Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Алдар көсе мен салт атты
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды мәтіннің мазмұнымен таныстыра отырып, жаңа сабақты меңгерту2. оқушылардың ой-өрісін , ойлау қабілеттерін дамыту.3. оқушыларды өтірік айтпауға тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас сабақ Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап Көрнекілік: тон ішіктің суреті Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесу, құрал-жабдықтарын түгендеу ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:«Өз ізі» мәтінінің мазмұнын сұрау. Өткен сабақты еске түсіру ІІІ. Жаңа сабақ:1. Киген тоны,Оңды тон. Өнді тон.2. Үш кісі ішік пішті Бес кісі ішік піштіҚанша кісі ішік пішті?Жаңылтпашты жаңылмай, тез айтуға үйрету.Жаңылтпаштағы киім атауларын ата.Бұл киімдерді қай кезде киеді?Не үшін киеді? ІҮ. Оқулықпен жұмыс:Оқушыларға Алдар көсе мен салт атты тақырыбын түсіндіріп, тізбектете оқыту.Балалар, бұл аңызда Алдар көсе байды қалай алдап кетіпті? Ү. Суретпен жұмыс:Суретке зер сал.Жерде тұрған кісі қалай киінген?Ат үстіндегі кісі ше?Алдар көсе туралы бұрын қандай аңыз оқып едің? ҮІ. Қорыту:Алған білімдерін қайталап, сұрақтарға жауап бере отырып, қорыту ІІ. Бағалау
Оқулықпен жұмыс. Мысал - өлеңді рөлмен оқу, мазмұнын талдау. (мәнерлеп оқу) Дәптермен жұмыс. 1. Жаңылтпашты жатқа жазу. 2. Өздігінен өзі білетін қыстық бас киімдердің атын жазу. (бөрік, малақай, тымақ т. б Бекіту. - Суретке қарап қысқы киімдердің түрлерін атап көріңдерші? (әр түрлі қыстық, жаздық киімдер суреті) - Осы сөздермен сөйлем құра. - Бүгінгі сабақта біз қандай жұмыстар істедік? - Балалар, осы мысалдан өзіңе қандай үлгі алдыңдар? Оқушылардың білімдерін бағалау, қорытындылау.
Сабақтың тақырыбы. «Шынықсын денеміз». Бердібек Соқпақбаев.
Сабақтың мақсаты: 1. Дұрыс, мәнерлеп, түсініп оқуға үйрету, сөйлеу әрекетін қалыптастыру. Денсаулығын күту, ойлау, қоршаған дүние өзгерісін бақылауға дағдыландыру. Есте сақтау, әндете білу, спорт түрлерімен шұғылдану, мәдениетті сөйлей білуге баулу.
Сабақтың түрі. Аралас
Сабақтың әдісі. Сұрақ- жауап, әндету, ойын.
Көрнекілігі. Қысқы көрініс суреттері, үлестірме карточкалары. Сабақтың барысы.
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау, тексеру. -Үйге не берілді? -Рөлмен мәнерлеп оқу, құлақ не үшін керек, тымақтың пайдасын анықтап , тәрбиелік жұмыс жүргізу. ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту. -Үйден салған « Қыс көрінісі» атты суреті бойынша әр оқушы өз суретін сипаттап әңгімелеп,шағын көрме ұйымдастыру. ІҮ. Жаңа сабақтың барысы.
1. Кіріспе (осылай жаңа сабақтың кіріспе әңгімесі ретінде байланыстырып кету.) -Балалар, мына жұмбақты шешсек , бүгінгі сабақтың тақырыбын ашуға көмектеседі. Табаныма байладым, Қос аяқпен айдадым. ( шаңғы ) Зулап түсіп төменге, Шықпас менсіз төбеге. ( шана ) Табанға тақтым, Жалпаң қақтым, Зырлап бақтым. ( коньки ) Бұлар не үшін керек? 2. Мұғалімнің түсіндіруі. Белгілі балалар жазушысы әрі ақын Бердібек Соқпақбаевтың өлеңін дұрыс, түсініп оқып көрелік ( Б. Соқпақбаевтың өмірі, « Менің атым Қожа » атты кино жайлы бір- екі ауыз әңгімелеп кету.)
3. Оқулықпен жұмыс. - (іштен , дауыстап, мәнерлеп оқу) 4. Дәптермен жұмыс. 1.жұмбақты жатқа жазу.
Ү. Жаңа сабақты бекіту. 1. Өзің білетін спорт түрлерінің атын жаз. 2. Өзің қай спорттың түрін ұнатасың? (айтып бер) 3. Әндету. Оқушылардың білімдерін бағалау, қорытындылау.
|