Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



ІІ. Өткен сабақты тексеру,сұрақ – жауап



ІІІ. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс

Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

Жаңа сабақты қорытындылау

Рефлекция

Йге тапсырма.

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі:

2. Өткен сабақты тексеру:

Сұрақ -жауап:

Малды кім бағады?

Жануарларға байланысты қандай ұлттық ойындарды білесіңдер?

Төрт түліктің пірлерін ата.

Түйенің пірі- Ойсыл қара.

Жылқының пірі – Қамбар ата.

Сиырдың пірі- Зеңгі баба.

Қойдың пірі – Шопан ата.

Ешкінің пірі – Сексек ата.

 

Ешкі малын қалай шақырады?

Қой малын қалай шақырады?

Сиыр малын қалай шақырады?

 

 

Жаңа сабақ

Төрт түлікке қатысты ертеден кележатқан тыйым сөздер бар.

1.Мал қораның сыртында ,ішінде ысқырма.

2Қой қырқатын қырықтықты иесіне бос қайтарма.жүнге орап береді.

3Малдың алдынан бос ыдыспен шығуға болмайды.

4Малды қу шыбықпен немесе қабығы түскен ағашпен айдауға болмайды.Жас шыбықпен айдау керек.

5Малды дауыс көтеріп ұрсуға ,балағаттап тіл тигізуге болмайды-иесі(пірі) өкпелейді.

6Жатқан малдың үстінен аттамайды.

7Жас малдың тістерін санамайды.

8Мал сауылып жатқанда иесімен амандасып, сауынның қасына келуге болмайды.

9Күн батқаннан кейін қорадан мал шығаруға болмайды.

10Малды аяқпен теппейді,балағаттамайды.

11Малды кет деп дауыс көтеріп зекімейді.

12Түнде мал санамайды және ешкімге мал бермейді.

13Жас ботаны бірден көзгн түсірмейді.

14Мал айдап бара жатқан адам кездескенде «айдар көбейсін», ал малшыға «бағар көбейсін» деген тілек білдіреді.

Сергіту ойындары.

1Бір үйде екі шеше,егіз қыз және әже немересімен тұрады?Барлығы неше адам?(6)

2Сен , мен және біз барлығы неше кісі?(2)

3Қоңырау сөзіне әріп қайталамай 10 сөз құра.

Қоңырау,ау, қырау, оқы, қор, оқ, ор, ауыр, оң, қар.

Сабақты қорытындылау.

Төрт түлікке қатысты қандай тыйым сөздер білесіңдер?

Рефлекция

Бүгінгі сабақтан қандай жаңа мәліметтер алдыңдар?

Қандай сезімде болдыңдар?

Сабақ ұнады ма?

Кімнің жауаптары ұнады?

Йге тапсырма.

Төрт түлікке қатысты тыйым сөздер жаттау..

 

 

Ұлттық дүниетаным

2 сынып

16-сабақ Күні:

Сабақтың тақырыбы; Тереңдік өлшемдері.

Сабақтың мақсаты;Оқушылардың сана сезімін, ойлау қабілеттерін, тіл байлығын дамыту.Шығармашылық, ізденіс қабілетін жетілдіру,Сауаттылыққа төселдіру.Тереңдік өлшем бірліктері жайлы мәліметтер беру.

Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту. Ауызекі сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік мәні: Сөйлеу мәдениетіне,ұйымшылдыққа, ынтымақты болуға тәрбиелеу. Төрт түлікті бағалауы.

Сабақтың әдіс тәсілдері: Сұрақ – жауап,әңгімелеу, баяндау, түсіндіру

Пән аралық байланыс: ана тілі,математика.

Көрнекіліктер: Құрық,найза,адам бейнесі.

Сабақтың типі: аралас

 

Сабақтың жоспары

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Өткен сабақты тексеру,сұрақ – жауап

ІІІ. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс

Ойын түрлері

Сергіту сәті

Жаңа сабақты қорытындылау

Рефлекция

Йге тапсырма.

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі:

2. Өткен сабақты тексеру:

Сұрақ -жауап:

Төрт түлікке байланысты тыйым сөздерді айт.

Төрт түлікті ата.

Төрт түлік тірлерін ата.

Төрт түліктің төлдерін ата.

Жануарға байланысты қандай ұлттық ойындарды білесің?

Жаңа сабақ

Қазақ халқында тереңдіктің адам бойына байланысты мынадай өлшемдері бар:

1.Тобық(тобыққа дейін)

2.Тізе(тізеге дейін)

3.Белуар(белуарға дейін)немесе кіндік (кіндікке дейін)

4Кісі бойы.

Мал тұрқымен байланысты тереңдік өлшемдері .

Қазақ халқында тереңдіктің мал тұрқымен байланысты мынадай өлшемдері бар:

1Ат тұяғы.

2Ат шашасы.

3Ат тізесі.

4Ат бауыры.

5Ат сауыры.

6Ат құлағы.

Ат бейнеленген суреттен жоғарыдағы өлшемдерді табыңдар.

Бұйымдарға байланысты тереңдік өлшемдері.

Қазақ халқында құрал-жабдықтарға да байланысты тереңдік өлшемдері қолданылған.Мысалы:құрық бойы,көген бойы т.б.

Толқиды теңіз ойыны

Жүргізуші даусын көтере сөйлейді.

-Толқиды тнңіз-бір!

-Толқиды теңіз-екі!

-Толқиды теңіз-үш!

(Теңіздегі толқынды бейнелейді)

-Теңіз толқыны тоқтап қал!

Осы кезде толқындар орнында тоқтап қалады..

Сергіту сәті.

Кірпігімізді төмен түсірсек,

Көзіміз жұмылады.

Енді еркін демалайық

Ғажап қандай ұйықтасақ,

Жеңіл, дұрыс тыныстасақ,

Шаршағанымыз ұмтылып,

Денеміз босаңсиды

Шөпте жатқандай сезінейік.

Сабақты қорытындылау.

Рефлекция

Бүгінгі сабақтан қандай жаңа мәліметтер алдыңдар?

Қандай сезімде болдыңдар?

Сабақ ұнады ма?

Кімнің жауаптары ұнады?

Йге тапсырма.

Тереңдік өлшемдерін оқу, мазмұндау..

 

 

Ұлттық дүниетаным

2 сынып

17-сабақ Күні:

Сабақтың тақырыбы; Қазақ халқында жиі қолданылатын сандар.

Сабақтың мақсаты;Оқушылардың сана сезімін, ойлау қабілеттерін, тіл байлығын дамыту.Қазақ халқында жиі қолданылатын сандармен таныстыру.,Сауаттылыққа төселдіру.

Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту. Ауызекі сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік мәні: Сөйлеу мәдениетіне,ұйымшылдыққа, ынтымақты болуға тәрбиелеу. Төрт түлікті бағалауы.

Сабақтың әдіс тәсілдері: Сұрақ – жауап,әңгімелеу, баяндау, түсіндіру

Пән аралық байланыс: ана тілі,математика.

Көрнекіліктер: нақыл сөздер..

Сабақтың типі: аралас

 

Сабақтың жоспары

І. Ұйымдастыру кезеңі.



Просмотров 1451

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!