Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Тақырыбы:Сөз таптарын қайталауға арналған тест тапсырмалары
Мақсаты: Сөз таптарын қайталау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: үлестірмелер, Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік Түрі: қайталау сабақ Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру: қайталау ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу2. Қандай сөз таптарын білесің? Ата, мысал келтір. ҮІІ. Бекіту:1) 539- жаттығу 2) 540-жаттығу 3) 541-жаттығу өз ойларын ортаға салып , пікір алмасу. Қорытындылау: 535-жаттығу ребусты шеш, сөйлем құр. 536-жаттығу салыстырып, дәлелде. Тест. ҮІІІ. Үйге тапсырма: қайталау. Бағалау.
Тақырыбы: Жыл бойы өткенді қайталау. Дыбыс және әріп. (542-551 жатттығу) Мақсаты: Жыл бойы өткенді қайталай отырып, сөздерді буынға бөліп, дауысты және дауыссыз екенін ажырат білуге баулу.Есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Көрнекілігі: үлестірмелер. Түрі: қайталау. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы, мақсатын хабарлау.Жыл бойы өткенді қайталау. Буын және әріп. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру1. Көркем жазу. Нн Нн Нн нан.2. Сөздерді буынға бөлу ҮІІ Бекіту.Жаттығулар орындау .а/ 542-жаттығу сөздерді оқы, у,и,й дыбыстары бар сөздерді тап. (ай, уақыт, жусан, изен, қайық) 543-жаттығу . Сөздерді буынға бөіліп жазу. У-дің алдындағы дыбыстың дауысты, дауыссыз екенін айт. б/ Сергіту сәті. Топқа бөлініп: 1) 546-жаттығу. 2) 547-жаттығу 3) 548-жаттығу Қорытындылау: 549-жаттығу, имен йқайсысы дауысты?550-жаттығу көшіріп жаз. ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. 551-жаттығу.2. бағалау.
№ 124. Тақырыбы: Дыбыс және әріп. (552-555 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып дыбыс және әріп туралы алған білімдерін пысықтау.Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Түрі: қайталау. Әдісі: сұрақ-жауцап, іздену, өзіндік Көрн: суреттер. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:551-жаттығу. Оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ Көркем жазу. Оо Оо Оо орындық.ә/ Дыбыс дегеніміз не? ә/ әріп дегеніміз не? ҮІІ. Бекіту.Жаттығулар оындау. а/ 552-жаттығу мәтінді оқы, дауыссыз дыбыстарды тап, түрлерін ажырат. Атаң: ... Нді ... Яң ... Саяткердеп кімді атаймыз? ә/ 554-жаттығу көшіріп жаз, Аңызақ, аптап сөзінің мағынасын түсіндір. Қорытындылау. ҮІІІ. Үйге тапсырма:1.555-жаттығу2. Бағалау.
№ 125. Тақырыбы: Мәтін және сөйлем.(556-528 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, мәтін мен сөйлем туралы түсінігін қайталау. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы суреттер, үлестірмелер Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңіТақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:555- жаттығу.Оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ Көркем жазу Өө Өө Өө ә/ Дыбыс дегеніміз не? ә) Мәтін дегеніміз не? Қандай түрлері бар? Сөйлем ? қандай түрлерін білесің? Ү. Бекіту.а/ 556- жаттығу мәтінді оқы, ат қойғ қай түріне жатады? ә/ 557-жаттығу. Мәтін құр, ат қой. б/ Сергіту сәті. в/ 559-жаттығу оқып, жоспар құр. Қорытындылау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. 558-жаттығу 2. бағалау. № 126 . Тақырыбы: Мәтін және сөйлем.(559-564 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, мәтін мен сөйлем туралы түсінігін қайталау. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы суреттер, үлестірмелер Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңіТақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:558- жаттығу.Оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ Көркем жазу Тт Тт Тт таңқурай,тұйық,тұтылу. ә) Мәтін дегеніміз не? Қандай түрлері бар? Сөйлемнің қандай түрлерін білесің? Ү. Бекіту.а/ 559-жаттығу оқып, жоспар құр б/ Сергіту сәті. в/.561-жаттығу тыныс белгісін қой, түсіндір. Қорытындылау. 562-жаттығу, Алақай, қандай, тамаша сөздерін қатыстырып сөйлем құр. 563-жаттығу , ребусты шеш, сұраулы сөйлем екенін дәлелде. «қайда» ҮІ. Үйге тапсырма:1. 564-жаттығу 2. бағалау.
№ 127. Тақырыбы: Сөйлем .(565-569 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, сөйлемдердің ара жігін ажырата білуге сөйлем түрлерін айыра білуге баулу.Тілін сөздік қорларын дамыту.Байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы плакат Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Түрі: қайталау Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:564-жаттығу,оқу, талдау. ІІІ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу Рр Рр Рр ә/ Сөйлем дегеніміз не? б/ Сөйлем неден құралады? в/ Сөйлемнің түрлерін ата? ІҮ. Бекіту:565-жаттығу жаңылтпашты оқы, жатқа жаз. 566-жаттығу хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдыр. Сергіту сәті. 568-жаттығу қуанған немесе таңданған сәтіңді әңгімеле. Қорытындылау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. 569- жаттығу2. бағалау.
№ 128. Тақырыбы: Сөз және сөз құрамы .(570-574 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, сөз және сөз құрамы жайлы түсінігін қайталау.Тілін, сөздік қорын дамыту.Байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы плакат Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:569-жаттығу,оқу, талдау. ІІІ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу Рр Рр Рр ә/ Сөз дегеніміз не? б/ Сөз неден құралады? 570-жаттығу өлеңді оқы, Асқабақсөзіне дыбыстық талдау жаса. А- дауысты, жуан. С- дауыссыз, қатаң. Қ – дауыссыз, қатаң. А - дауысты, жуан. Б – дауыссыз, ұяң. Қ – дауыссыз, қатаң. ІҮ. Бекіту: 572-жаттығу жуық сөздерді жаз. Қабілетті оқушы, білімді оқушы, зерек оқушы. Сергіту сәті. 573-жаттығу сөйлем құрап жаз.. Қорытындылау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. 574- жаттығу2. бағалау.
№ 129. Тақырыбы: Сөз және сөз құрамы .(575-584 жаттығулар) Мақсаты: Жаттығулар орындай отырып, сөз және сөз құрамы жайлы түсінігін қайталау.Тілін, сөздік қорын дамыту.Байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: арнайы плакат Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:574-жаттығу,оқу, талдау. ІІІ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу Уу Уу Уу Үыз, уылдырық. ә/ Сөз дегеніміз не? б/ Сөз неден құралады? 575 -жаттығу өлеңді оқы, түбір сөзді тап. Көгінді сөзінің к-г өзгеруін түсіндір. 576-жаттығу көшіріп жаз. ІҮ. Бекіту: 577-жаттығу сөйлем құр, түбір сөзге жұрнақ жалға. Өнер- өнерлі, ойын- ойыншық, саз- сазгер, ... Сергіту сәті. 578-жаттығу қайсысы жалғау, қайсысы жұрнақ екенін дәлелде. Қорытындылау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. 580- жаттығу2. бағалау.
|