Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Ұшу аппаратын жетілдіру тарихынан. Тік ұшақтың үлгісін құрастыру



Мақсаты: Ұшу аппараттарын жетілдіру тарихынан.Тік ұшақтың үлгісін құрастыру тақырыптарын оқып, түсіндіру. Тік ұшақ жасау. Танымдық қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Еңбек папкасы.

Әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбымен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ.а/ Оқулық бойынша. Адам баласы ерте заманнан-ақ ұшуды армандаған. Алғашқы ұшу құралы әуе шары болды. 1783 жылы әуе шары зығыр матасынан, кенептен, қағаздан жасалған. 2 ғасыр ішінде адамдар ұшу аппаратын әр алуан түрін жасады. Солардың бірі тікұшақ. Игорь Сикорьский 1939 жылы құрастырды. ә/ Тақырыпты оқу,іштей оқу, ізбектей оқу,жеке –жеке оқу. Сарамандық кезең а/ Оқушыларға тікұшақтың үлгісін жасату. ә/ Техника қауіпсіздік ережесін есте сақтау. Б) оқушыларға жеке –жеке көмек көрсету.

ІҮ. Қорыту.оқушы жұмыстарын салыстыру, мадақтау.

Ү.Үйге тапсырма. 71-74 бет оқу. Бағалау.

 

Тақырыбы: Лего.Тікұшақ құрастыру.

Мақсаты: лего құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету; ой-өрісін дамыту; шыдамдылыққа баулу.

Көрнекілігі: металл құрастырғыш

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Құрастырғыш бөлшектерінен ұшқыш құрастыру

2. Негізгі буындар

3. Көтергіш тетік

4. Негізгі бөлік

5. Ұшқыштың кабинасын құрастыру

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

І Ү. Түсінгендерін тексеру.Алғашқы ұшу аппараты қандай болған?

Ү. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сен не құрастырғанды жақсы көресің? Жасап көр.

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

Тақырыбы: Ұшу аппарат түрі.

Мақсаты: лего құрастырғыштармен жұмыс істеуді үйрету; ой-өрісін дамыту; шыдамдылыққа баулу.

Көрнекілігі: металл құрастырғыш

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Құрастырғыш бөлшектерінен ұшқыш құрастыру

2. Негізгі буындар

3. Көтергіш тетік

4. Негізгі бөлік

5. Ұшқыштың кабинасын құрастыру

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

І Ү. Түсінгендерін тексеру.Алғашқы ұшу аппараты қандай болған?

Ү. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сен не құрастырғанды жақсы көресің? Жасап көр.

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Матамен жұмыс.

Мақсаты: Матамен жапсырмалау тәсілі. Қол икемін дамыту. Ұқыпты, шебер болуға тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау.

Түрі: Аралас

Көрнекілігі: Мата түрлері.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ Мақсат қою кезеңі:Жапсырмалау. Матамен жұмыс

ІІІ. Жаңа сабақ.1. Жапсырмалау. Заттарды әшекейлеу тәсілі. Дайын жапсырмалауды бантикпен немесе бояулы суреттермен әшекейлеу. 2.Матамен жапсырмалау, түсіндіру, талдау. Көрсету. Суретке талдау. Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу.Тізбектей оқу

ІҮ. Түсінгендерін тексеру:Сарамандық кезең.Жапсырмалау тәсілі. Үлгісін көрсету. Мата қиықтарын жапсырмалау.

Ү .Бекіту.Жапсырмалау деген не? Қандай заттардың пішіндерін, бейнелерін пайдалануға болады?

ҮІ . Үйге тапсырма. оқу2. Бағалау

 

Тақырыбы: Матамен жұмыс, маталар туралы мағлұмат.

Мақсаты: Матамен жұмыс істеу, маталар туралы мағлұмат беру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу.

Көрнекілігі:

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Наурыз мейрамы

ІІІ. Өткенді пысықтау.Қандай мейрамдарды білесіңдер? Наурыз мейрамы қандай мейрам? Наурыз көже қалай жасалады?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ.а/ Маталар әртүрлі болады: тықыр, түкті, жеңіл және ауыр, тығыз және босаң. Оларды тоқу станоктарында тоқиды. Мата түрлері туралы түсінік беру.ә/ Тақырыпты оқу:іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ҮІ. Білімдерін тексеру.Барлық маталарға ортақ қасиет не? Жіптің түрлерін атаңдар?

Қатты аязға шыдамды киімді тігуге арналған матаның ерекшелігі туралы әңгімелеңдер?

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Оқу, мазмұны,бағалау

 

Тақырыбы: Жіп иіру, жіппен жұмыс.

Мақсаты: Оқушыларға жіптен не жасалатыны жайлы түсінік беру. Тілін сөздік қорларын дамыту. Еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі. Түсіндіру, сұрақ-жауап

Әдісі: Тақырыптық суреттер

Түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ. Қазіргі уақытты жіпті үлкен машиналармен иіреді. Иіру машиналарында қызмет ететін адамды, жіп иіруші деп атайды. Машина мақта, зығыр жүн жіптерді өзі иіреді және бірден көп жіп иіреді. Ал әжелеріміз бен апаларымыз жіпті ұршықпен иіреді. Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу.Тізбектей оқу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Жіпті немен иіреді? Апаларымыз ше? Жіптен не жасайды?

Қорытындылау.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 



Просмотров 2108

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!