Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Тақырыбы: Сандарды оқу, жазу, салыстыру және жіктеу
Мақсаты: Сандардың нумерациясымен байланысты білім, білік жәнедағдыларын тиянақтай түсу.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.Сандарды оқу, жазу, салыстыру және жіктеу. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:1. Көркем жазу 4202. ауызша есептеулер Ү. Бекіту:1. 1,2,3,45,6,7,8,9 10,20,30,40,50,60,70,80,90 100,200,300,400,500,600,700,800,900№ 2 1,10,100 , 9,99,999, № 3 679,670,600,609,79,697,690,607,97, 679 =600 + 70 + 9 № 4 967,960, 900, 906, № 5 73,72,71,70,69,68,67 538,539,540,541,542,543,544 697,698,699,700,701,702,703,704 799,800,801№ 7 3 * 6 5 * 2 51 * 53 36 * 39 салыстыру,, талдау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 6 2. бағалау.
Тақырыбы:Шамаларды/ұзындық, уақыт, масса,сыйымдылықты салыстыру және өлшеу. Мақсаты: Шамаларды/ұзындық, уақыт, масса,сыйымдылық/ салыстыру және өлшеу туралы алған білімдерін пысықтау. Танымдық қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Түрі: қайталау Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік. Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 оқу, талдау. ІҮ. Бекіту:№ 1 Өлшем бірліктерді атау.№ 2 1 км=1000 м 1 м=10 дм 1 м=100 см 1 дм=10 см № 3 1т =1000 кг 1 т=10 ц 1 ц=100 кг 1 т =1000 кг 1 кг =1000 г № 4398 см, 390 см, 308 см, 300см, № 6 1 ғасыр =100 жыл 1 тәул= 24 сағ 1 сағ = 60 мин 1 мин = 60 сек № 7 29 сағ, 39 сағ, 48 сағ 24 сағ. 90 сек, 65 сек. 1 сағ.30 мин. № 8 талдау. Ү. Үйге тапсырма:№ 5 , 195 бет,бағалау.
Тақырыбы: Кестелік қосу және азайту. Мақсаты: Кестелік қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі: ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 268 ә/ ауызша есептеулер Ү Бекіту:№ 1ауызша талдау№ 2 жаубын ғана жазу. № 3 Жауабын ғана жазу. № 46+6 7+7 8+8 9+9 № 5 /7+8/-9 16-/3+6/ 6+/4+3 / 5+/14-8/ ҮІ. Үйге тапсырма.№ 6 бет,бағалау.
Тақырыбы: Кестеден тыс қосу және азайту Мақсаты: Кестеден тыс қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі: ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№6 оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 268 ә/ ауызша есептеулер Ү Бекіту:№ 1ауызша талдау№ 2 жаубын ғана жазу. № 3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау № 4 мысалдарды жазбаша орындау ҮІ. Үйге тапсырма.№ 6,7 бет,бағалау.
Тақырыбы: Есеп шығаруды үйрендік? Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі: ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 312ә/ ауызша есептеулер Ү Бекіту:№ 115+16 17-9 12-5 85-/6+28/№ 2 2+3 20+/20-3/ № 3 800-/200+10/ № 4 12+/12-5/ № 5 Есеп құрастыру және шығару. № 7 /40+50/-30 100-/40+50/қорытындылау. ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 52. бағалау.
Тақырыбы: Алгебраның және геометрияның элементтері Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін жетілдіру.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу Көрнекіліктер: Үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік Түрі: қайталау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі: ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау. ІҮ. Білімдерін тексеру:а/ көркем жазу 312ә/ ауызша есептеулер Ү Бекіту:№ 1Фигураларды атау Топтарға бөлу № 2 Фигуралардың тұсына нөмірлерін жазу №3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау № 4,5 теңделерді шешу. ҮІ. Үйге тапсырма:1. № 6,7 , 248 бет2. бағалау.
Тақырыбы: Бақылау жұмысы. Мақсаты: Ондықтан аттап жазбаша қосу және азайту тақырыбында қарастырылған мәселелерді оқушылардың игеру дәрежесін анықтау.Оқушылардың белсенділіктерін дамыту. Ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу. Түрі:бағалау. Әдісі:сұрақ-жауап, өзіндік. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Сабақтың мақсатын хабарлау. ІІІ. Білімдерін тексеру Нұсқа 1. 100=99+ 100=98+ 100=94+ 100=90+ 100=52+ 100=40+ 10=30+ 100=56+ 100=60+ 2. Автобусқа 68 бала мініп келе жатыр еді. Бірінші автобуста 25 бала , ал екінші автобуста біріншісінен 5 бала артық. Үшінші автобуста неше бала? 3. 67 см= дм см 8 дм 7 см= см 46 см= дм см 6 дм 3 см= см 59 см= дм см 5 дм 5 см= см 4. Теңдеуді шеш: 56-х=32 х-35=40 х+32=44 15+х=61 5. 56+44 45+35 12+27 35+45 100-56 100-35 6. Кесінділер сыз: біріншісі 6 см, екіншісі біріншісінен 3 см ұзын, ал үшіншісі екіншісінен 5 см қысқа. ҮІІ.Қорыту:Бүгін не білдік?
Тақырып:Қайталау Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері:Оқушы білмесе қорыту теңдеуді шешуге үйрету. Ойлау, есептеу, дұрыс жазуға дағдыландыру. Алған білімін тиянақтай айырып, ойлауға, ойын қорытуға баулу. Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар:Суреттер, дид. матер. Сабақ түрі:Қорыту Сөздік қормен жұмыс: Теңдеу, теңдік өрнек Сабақ жоспары:Ұйымдастыру Өткенді сұрау Жаңа сабақ:Кіріспе, қорыту, есептеу Пысықтау жаттығулары Қорыту Сабақ барысы:Ұйымдастыру Өткенді сұрау1)117 б. №7 2)түсіндіріп шығару 27-х=15 х+4=15 Жаңа сабақ: А)кіріспеФигураларды атаЖаңа сабақта салыстыру 1.санды теңдіктер 2.санды теңсіздіктер (80-50)+6=36 30+6 40-10 80+5=85 30+10 60+40 40+20 80-30 3.Санды өрнектер: 4.Әріпті өрнектер (80-50)+6 (а+9)+20 30+(9-5) х+(50-20) (70-40)+а 5.теңдеулер 9+х=29 х-20=9 30+х=36
Пысықтау 1)№3 Сызғыш-52 ш:52+(52-30)=74 Қарындаш-? 30m арзан ж:74 2)өрнекті жаз, мәнін тап 8+(40-20)=28 а+(30-10) а=9 9+(30-10)=29 3)Мәндерін тап 10+4=14 14-4=10 10+6=16 16-6=10 9+5=14 14-5=9 11+5=16 16-5=11 8+6=14 14-6=8 12+4=16 16-4=12 Сабақты қорытындылау, бағалау:Бағалау Жеке оқушыларға озық тапсырма беру:Топтау Йге тапсырма:қайталау
Дүниетану. 2-сынып
|