Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Жұмсақ ойыншықтар жасау Кішкентай гномды жасау



Мақсаты: матадан жапсырмалар арқылы түрлі аппликациялар дайындауға үйрету; Ұқыптылыққа, әдемілікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі:Оқулық, мата, ине, жіп

Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс.

а) Жұмсақ ойыншықтар жасау үшін қажетті құрал саймандарды даярлау. Техникалық қауіпсіздікті еске түсіру. Гномның дене мүшелері көзі, мұрны, аузы, басы денесін даярлау. Тігу, мақтамен толтыру.

ә/ Тақырыпты оқу,іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ІҮ. Білімдерін тексеру:Сұрақтарға жауап алу: Ойыншық жасауға арналған материал қалай аталады? Материалдың қандай қасиеттері бар?

Түрлі түсті қағаздан, матадан аппликация жасау суретін салу.

Ү. Қорыту.Бүгін не білдік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Оқу Бағалау

 

Тақырыбы: Бұйымдарды кестемен әшекейлеу (қазақ).

Мақсаты: кестемен ою-өрнектеп әшекейлеуді үйрету; Ой-өрісін , қол икемін дамыту. ұлттық рухта әсемдікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мата, жіптер, ине

Әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақКестелермен әйелдердң камзол, белдемшесіе, балалар мен ер адамдардың тақияларын безендірген. Мерекелік ұлттық киімдерді алтын түстес зер жіппен кестелеген.

Оқулықпен жұмыс.Суреттер бойынша әңгімелеу, зерттеу. Ою-өрнектің суретін салу. Кесте тігуге даярлау.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Кестені бастырып кимешек тігу.

ІҮ .Түсінгендерін тексеру:Оқулықпен жұмыс.Сұрақтарға жауап алу.Керекті құралдар

Ү. Қорыту:Бүгін не жасап үйрендік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Бұйымдарды кестемен әшекейлеу (орыс).

Мақсаты:кестемен әшекейлеуді үйрету, Ой-өрісін , қол икемін дамыту. әсемдікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мата, жіптер, ине

Әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақОрыс ұлттық ою-өрнегімен, өсімдік бейнелі, геометриялық пішінді элементтері бар кестелер тігу.

Орыс әшекейлері украин, белорус әшекейлерімен бірдей. Оқулықпен жұмыс

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Бет орамал тігу, кестелу.

ІҮ .Түсінгендерін тексеру:Сұрақтарға жауап алу.Керекті құралдар

Ү. Қорыту:Бүгін не жасап үйрендік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Бұйымдарды кестемен әшекейлеу (ұйғыр).

Мақсаты: ұйғыр халқының ою-өрнектер ерекшеліктерімен таныстырып, кестемен әшекейлеуді үйрету; ой-өрісін , қол икемін дамыту. әсемдікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: мата, жіптер, ине

Әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақҰйғырлар ерте заманнан бері кестені үй жиһаздары мен киімдерді безендіруге қолданып келеді. Камзол мен етікті, тақияны, өзіндік өзгеше айшықпен кестелейді. Ұйғыр кестесі көбінесе өсімдік бейнесін өрнектейді. Оқулықпен жұмыс.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Кестені бастырып сөмкені тігу.

ІҮ .Түсінгендерін тексеру:Сұрақтарға жауап алу.Керекті құралдар Кестенің қандай түрлерін білесің? Қазақ, ұйғыр, орыс халықтарының кестелерінің ерекшеліктері неде?

Ү. Қорыту:Бүгін не жасап үйрендік?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Наурыз мерекесі.

Мақсаты: Халықтық мерекелермен және дәстүрлермен таныстыру. Наурыз мерекесі туралы түсінік беру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Салт-дәстүрді құрметтеуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Арнайы суреттер

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, әңгімелеу.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ.а/ Әр халықтың өз мерекелері бар екендігі жайлы түсінік беру.

Соның ішіндегі қазақ халқының наурыз мейрамы жайлы әңгімелеу. ә/ Қазақтар үшін жыл басы – 22 наурыз. Жерге көк шығып, жыл құстары келіп, мал төлдеп, адамдар көктемгі егіске дайындалып жатқан кезде тойланады. Наурыз мейрамы үлкен салтанатпен өтеді. Наурыз мерекесі күні 7 немесе тоғыз дәмнен тұратын мерекелік тағам- наурыз көже дайындалады.Тақырыпты оқу: іштей оқу, тізбектей оқу, жеке-жеке оқу.

ІҮ.Білімдерін тексеру.Қандай мейрамдарды білесіңдер? Наурыз мейрамы қандай мейрам?Наурыз көже қалай жасалады?

Ү. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІ.Үйге тапсырма:Оқу, мазмұны,бағалау

 

Тақырыбы: Қағаз сулық.

Мақсаты: Қағаз сулық сүлгіні орналастыру, пайдалану туралы түсінік беру.

Міндеттері:Ой-өрісін , білімін дамыту. Әсемдікке тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау

Көрнекілігі: Еңбек папкасы

Түрі: Жаңа сабақ

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Қол инелерін матаға қарай таңдау.Оқу, әңгімелеу

ІІІ. Өткенді пысықтау:Сұрақтарға жауап алу.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Қағаз сулық сүргіні орналастыру

Ү. Жаңа сабақ:Оқу, талдау, түсіндіру. Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу.Тізбектей оқу.Жеке-жеке оқу.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Сарамандық кезең.Ақ түсті жұқа қағаздан сулық-сүлгі жасау.

ҮІІ. Бекіту:Оқушы жұмыстарын мадақтау, бағалау

ҮІІІ .Үйге тапсырма:Түсініп оқу

 



Просмотров 1602

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!