Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Үшбұрышты, тіктөртбұрыш, шаршыны еркін өлшеммен сызу және оның элементтерін анықтау



Мақсаты: Үшбұрыш, тік төртбұрыш, шаршы сызып, олардың элементтерін анықтап, дәлелдей білуге үйрету. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа, байқампаздыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: геометриялық фигуралар

Әдісі: түсіндіру, сұарқжауап, іздену, өзіндік.

Түрі: аралас сабақ.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№7 оқу , талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Үлестірмелермен жұмыс

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Үшбұрышты, тіктөртбұрыш, шаршыны еркін өлшеммен сызу

және оның элементтерін анықтау.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс. № 1 . кез келген үшбұрыш сызу, оның үшбұрыш екенін дәлелдеу.

№ 2 кез келген ттік төртбұрыш сызу, оны дәлелдеу. Шаршы сызу.

№ 3 Есепті шығару.

Сылақшы – 45

Тас қалаушы - ? 19 – ы кем

Жұмыскер - ?

/45 – 19 / + 45 =71 45 + 26 + 71 = 142

в/ Сергіту сәті. № 4

Өрнек құру және оның мәнін табу. 27+43 27+0 70-27 27-27

№ 5

2дм 7 см + 4дм 3 см = 7 дм 0 см

27 см+43 см =70 см =7дм 0 см

№ 6 ауызша қарастыру

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма

№ 5 , 168бет. Бағалау.

 

Тақырыбы: Тіктөртбұрыш салу, оның периметрін табу.

Мақсаты: Тіктөртбұрышты салып , оның периметрін таба білуге үйрету. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа тапқырлыққа тәрбиелеу

Көрнекілігі: геометриялық фигуралар, үлестірмелер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Сұрақтар қоя отырып, жауап алу.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тік төртбұрыш салу оның периметрін табу.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.

№ 1 2см, 2 см, 3см,3см

№ 2 1 см+4см+1см+4см = 10 см

І. Түсінгендерін тексеру

№ 3

Ақ сыр – 63 кг

Көгілдір сыр – 32 кг кем

Көгілдір сыр -? 63кг – 32 кг = 31 кг

 

Қыз бала – 27 қыз

Ұл бала – 16 артық

Ұл бала неше - ? 27 + 16 = 43 Жауабы: 43 ұл бала

 

в/ сергіту сәті

№ 5

5дм+ 8см+ 2дм 7см = 8дм 5 см

58см + 27 см =85 см 8дм 5см

Шығармашылық тапсырма /6 + 6 / - 10 = 2 /6 – 6 / - 2 =2

ҮІІ Қорыту:Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 4 , 170бет.Бағалау.

 

Тақырыбы: Шаршы салу. Оның периметрін табу.

Мақсаты: Шаршы салып оның периметрін таба білуге үйрету.Есте сақтау ойлау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: оқулық, геометриялық фигуралар

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену. өзіндік

түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 4 оқу талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Тіктөртбұрыш дегеніміз не?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Шаршы салу, оның периметрін табу

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс:Бұл шаршы ,Барлық қабырғалары бірдей,4 нүктесі бар,4 бұрышы бар, 4 қабырғасы бар

№ 2 қабырғалары 3 см шаршы сызу. 3см+3см+3см+3см =12 см

І. Түсінгендерін тексеру

№ 3

/33 + 27 / + 33 =93 Жауабы: 90 теңге

33 + 27 =60 теңге Жауабы: кілегей 80 теңге

Сергіту сәті.

№ 5

1м0дм0см 100 см

3дм9см 39см

6дм1см 61см 6дм1см

Шығармашылық тапсырма

ІІ. Бекіту

22 Бүгін не өттік?

23 Шаршы дегеніміз не?

24 Шаршының периметрін қалай табамыз.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 4 , 173 бет. Бағалау.

 

Тақырыбы:Қайталау

Мақсаты: Шаршы салу және периметрін табу және тапсырмалар орындай отырып , оқушы білімін пысықтау.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Көрнекілігі: оқулық, үлістірмелер бойынша

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 4

ІІІ. Білімдерін тексеру:Шаршы дегеніміз не?Шаршының периметрін қалай табамыз?

№ 1

а/ Май-15 кг

Ет – 7 кг артық /15+7/+15 =37

ә/ 15кг +7кг =22

№ 2 Сүт 50л

Ертеңгі тамаққа – 20 л

Түскі тамаққа – 5 л

Қалғаны - ?

50-/50+5/ = 25 Жауабы: 25 л

Сергіту сәті.№ 4

2м3дм+3м5дм=3м5дм+2м3дм

8м9дм-2м3дм=9дм8дм-3м2дм

5дм9см-2дм3см*8дм3см-2дм3см

6дм7см-2дм4см*5дм9см-3дм2см

№ 5

х + 32 =85

х =85-32

х =53

53+32=85

85=85

№ 7 3дм+5дм+3дм+5дм=16дм 5дм+ 5дм+ 5дм+ 5дм=20 дм

ҮІІ. Қорыту:Бүгін не білдік?Шаршының, тіктөртбұрыштың периметрін қалай табамыз?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 3 ,173 бет. Бағалау.

Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Мақсаты: Ондықтан аттап жазбаша қосу және азайту тақырыбында қарастырылған мәселелерді оқушылардың игеру дәрежесін анықтау.Оқушылардың белсенділіктерін дамыту. Ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу.

Түрі:бағалау.

Әдісі:сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Сабақтың мақсатын хабарлау.



Просмотров 1565

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!