Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Сын есім туралы түсінікті пысықтау



(488-496 жаттығулар.)

Мақсаты: Сын есімге жаттығулар орындай отырып, мағынасына қарай топтап жаза білуге баулу.Тілін, сөздік қорларын дамыту.Ұқыптылыққа , табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: арнайы суреттер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:487-жаттығу,оқу, талдау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу. Бб бб Бб балық

ә/ топқа бөлініп: 1) 488- жаттығу, 2) 489-жаттығу 3) 493-жаттығу. Сергіту сәті. 494-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жаз. Сын есімдерді табу, астын сызу.

ҮІІ Қорыту.Сын есім дегеніміз не?Мысалдар келтіру.493,495-жаттығу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 1 жұмбақ, 1 мақал.Бағалау.

 

№ 113. Тақырыбы: Сан есім туралы түсінік.(498-502 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімнің зат есіммен байланысы туралы түсінік беру.Танымдық қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:1 жұмбақ, 1 мақал

ІІІ. Өткенді пысықтау:Сан есім дегеніміз не?Сұрақтары.Мысалдар келтіру.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс. 498-жаттығуөлеңді оқы, қарамен жазылған сөздер нені білдіреді? 499-жаттығу жұмбақты жатқа жаз, шешуін тап, сан есімнің қай сөзбен байланысып тұрғанын айт.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.500-жаттығу ребусты шеш, сөйлем құр. «Жүз екі»

ҮІІ .Бекіту:Сан есім дегеніміз не? Сұрақтары? Реттік сан есімге қандай сұрақ қойылады? Мақал-мәтел айту.501-жаттығу

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 502 – жаттығу,бағалау.

 

№ 114. Тақырыбы: Сан есім. (503-507жаттығу)

Мақсаты: Сан есімнің зат есіммен байланысы туралы түсінік беру. Танымдық қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбын, мақсатын хабарлау.Сан есімнің зат есіммен байланысы

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.502-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Сан есім дегеніміз не?

Ү. Бекіту:503 - жаттығу. Сан есімдерді тап, сұрақ қой. Қай сөзбен байланысып тұрғанын айт. 504-жаттығу өзгертіп жаз, салыстыр. Үлгі: үш күн – үшінші күн, ... . Суреттегі құстардың атауларын қатыстырып сөйлем құр, 505-жаттығу.

Қорытындылау. 506-жаттығу сан есім екенін дәлелде.

ҮІ. Үйге тапсырма: 507-жаттығу.Бағалау.

 

№ 115. Тақырыбы: Сан есімнің зат есіммен байланысы(416-424 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімнің зат есіммен байланысына жаттығулар орындау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. Сан есімнің зат есіммен байланысы

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:507-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Сан есім дегеніміз не?

ҮІІ. Бекіту:508-жаттығу өтірік өлеңді оқы, сан есімді тап. Өз бетінше 509-жаттығуды жаз. 510-жаттығу ребусты шеш,сөйлем құр. «Алпыс»

Қорытындылау: 511-жаттығу сұрақ қой, дәлелде. (Бірінші- нешінші? Реттік сан есім.)

ҮІІІ. Үйге тапсырма:512-жаттығу.Бағалау.

 

№ 116. Тақырыбы: Сан есімнің зат есіммен байланысы(513-517 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімнің зат есіммен байланысына жаттығулар орындау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. Сан есімнің зат есіммен байланысы

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:512-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Сан есім дегеніміз не?

ҮІІ. Бекіту:513-жаттығу мәтінді оқы, сан есімдерді байланысқан сөздермен бірге теріп жаз. ( Он екі- жиырма бес грамм.) Өз бетінше 514-жаттығуды жаз. 510-жаттығу топтастыр.

Қорытындылау: 516-жаттығу сызбадағы сөз таптарының өзгешелігін дәлелде.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:517-жаттығу ребусты шеш «Ас атасы- нан».Бағалау.

 

№ 117. Тақырыбы: Сан есімнің мағынасы. ( 518-522 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімге жаттығулар орындау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа , әдемілікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 517-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Сан есім дегеніміз не?

ҮІІ. Бекіту:518-жаттығу жұмбақесепті оқы, шешуін тап, сан есімге сұрақ қой. Өз бетінше 518-жаттығу жатқа жаз, байланысын сызбамен көрсет, Құрық деген не?

Қорытындылау: 521-жаттығу бала санын дәлелде. (алты)

ҮІІІ. Үйге тапсырма:522-жаттығу . Бағалау.

 

№ 117. Тақырыбы: Сан есімнің мағынасы.( 518-522 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімге жаттығулар орындау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа , әдемілікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 517-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Сан есім дегеніміз не?

ҮІІ. Бекіту:518-жаттығу жұмбақесепті оқы, шешуін тап, сан есімге сұрақ қой. Өз бетінше 518-жаттығу жатқа жаз, байланысын сызбамен көрсет, Құрық деген не?

Қорытындылау: 521-жаттығу бала санын дәлелде. (алты)

ҮІІІ. Үйге тапсырма:522-жаттығу . Бағалау.

№ 119. Тақырыбы: Сөйлеу мәдениеті( 528-533 жаттығулар)

Мақсаты: Сан есімге жаттығулар орындау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа , ойын қорыта білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: қайталау сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 527-жаттығу

ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу 2. Сан есім дегеніміз не?

ҮІІ. Бекіту:топқа бөлініп: 1)528-жаттығу, 2) 529-жаттығу, 3) 530- жаттығу. Қорытындылау: 532-жаттығу салыстыр. 533-жаттығу сан есімді тап, қыңырдеген сөздің мағынасын түсіндір.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Қайталау. Бағалау.

 

№ 120. Тақырыбы: Диктант « Құндыз»

Мақсаты: Диктант жаздыра отырып оқушы білімін тексеру. Сауатты , көркем жазуға баулу. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Диктанттар жинағы

Түрі: бағалау

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Диктант. Құндыз

ІІІ. Білімдерін тексеру.Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады?Сөйлем неден басталады?Сөйлем соңына қандай тыныс белгі қойылады?Сөйлем ішінде жер-су аттары, адамның аты кездессе қалай жазылады?Диктант мәтінін оқып жаздыру.

Ндыз

Құндыз ғажап аң. Ол өзен бойларына бөгеттер жасайды. Орман ішіне каналдар тартады. Тіпті, небір жуан ағаштарды жығады. Құндық өзіне керемет үйшіктер де жасайды. Құндыздың терісі аса құнды болады. Оның аты Қызыл кітапқа жазылған. Сондықтан да оны аулауға тыйым салынған (39 сөз)

Тапсырма:

1. Соңғы сөйлемнің дауысты дыбыстарының астын сыз.

2. «Құндыз» сөзіне дыбыстық талдау жаса.

ІҮ. Сабақты аяқтау.Бағалау.

 

Тақырыбы: Қатемен жұмыс

Мақсаты: Диктантты талдау. Оқушылардың жазған бақылау диктанттарын талдау. Қатемен жұмыс жүргізу.Сауатын білімін дамыту.Ұқыпты , таза жазуға тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілігі: диктанттар жинағы

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ Мақсат қою кезеңі:Қатемен жұмыс.

ІІІ. Білімдерін тексеру:1.өткенді еске түсіру.2.ережелерді еске түсіру.Дәптерлерін тарату.

Тақтамен жұмыс.Оқушыларға жіберген қателерін талдату, тақтаға жазу.Тақтаға қиын сөздерді жазғызу.

ІҮ. Қорыту.

Ү. Үйге тапсырма:қайталау.

 



Просмотров 1648

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!