Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Қайталау. 4 санын қосу және азайтудың сәйкес жағдайы



Мақсаты: 4 санын қосып азайтуды қайталай отырып, білімді тиянақтау. Өз бетінше іздене білуге үйрету. Ойлау қабілеттерін дамыту. Жауапкершілкке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: кесте, плакат.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Түрі: қайталау

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ.Мақсат қою кезеңі:білімді тиянақтау

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру№ 5 , 59,оқу, талдау.

ІҮ Білімдерін тексеру.Күн ретін жазу.Көркем жазу.256 математикалық диктант

8+3 7+49+3 8+ 4

Ү. Бекіту.№ 1 8+4 12-4 4+8 12-89+4 13-4 4+9 13-9

№ 2. 4 + х = 11 11- х = 4 4+7 = 11 11- 7 = 4. № 3 .50+4 53+4 9+4

54-4 57-4 13-4. № 4. (9+4) - =10 Жауабы: 13. 9 + 4 = 13 жауабы: 13 машина

№ 6.11 – 4 21 – 4 31- 4 41 – 4 51-4 61-4 71-4 81-4 91-4 .

Шығармашылық тапсырманы орындау. б5,15,25,35,45,55,65,75,85,95

ҮІ. Үйге тапсырма:1 № 5 , 76бет2. бағалау.

 

Күні: 28.10.2013

Тақырыбы: 5-ті қосу және азайту.

Мақсаты: Оқушыларға 5-ті қосу және азайту тәсілдері түсінік беру. Тапсырмаларды өз бетінше орындауға дағдыландыру.Жүйелі ойлау қабілетін дамыту. Белсенділікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену

Түрі: аралас.

Көрнекілігі: кестелік қосу, азайту.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5, 60 бет.Оқу, тексеру, талдау.

ІІІ. Білімін тексеру.

8+3 9+311-3 12-311-8 12-8

ІҮ. Мақсат қою

Ү. Жаңа сабақ:

1+5 2+5 3+5 4+5 5+5 6+5.а/ 5 ті қосу кестесін еске түсіру.6+5 қалай қосу керектігін түсіндіру./6+4/ + 1 =1111-5/11-1/-4 =6

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:

Тақтамен жұмыс.7+5 =12 12-5 =7 8+5 =13 13-5 =8

№ 2. 6+5 11-5 7+5 12-5. № 3. /7+3/+2 =12 /8+2/+3=13 /12-2/-3=7 /13-3/-2=8 /9+1/+4=14 /14-4/ - 1=9.

№ 4. Есепті шығар.Оқу, талдау /6+5/+6=17

№ 6.6+5 56+5 16+5 66+5 26+5 76+5 36+5 86+5 46+5

ҮІІ. Бекіту.Үлестірмелерге жауап алу.Жеке оқушымен жұмыс

ҮІІІ Үйге тапсырма:№ 4 , 78 бет.Бағалау

 

 

Күні: 29.10.2013

Тақырыбы: Қайталау.

Мақсаты: Оқушылардың алған білімін тиянақтау. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыландыру.Ой-өрісін, білімін, есте сақтау қабілетін дамыту.Тиянақты, ұқыпты болуға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: үлестірмелер.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:білімді тиянақтау.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 , 62оқу, талдау.

ІІІ. Білімдерін тексеру.Күн ретін жазу.Көркем жазу.347математикалық диктант

8+3 7+4 9+3 8+ 4

ІҮ.Бекіту.№ 1.13,14,8,9,13,14,5,5.№ 3 .60 + 5 65 - 5 64 + 5 69 – 59 + 4 14 – 5

№ 4 . /4+20/+4 =28 Жауабы: 28 адам 4+20 = 24 Жауабы: 24 адам

№ 5. /50 – 30 / + 50 = 70 Жауабы: 70 оқушы 50 – 30 = 20 Жауабы: 20 оқушы

№ 6. 11 – 5 = 6 51 – 5 = 46 91 – 5 = 86 21 – 5 =16 61 – 5 = 56

31 – 5 = 26 71 – 5 = 66 41 – 5 = 36 81 – 5 = 76

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 2, 79бет.бағалау


 

Күні:24.10.2013

Тақырыбы: Бақылау жұмысы

Мақсаты: Оқушылардың оқып үйренген материалдары бойынша өзіндік жұмыс ала отырып білімдерін тексеру.Есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту.Жауапкершілкке тәрбиелеу.

Көрнекілігі:

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Өзіндік жұмыс.

ІІІ. Білімдерін тексеру.

