Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Тақырыбы: 8-ді қосу және азайту
Мақсаты: 8-ге 8 ді қалай қосу керектігін, 16-дан 8 ді қалай азайту керектігін түсіндіре отырып, тапсырмалар орындау. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Тапқырлыққа, ұқыптылыққа, байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: оқулық, үлестірмелер. Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ізденушілік, өзіндік Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 , 95 ІІІ. Өткенді пысықтау.Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер? Тік төртбұрыштың қасиеті.Шаршы деген не? Қосудың қандай қасиеттерін білесіңдер? ІҮ. Мақсат қою кезеңі:8 қосу және азайту. Ү. Жаңа сабақ:а/ Үлестірмелермен жұмыс жүргізе отырып, 7-ні 7 –ге қосуды еске түсіру. № 1ә/ 8-ге 8-ді қосуды түсіндіру.8 + 8 =16 16 – 8 = 8 т /8 + 2 / + 6 =16 /16 – 6 / - 2 = 8 ҮІ .Түсінгендерін тексеру.№ 1 / ә /8 + 8 16 – 8 9 + 8 17 – 8 № 2 .Өрнекті жазып, мәнін тап./8+2/+6 /16-6/-2 /9+1/+7 /17-7/-1 № 3. Ауызша талдау. Сергіту сәті.№4. Трактор – 6 кеткені - 4 Берілді ? – қалғаны - сонша Болғаны - ? есеп емес. 6 + 6 = 12 Жауабы: 12 трактор № 5 10 / 6 + 6 / = 22 Жауабы: 22. Ойлан тап . Шығармашылық тапсырма /11-3/ - 4 = 4 ҮІІ .Қорыту.Бүгін не өттік? 8-ге 8 қалай қосамыз? ҮІІІ .Үйден № 6 , 97 бет. Бағалау.
Тақырыбы: Қайталау. 8-ді қосу және азайту. Мақсаты: Сегізге қосу және азайтуға байланысты тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін тиянақтау. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа, тапқырлыққа, байқампаздыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: оқулық, тапсырмалар. Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ізденушілік, өзіндік. Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі.Сабақтың тақырыбын , мақсатын хабарлау. ІІІ. Өткенді пысықтау:үлестірмелер бойынша эұмыс жүргізу. ҮІ. Бекіту.Оқулықпен жұмыс.№ 1 Қосындының және айырманың мәндерін тауып жазу. 8+8 9+8 8+9 16-8 17-9 17-8 № 2 Теңдеуді шешу х + 8 = 17 17 – х = 8 х – 8 = 9 9 + 8 = 17 17 – 9 = 8 17 – 8 =9 № 4 Сиыр - 3 Ешкі – 4 Төл - ? сонша Төл - ? 3+4 =7 /4 + 4/ + 20 = 28 Сергіту сәті:№ 5 Бие – 4 Бұзау - 3 Жабағы – 3 Қозы - сонша Тай - ? Лақ - 4 Тай - ? Барлығы - ? төл 4 + 3 / 3 + 3 / + 4 = 10 төл № б 16 – 8 46 – 8 76 - 8 26 – 8 56 – 8 86 - 8 36 – 8 66 – 8 96 – 8 Шығармашылық тапсырманы орындау. ҮІІІ Үйге тапсырма:№ 3 , 98 бет,бағалау.
Тақырыбы: 9-ды қосу және азайту. Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, 9 ға 9-ды қалай қосу және 18-ден 9-ды қалай азайту керектігін түсіндіру. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: оқулық, үлестірмелер бойынша Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік. ІІ. Мақсат қою кезеңі:9 қосу және азайту. Ү. Жаңа сабақ.№ 1. 9 + 9 18 – 9 /9 + 1 / + 8 /18 – 8 / - 1 ә/Өрнекті жазып, мәндерін табу./9 + 1/ + 8 /18 – 8 / - 1 ҮІ. Білімдерін тексеру.№ 2 Марғұлан – 10 кітап Марғұлан 10 кітап Арман- ? сонша Арман - сонша ? Арманда неше кітап Есеп емес. 10 + 10 = 20 ьЖауабы: 20 кітап № 3 9 – 9 = 0 Жауабы: 0 үнтаспа. Сергіту сәті.1,2,3 Бойға жинап күш Күнде бестік аламыз Үйге қуана барамыз. № 4 Торкөз дәптер – 20 Жол дәптер ------- сонша Берді 50 теңге Қанша қайтарды- ? 50 - / 20 + 20 / = 10 Жауабы 10 теңге № 6 6 + 9 16 + 9 26 + 9 Шығармашылық тапсырманы орындау. / 9 – 3 / - 4 = 2 ҮІІ. Бекіту.Бүгін не өттік? Кім жылдам ойынын ойнату. ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 5 ,101 бет. Бағалау.
Тақырыбы: Қайталау Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, 9 ға 9-ды қалай қосу және 18-ден 9-ды қалай азайту керектігін түсіндіру. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: үлестірме қағаздар. Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ Білімдерін тексеру: ІҮ. Бекіту.№ 1 Теңдеуді шешу.9 + 9 = 18 18 – х = 9 х – 9 = 9.№ 2 .9 + 80 9 + 989 – 9 18 – 9.№ 3. 1 + 1 2 + 2 3 + 3 4 + 4 5 + 5 6 + 6 7+ 7 8 + 8 9 + 9.№ 4. /18 – 7/ - 7 = 4 м 18 – 7 = 11 № 5. /16 – 5 / - 5 = 6 16 – 5 = 11 № 6. 18 – 9 48 – 9 78 – 9 28 – 9 58 – 9 88 – 9 38 - 9 68 - 9 98 - 9 Ү. Үйге тапсырма1. № 2 , 102 бет2 .бағалау.
Тақырыбы: Бақылау жұмысы. Кестелік қосу және азайту. Мақсаты: Кестелік қосу және азайту тақырыбында оқып үйренген материалдар бойынша басты мәселелерді оқушылардың игеруін анықтау. Ой-өрістерін, жазба тілдерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Түрі:бағалау. Әдісі:сұрақ-жауап, өзіндік. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі ІІІ. Білімдерін тексеру.І. Амалды орында9 + 6 15- 7 15 – 6 8 + 714 – 6 7 + 7 8 + 8 14 – 77+ 6 17- 8 13 – 6 9 + 812-6 8 + 8 6 + 6 16 – 89+7 18 – 9 16 – 7 9 + 7.Тік төртбұрышты тап Шаршыларды тап.Есепті шығар. Сөреде 5 кітап пен 4 журнал және кітаппен журнал қанша болса, сонша дәптер жатыр. Сөреде қанша дәптер жатыр? Шкафта 8 ағылшын тілі, 7 орыс тілі кітабы болса, қазақ тілі сонша кітап. Шкафта қазақ тілі неше кітап бар? Теңдеуді шеш.15 – х = 9 17 – х = 9 Сабақты қорыту. ІҮ. Үйге қайталау
|