздік қорларын дамыту; көркем жазуға баулу;

байқампаздыққа тәрбиелеу.

Көрн:оқулық, үлестірмелер,

әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, әңгімелеу, өзіндік.

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау.Сөз неден құралады? Дыбыс деген не? Әріп деген не? Сөйлем қандай ойды білдіреді? Сөз нелердің атауы?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі.Қарама-қарсы мағыналы сөздер.

ІҮ. Жаттығулар орындау.а/ 285- жаттығу. Мәтінді оқу . Мағынасы қарама-қарсы сөздерді табу. Мәтінге ат қою. Қалтайдың қылығы дұрыс па? ә/ 225- жаттығу. Мақалды жатқа жазу. Қарама-қарсы сөздердің асытн сызу.Ащы мен тұщыны татқан білер.

288-жаттығу көп нүктенің орнына қарама-қарсы мағыналы сөздерді жаз. 228-жаттығу.

Ү. Білімдерін тексеру.Жұмбақ , жаңылтпаштар оқи отырып, мағынасы қарама - қарсы сөздерді табу.

ҮІ. Қорыту. .Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік?

ҮІІ. Үйге тапсырма.289-жаттығу «Бейбітшілік». Бағалау.

 

№ 67. Тақырыбы: Сөз мағынасы.( 229-231 жаттығу)

Мақсаты:Жаттығулар орындай отырып, сөздерге мағынасы жуық сөздерді тауып жаза білуге үйрету; тілін, сөздік қорларын дамыту; ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Оқулық , үлестірмелер.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.289 —жаттығу.

ІІІ.Өткенді пысықтау.Сөз деген не?Мағынасы қарама-қарсы сөздерді атаңдар?Аз, терең, арзан, жақсы, қатты, суық, батыр т,.б.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі.Жуық мағыналы сөздер.

Ү. Жаттығулар орындау.290-жаттығу мәнерлеп оқу. Өздік жұмыс: 291-жаттығу Көп нүктенің орнына сол сөзге жуық мағыналы сөз тауып жаз. Алыс, ұзақ. зәулім, биік. әдемі, көркем, сұлу, батыр, ержүрек. 292-жаттығу. Мәндес, мағынасы қарама- қарсы сөздерді топтастырып жаз. Сергіту сәті. 293-жаттығу. Мысалды оқу.қарамен жазылған сөздің мағынасын түсіндіру. Оны мағынасы жуық сөздермен алмастыру. Ірімін, үлкенмін.

ҮІ. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІІІ . Үйге тапсырма.294-жаттығу « Қариялар»,бағалау.

 

№ 68. Тақырыбы: Мағынасы мәндес жуық сөздер(295-299 жаттығулар).

Мақсаты: Сөзге байланысты жаттығулар орындай отырып, сөздердің мағынасын түсініп, ажырата білуге баулу; тілін, сөздік қорларын дамыту; ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сұрақ-жауап, іздену, әңгімелеу, өзіндік.

Әдісі: оқулық, үлестірмелер бойынша

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.294- жаттығу

ІІІ. Өткенді пысықтау.Сөз неден құралады?Мағынасы қарама-қарсы сөздерді ата?Мағынасы жуық сөздерді ата?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі.Бірнеше мағыналы сөздер

Ү. Жаңа сабақ.а/ Көркем жазу Бб, балық ә/ 295 - жаттығу. Өлеңді оқу. Қарамен жазылған сөздің мағынасын түсіндіру.

ҮІ.Білімдерін тексеру.296-жаттығу.Жаңылтпашты жатқа жазу. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіру. 297-жаттығу. Сөздерді екі мағынада қолданып, сөйлем құра. (Ою - Әдемі ою. Тасты ою.)

ҮІІ. Қорыту. .Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік? 298-жаттығу дәлелдеп көр.

ҮІІІ. Үйден:299- жаттығу « Қайшы пікір»,бағалау.

 

№ 69. Тақырыбы: Мәндес сөздерді пысықтау.(300-304 жаттығулар).

Мақсаты: Сөзге байланысты жаттығулар орындай отырып, сөздердің мағынасын түсініп, ажырата білуге баулу; тілін, сөздік қорларын дамыту; ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сұрақ-жауап, іздену, әңгімелеу, өзіндік.

Әдісі: оқулық, үлестірмелер бойынша

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.299- жаттығу

ІІІ. Өткенді пысықтау.Сөз неден құралады? Мағынасы қарама-қарсы сөздерді ата?Мағынасы жуық сөздерді ата?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі.Бірнеше мағыналы сөздер

Ү. Жаңа сабақ.а/ Көркем жазу Бб, балық ә/ 300 – жаттығу айтылуы бірдей,мағыналары әр басқа сөздерді тап. Мақта теру- Айсұлуды мақтады.

ҮІ.Білімдерін тексеру.301-жаттығу өлеңді жатқа жаз. Мағынасын түсіндір.

Досың болса ер,

Соңынан қалма, ер.Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіру. 302-жаттығу. Сөздерді екі мағынада қолданып, сөйлем құра.

ҮІІ. Қорыту.Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік? 303 -жаттығу дәлелдеп көр.

ҮІІІ. Үйден:304- жаттығу «бас қала- Астана»,бағалау.

 



Просмотров 1261

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!