Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Сабақтың тақырыбы: Бөлімді қайталауға арталған тест



Сабақтың мақсаты:1. «Неткен сұлу, неткен көркем.Осы менің туған өлкем» бөліміндегі пысықтау, қайталау, білімін тексеру. 2. ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

3. Ұқыптылықтылыққа тәрбиелеу

Сабақтың типі:Бекіту сабағы

Әдіс-тәсілі:тест

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық

ІІ.Мақсатын қою кезеңі:Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.Бекіту кезеңі

Тест сұрақтары

1.«Ыстық қой шіркін туған жер!» деген сөздер кімнің шығармасында келт-н?

А)М.Мақатаевтың Б)Ж.Смақовтың

Ә)Ж.Смақов Отан В) С.Жүнісовтың

2. «Қоңырсыған сүт, қайнатқан қаймақ иісі түтіннің иісі» деген жолдар кездесетін мәтінді ата.

А)М.Мақатаев Отан туралы Б)Ж.Аймаутов Қартқожаның туған жері

Ә)Ж.Смақов Отан В) Ө.Тұрманжанов.Туған өлкем

3.Ж.Смақовтың өлеңі қалай аяқталады;Өйткені ол-Отан....

А)Ұлы Отан Б)Сол Отан

Ә)Жан Отан В) Бұл Отан

4.С.Жүнісовтың «Кімнің мекені жақсы?» мәтітін есіңе түсір.Өзі тар, өзі қараңғы, өзі қауіпсіз ненің мекені?

А)құмырсқаның Б)Тышқанның

Ә)құрбақаның В) жауынқұрттың

5. «Кімнің мекені жақсы» мәтініндегі.Өзі жайлы,өзі биік, өзі жұмсақ» ненің мекені?

6. «Өзі салқын, өзі дымқыл, өзі көлеңке» ненің мекені?

А)Көкқұтанның Б)тышқанның

Ә)Құмырсқаның В) құрбақаның

7.Бөлімдегі М.Мақатаевтың өлеңі қалай аяқталады?

Отан,Отан

Бәрінен биік екен

Мен оны мәңгілікке.....

А)Ұнатамын Б)Сүйіп өтем

Ә)Мақтан етемін В) Жырлап өтем

8.Ағынды өзен, асқар тау, қасиетті тіл кімнің өлеңінен алынған көркем сөздер?

А)М.Мақатаевтың Б)Ө.Тұрманжановтың

Ә)Ж.Смақовтың В) К.Ахметовтың

9.Астанға жыр арнаған ақынды ата

А)М.Мақатаев Б)К.Ахметов

Ә)Ж.Смақов В) Ө.Тұрманжанов

10.Ө.Тұрманжановтың өлеңі қалай аяқталады;

Неткен сұлу, неткен көркем

А)Көгінде күн нұрын төккен

Ә)Жерінде гүл жұпар сепкен

Б)Ел еркіндей бақыт тапқан

В)Осы менің туған өлкем

ІІІ.Жұмыстарын жинау,бағалау

ІҮ.Сабақты қорытындылау

Міржақып Дулатов. Қыс

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды сабақ тақырыбымен таныстыра отырып, жаңа сабақты меңгерту2. Оқушылардың ойлауын, сөздік қорларын дамыту 3.табиғатты аялауға, қорғауға тәрбиелеу

Көрнекілігі: суреттер, дидактикалық материалдар.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың барасы:І .Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Өткенді сұрау:Оқушылардың алған білімдерін қайталай отырып өткен сабақты еск түсіру

ІІІ. Жаңа сабақ:Сөзжұмбақ шештірту1. Қыс айының екінші айы? Қаңтар. 2. Шай ішетін ыдыс? Шыны.3. Төрт түлік малдың бірі? Сиыр. Жауабы: Қыс

Ал, балалар қандай сөз шықты?Дұрыс айтасыңдар олай болса бүгінгі өтетін тақырыбымыздың аты «Қыс» екен.Балалар, қыс қандай мезгіл? Қыста қандай ойындар ойнайсыңдар? Қыс айларын атаңдар?

ІҮ. Кітаппен жұмыс:«Қыс» мәтінің тізбектей оқыту.Сұрақтар мен тапсырмалар бойынша жүргізу

Ү. Суретпен жұмыс:1. Суретте қай жыл мезгілі бейнеленген оны қайдан байқадың? 2. Адамдар суықтан қалай қорғанады?3. Сен қыста қалай киінесің?

ҮІ. Сөздік жұмыс:Бапсыз – жайсыз,Қрыған – үсіген

ҮІІ. БекітуҚыс мезгілі тағы тағы нелерге жайсыз тиеді?Мәтінде үй жануарлары туралы не делінген?Бағалау

 

Мағжан Жұмабаев. Балапан қанат қақты

Сабақтың мақсаты: 1 М.Жұмабаевтың өмірбаянымен таныстыру.2. Оқушылардың ойлауын, сөздік қорларын дамыту. 3. Экологиялық тәрбие беру

Көрнекілігі: Жұмабаевтың портреті, мазмұнды суреттер

Сабақтың типі: дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың барасы:І Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен амандасу

ІІ. Өткенді сұрау:Қыс әңгімесін мәнерлеп оқыту

ІІІ, Мақсат қою

ІҮ.Жаңа сабақ:Сызбаны пайдаланып М.Жұбабаев туралы әңгімелеу.м.Жұмабаев Солтүстік Қазақстан облысында туған.Ол ақын жазушы педагог2.Әңгімені оқып беру, түсіндіру

ІҮ. Кітаппен жұмыс:Дәптермен жұмыс

Суретпен жұмыс

ҮІ. Сергіту сәті:Сабақты қорыту.Балапан неге жылы жаққа кете алмаған .Балапанның хәлі сенде қандай көңіл күй туғызды.

ІІ. Үйге тапсырма беру. Бағалау.

 

Тақырыбы: Ақша қар. Қайсар.Құрманбай Толыбаев

Мақсаты: Зейнолла Шүкіровтың Ақша қар өлеңін оқып түсіндіру.Қайсар мәтінін оқып мазмұнын ашу .Мәнерлеп оқи білуге, тілін, сөздік қорларын дамыту.Табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу

Көрнекілігі: түрлі түсті суреттер.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Ақша қар. Қайсар.

ІІІ. Жаңа сабақ.а/ автор туралы түсінікә/ ақша қар өлеңін оқып түсіндіру.Тақырыптарды оқу,іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке.Сергіту сәті.

ІҮ.Түсінгендерін тексеру.Өлеңде не суреттелген?Ақын бірінші шумақта ақша қарды нелерге теңейді?Қар жауғанға дейін дала қандай еді?Қар жауғаннан кейін қандай болды?Аязға төтеп беретін не екен?Сен тұрған жерде қандай ағаштар өседі?

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу мазмұны. 2. бағалау.

 

Т.Молдағалиев. Он алтыншы желтоқсан. Қайраттың жазу дәптерінен

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды мәтін мазмұнымен таныстырып, түсіндіріп, жаңа сабақты меңгерту 2. оқушылардың ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. 3. оқушыларды батыл, батыр болуға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап

Көрнекілік: Қайраттың портреті



Просмотров 1504

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!