І-нұсқа ІІ нұсқа

Амалды орында

11 – 2 = 9 12 – 4 = 8 9 + 2 = 11 8 + 4 = 12

9 + 3 = 12 7 + 4 = 11 12 – 3 = 9 11 – 4 = 7

11+ 3 = 14 14 – 5 =9 8 + 3 = 11 9 + 5 = 14

9 + 4 = 13 8+ 5 = 13 13 – 4 = 9 13 – 5 = 8 12 – 5 =7 6 + 5= 11 7 + 5 = 12 11 – 5 =6

Есепті шығар

Ағаш бұтағында қонып отырған 18 торғайдың 6-уы ұшып кеткен соң бұтаққа тағы да 3 торғай келіп қонды. Бұтақта неше торғай болды? Аулада 13 көгершін жем шоқып жүр еді. Олардың қасына тағы 6 көгершін ұшып келіп қонды да, 3 көгершін ұшып кетті. Аулады неше көгершін қалды?

Теңдеуді шеш.

8 + х = 12 х + 5 =14

8+ 4 = 12 9 + 5 =14

7 + х =12 х – 5 = 8

7+ 5 = 12 13 – 5 = 8

4. Өрнекті жаз және мәнін тап.8 бен 4 қосындысынан 2-ні азайт15 бен 5 айырмасынан 4- азайт7 мен 5 қосындысынан 10-ды азайт 9бен 3- қосындысынан 2-ні азайт.

5.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:қайталау.

 

Тақырыбы: 6-ны қосу және азайту.

Мақсаты: 6-ны қосу және азайту тәсілдерімен таныстыру. Өрнектің мәнін табу. Есептерді шығара білуге дағдыландыру. Есте сақтау ойлау қабілетін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: талдау, сұрақ-жауап, іздену

Көрнекілігі: үлестірмелер.

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:6-ны қосу және азайту.

ІІІ. Жаңа сабақ:Күн ретін жазу.Көркем жазу 789.№ 1 6 + 6 =12/6+4/ + 2 =12

12-6 =6/12-2/-4=6

ә/ 7+6 =13 /13-3/- 3 = 7 8+6=14 /14 – 4/ - 2 =8 9+6 =15 / 15 – 5 / - 1 = 9

ІҮ. Түсінгендерін тексеру:№ 2. 8 + 6 9 + 6 6 + 9 14 – 6 14 – 8 15 – 6 15 – 9

№ 3. Өрнекті жаз және оның мәнін тап: /7+3/+ 3; /14 – 4 / - 2 ; /13 – 3 / - 3; / 9 + 1 / + 5;

/8 + 2 / + 4; / 15 – 5 / - 1.№ 4. 1 – 10 см 2 - ? 3 см ұзын 10см + /10см+3 см/ = 23 см

№ 6 .6 + 6 16 + 6 26 + 6

Ү. Бекіту. Бүгінгі сабақта не білдік?

ҮІ .Үйге тапсырма:№ 5 , 81 бет.Бағалау.

 


Айталау 6-ны қосу және азайту.

Мақсаты: 6-ны қосу және азайту тәсілдерін тиянақтау.. Өрнектің мәнін табу. Есептерді шығара білуге дағдыландыру. Есте сақтау ойлау қабілетін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: талдау, сұрақ-жауап, іздену

Көрнекілігі: үлестірмелер.

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:6-ны қосу және азайту.

ІІІ. Жаңа сабақ:Күн ретін жазу.Көркем жазу 987.№ 1 6 + 6 =1212-6 =67+6 =13 /13-3/- 3 = 7 ІҮ. Түсінгендерін тексеру:№ 2. 7+6=13 8+6=14 13-7=6 14-8=6 13-6=7 14-6=8

№ 3. Өрнекті жаз және оның мәнін тап:

№ 4,6 есептерді өзіндік жұмыс ретінде орындату.

Ү. Бекіту. Бүгінгі сабақта не білдік?

ҮІ .Үйге тапсырма:№ 5 , 83 бет.Бағалау.


 

Тақырыбы: 7-ні қосу және азайту.

Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, 7-ге 7-ні қалай қосу және 14-тен 7-ні қалай азайту керектігін түсіндіру. Ой-өрістерін, сете сақтау қабылеттерін дамыту.Алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Көрнекілігі: Оқулық, үлестірмелер бойынша

Түрі: аралас

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.Оқу, талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:үлестірмелер бойынша жұмыс жүргізу.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:7-ні қосу және азайту.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.а/ № 1 .7 + 7 = 14 / 14 – 4 / - 3 = 7

ә/ 8+ 7 = 15 / 15 – 5 / - 2 = 8 9+ 7 = 16 / 16 – 6 / - 1 = 9

ҮІ .Түсінгендерін тексеру:№ 2. 8 + 7 7 + 815 – 7 15 -8

№ 3. /7+3/ + 4 /8+2/+5 /9+1/+6 /14-4/ - 3 /15-5/ - 2 /16-6/-1

№ 4. /9- 4 / + 9 = 14 Жауабы: 14 қап

№ 6. 7 + 7 =14 17 + 7 = 24 27+ 7 = 34 Шығармашылық тапсырманы орындау.

Ойлан тап / 8 – 3 / - 4 = 1 / 8 + 3 / - 10 = 1

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не білдік ?

ҮІІІ.Үйге тапсырма:№ 5, 68 бет,бағалау.

 



Просмотров 807

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!