![]()
Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936) ![]()
|
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ
ПРИКЛАДИ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
Приклад 1. Розрахунок ЕРС гальванічного елемента. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин заліза та цинку, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Fe+] = 0,001 моль/л та [Zn2+]=0,01 моль/л Розв’язання. Величина електродного потенціалу металу визначається за рівнянням Ернста, яке при Т=298 К має вигляд:
n – кількість електронів.
Оскільки Сумарний процес виражається рівнянням: Схема гальванічного елемента має вигляд: ЕРС гальванічного елемента визначається за формулою: ЕРС=
КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ
521. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин нікелю та магнію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ni2+] = 0,1 моль/л та [Mg2+] = 0,01 моль/л. Відповідь: 2,143 В.
522. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин свинцю та міді, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Pb2+] = 0,001 моль/л та [Сu2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,522 В.
523. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин хрому та кобальту, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Cr3+] = 0,01 моль/л та [Со2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,477 В.
524. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин міді та срібла, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Сu2+] = 0,01 моль/л та [Ag+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,462 В.
525. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин алюмінію та цинку, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Al3+] = 0,001 моль/л та [Zn2+] = 0,01 моль/л. Відповідь: 0,899 В.
526. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин заліза та кадмію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Fe2+] = 0,01 моль/л та [Сd2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,067 В.
527. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин срібла та цинку, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ag+] = 0,1 моль/л та [Zn2+] = 0,0001 моль/л. Відповідь: 1,621 В.
528. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин титану та міді, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ti2+] = 0,01 моль/л та [Cu2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 1,995 В.
529. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин хрому та кадмію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Cr2+] = 0,1 моль/л та [Cd2+] = 0,001 моль/л. Відповідь: 0,451 В.
530. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин алюмінію та заліза, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Al3+] = 0,001 моль/л та [Fe2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 1,252 В.
531. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин нікелю та міді, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ni2+] = 0,001 моль/л та [Cu2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,646 В.
532. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин олова та цинку, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Sn2+] = 0,01 моль/л та [Zn2+] = 0,01 моль/л. Відповідь: 0,627 В.
533. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин заліза та кобальту, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Fe3+] = 0,001 моль/л та [Co2+] = 0,01 моль/л. Відповідь: 0,241 В.
534. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин нікелю та ванадію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ni2+] = 0,0001 моль/л та [V2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,848 В.
535. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин цинку та міді, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Zn2+] = 0,1 моль/л та [Cu2+] = 0,01 моль/л. Відповідь: 1,071 В.
536. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин срібла та магнію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ag+] = 0,1 моль/л та [Mg2+] = 0,001 моль/л. Відповідь: 3,192 В.
537. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин хрому та нікелю, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Сr2+] = 0,1 моль/л та [Ni2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,663 В.
538. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин титану та цинку, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Ti2+] = 0,01 моль/л та [Zn2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,895 В.
539. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин алюмінію та кадмію, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Al3+] = 0,001 моль/л та [Сd2+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 1,289 В.
540. Скласти схему, написати рівняння електродних процесів та розрахувати ЕРС гальванічного елемента, який складається з пластин свинцю та хрому, що занурені в розчини своїх солей з концентраціями [Pb+2] = 0,001 моль/л та [Сr3+] = 0,1 моль/л. Відповідь: 0,549 В.
КОРОЗІЯ МЕТАЛІВ
![]() |