Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Тақырыбы: Түбір мен қосымшаның мағынасы
(320-324) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, түбір мен қосымшаны ажырата білуге үйрету. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Байқампаздыққа, зейінділікке тәрбиелеу. Көрнекілігі: оқулық, жұмбақтар, мақал-мәтелдер. Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өзіндік. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. 319 – жаттығу ІІІ. Өткенді пысықтау.Түбір сөз деген не? Түбір сөзге не жалғанады? Мысалдар келтіру. Еңбектің наны тәтті. Жалқаудың жаны тәтті. Күннің шуағы жылы Ананың құшағы жылы. ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Түбір мен қосымша туралы түсінікті пысықтау. Ү.Білімдерін тексеру.Оқулықпен жұмыс а/ 320-жаттығу мәтінді оқы, түбір мен қосымшаны ажырат. Майлы,белгісіз ...ә/ Өздік жұмыс: 321- жаттығу. Үлгі: кезекші 322-жаттығу байланыстырып сөйлем құру. Ұшаққаміндім. ҮІ. Қорыту.Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік? 323-жаттығу дәлелде. ҮІІ. Үйге тапсырма: 324-жаттығу. Бағалау.
Тақырыбы: Түбір мен қосымша туралы түсінікті пысықтау. (325 - 329) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, түбір мен қосымшаны ажырата білуге үйрету. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Байқампаздыққа, зейінділікке тәрбиелеу. Көрнекілігі: оқулық, жұмбақтар, мақал-мәтелдер. Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өзіндік. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. 324 – жаттығу ІІІ. Өткенді пысықтау.Түбір сөз деген не? Түбір сөзге не жалғанады? Мысалдар келтіру. ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Түбір мен қосымша туралы түсінікті пысықтау. Ү.Білімдерін тексеру.Оқулықпен жұмыс Көркем жазу. а/ 325-жаттығу мәтінді оқы, түбір мен қосымшаны ажырат. 326-жаттығу кестені толтыр, түсіндір. Өздік жұмыс: 327- жаттығу топтастыр. ҮІ. Қорыту.Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік? 328-жаттығу ребусты шеш, «оқулық» сөз құрамына талда ҮІІ. Үйге тапсырма: 329-жаттығу. Бағалау.
№ 75. Тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау. (330-334 жаттығу.) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, жұрнақ пен жалғау жайлы түсінік беру. Жұрнақ пен жалғауды ажырата білуге үйретуТілін, сөздік қорларын дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы кесте бойынша Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, әңгімелеу. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:329-жаттығу. ІІІ. Өткенді пысықтау.Түбір сөз деген не? Түбір сөзге не жалғанады? Мысалдар келтіру. ІҮ. Мақсат қою кезеңі:жұрнақ пен жалғау. Ү. Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс.а/ 330 – жаттығу. Қосымшаны сөзге қосып айт, өзгерісін байқа, салыстыр. Олардың мағыналары әр түрлі екенін түсіндір. Сөзге сұрақ қой. Бұл сөздер неліктен әр түрлі сұрақтарға жауап беретінін дәлелдеп көр.ә/ 331-жаттығу өзбетінше орында. Түбір сөз бен қосымшаны сөз мағыналарының өзгергенін аңғар. Ережені оқу. Қосымша жұрнақ, жалғау болып екіге бөлінеді. І. Білімдерін тексеру.332-жаттығу. Жұрнақтар жалғап сөйлем құра. Сергіту сәті. ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік? Қосымша нешеге бөлінеді? Жұрнақ деген не? Жалғау ше? 333-жаттығу дәлелдеу. ҮІІІ. Үйге тапсырма:334 – жаттығу.Бағалау.
№ 76. Тақырыбы: Жұрнақ пен жалғау. (335-338 жаттығу) Мақсаты: 1. Жаттығулар орындай отырып, жұрнақ пен жалғауды ажырата білуге үйрету.2. Тілін сөздік қорларын дамыту 3. Байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілік: арнайы суреттер Әдістер: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі.Жұрнақ пен жалғау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.334 – Жаттығу ІҮ. Білімдерін тексеру:Оқулықпен жұмыс.Көркем жазу:Жж Жж ЖжЖолбарыс. 335-жаттығу. Қосымшалы сөздерді көшіріп жазу. Түбірге жалғанған қосымшаларды тауып, жұрнақтың астын бір, жалғаудың астын екі рет сызу. 336-жаттығу жазу, өзгерісін айт.Сергіту сәті. 332-жаттығу дәлелдеп көр. Ү. Қорыту.Жұрнақ деген не?Жалғау деген не? 338-жаттығу ребусты шеш, сөйлем құра. - Мысалдар келтіру. ҮІ. Үйге тапсырма:339- жаттығу « ».Бағалау.
|