Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Сабақтың тақырыбы: Мазмұндама. Балапан мен мысық



Сабақтың мақсаты: 1. өздігінен түсініп оқу, мазмұнын баяндауға үйрету. 2. қағаз бетіне жаза білу, өздігінен еңбек еңбек етуге дағдылану 3. Сауатты жазу, дұрыс сөйлем құруға баулу.

Сабақтың әдіс-тәсілі:түсіндіру, сұрақ-жауап

Сабақтың түрі: пысықтау

Сабақ барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару, құрал-жабдықтарын түгендеу.

ІІ. Жаңа сабақ:а) Кіріспе.Өздігіңнен ойыңды жаза аласың ба? б) мұғалімнің түсіндіруі

Наурыз айы келді. Балалар қараторғайға ұя жасады. Асан да құстарға ұя дайындады. Бір күні ұяда үш балапа пайда болды. Шешелері тамақ әкелуге кеткенде аш балапандардың біреуі жерге құлап түсті. Оны көріп ала мысық балапанға жақындай түсті. Қараторғайлар балапанын айнала шырылдап ұшып, Асаннан көмек сұрағандай болды. Ол қалына шыбық ала салып мысықты біраз жерге дейін қуып тастады. Жерде жатқан балапанды ұясына салды. Қараторғайлар шат-шадыман болып әсем әуенге басты.

Тірек сөздер: Шат-шадыман, әсем әуен.

Жоспар:1. Ұя жасау 2. Балапанға төнген қауіп. 3. Араша түскен Асан

ІІІ. Сабақты қорытындылау, бағалау. Балалар, бүгін біз не үйрендік? Біз қандай болуымыз керек?Бағалау.

ІҮ. Үйге тапсырма беру. Бір ертегі жазып келу

№ 94. Тақырыбы: Көктем келді. Көктем.

Мақсаты: Өлеңдерді оқып көктем белгілерімен көріністері жайлы түсінік

беру.

Өлеңдерді мәнерлеп оқи білуге баулу.

Табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілік:оқулық, көктем мезгілі түрлі-түсті суреттер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі:аралас сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеруКөк кептер.Тізбектей оқыту. Сұрақтарға жауап алу. Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Құстардың пайдасы, оларды қорғау жайлы айту.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Көктем келді. Көктем.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.а/ Көктем жайлы кіріспе әңгіме жүргізу. Көктем белгілері, көріністері жайлы айту. ә/ Көктем келді. Көктем өлеңдерін оқып мазмұнын ашу. б/ Сөздік жұмыс.Суат – су алабы, мал суаратын жер Ебелек – шөптің түрі.в/ Дәптермен жұмыс

ҮІ Түсінгендерін тексеру:а/ Өлеңдерді оқу,іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке.ә/ сұрақтарға жауап алу .Жаңылтпашты жаңылмай айту. Жұмбақты шешу.

ҮІІ Бекіту .Бүгін не өттік?

- Табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1.Мәнерлеп оқу.2.бағалау.

 

Сабақтың тақырыбы: Еркіннің еңбегі

Сабақтың мақсаты: 1. Еркіннің еңбек етуін айта отырып, еңбек етуге, дұрыс түсініп оқуға үйрету. 2. ойын қорыта білуге дағдыландыру 3. адамгершілікке, сыйластыққа, тазалыққа баулу.

Сабақтың әдіс-тәсілі:көрнекілік, сұрақ-жауап, түсіндіру

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Көрнекіліктер: суреттер, сызба

Сабақ барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару, құрал-жабдықтарын түгендеу.

ІІ. Өткенді сұрау:1. Жатқа айту2. Көктем белгілерін ата

ІІІ. Жаңа сабақ:а) Кіріспе.Балалар, сендер қандай жұмыстарды істейсіңдер? б) мұғалімнің түсіндіруі.Мақал-мәтелді оқу, тақырып қою «Еңбек» Пысықтау 1. Мәтінді түсініп оқу .Жалғастырып оқу 2. а) Еркіннің атасының шөп шапқаны жайлы тауып оқу. б) Еркіннің шөп шабуын тап.в) Ең соңғы азат, жолды тауып оқы, не жайлы айтылған.

ІІІ. Қорыту:1. Еңбек, жазғы еңбек жзайлы қандай еңбек түрлері болатынын айт. 2. «Еңбектің наны тәтті» нақыл сөзінің мәнін түсіндір, мәтінге қатысы бар ма?

ІҮ. Сабақты қорытындылау, бағалау:Балалар, бүгін біз не үйрендік? Біз қандай болуымыз керек? Жазғы еңбек жайында кім бізге әңгімелеп береді? Бағалау.

Ү. Үйге тапсырма беру:167-169 беттерді түсініп оқу

 

Тақырыбы: Ұзынсары.

Мақсаты: Ақынның наурыз айындағы көктемгі даланы суреттеуі, табиғаттағы

өзгерістер туралы түсінік беру.

Өлеңді мәнерлеп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту

Табиғатты сүюге тәрбиелеу.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Көрнекілігі: түрлі түсті суреттер

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Наурыз.Мәнерлеп оқу.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Сұрақтар қоя отырып

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Ұзынсары.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.Ұзынсары. Оқып, мазмұнын ашу .ә/ Сөздік жұмысТошала – қыста ет сақтайтын бөлме б/ тақырыпты оқу,іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ сұрақтарға жауап алу.Қазақтың ұлттық ет тағамдарын атаҮлкендерден шұжықтың қалай жасалатынын біліп ал. б/ жұмбақты шешу.

Қос қанатын иіп ап

Жарға келіп қонады

Кара киім киіп ап

Балшықтан үй соғады /қарлығаш/

ҮІІ.Бекіт:Табиғатты қорғай білуге баулу

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Оқу, мазмұны.Бағалау

 

Тақырыбы: Наурыз көже

Мақсаты:Наурыз өлеңін оқып, ақынның наурыз айындағы көктемгі даланы

суреттеуі, табиғаттағы өзгерістер туралы түсінік беру.

Өлеңді мәнерлеп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту

Табиғатты сүюге тәрбиелеу.

әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

көрн: түрлі түсті суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі- Сабаққа әзірлік



Просмотров 3824

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!