Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



І. Түсінгендерін тексеру



Өздігінен оқушы еңбегі, мұғалімнің көмегі

ҮІІ. Бекіту: Күнделікті аппликация жапсырып үйрену, оны салыстыру.. Сұрақтарға жауап алу.

ҮІІІ Үйге тапсырма:Оқу.Бағалау

 

Тақырыбы: Қағаз және қатырма қағазымен жұмыс

Мақсаты:. Қағаз және қатырма қағазымен жұмыс істеуге үйрету,Есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту. Қағазды ұқыпты ұстауға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Симметрия, асимметрия деген не? Оны қалай анықтайды?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Қатырма қағаз тығыз қағаз болғандықтан одан ашық хат жасауға болады. Ашық хаттардың түрлері мен өлшемдері әр алуан. Оларды неше түлі фото суреттермен, түрлі түсті қағаздармен безендіруге болады.

Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу.Тізбектей оқу.Жеке-жеке оқу

Суреттермен жұмыс

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Өз бетінше ашық хат жасау, оны әшекейлеу.

ІІ. Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Қағаз және қатырма қағазымен жұмыс

Мақсаты:. Қағаз және қатырма қағазымен жұмыс істеуге үйрету; есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту; қиялдай білуге баулу..

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Симметрия, асимметрия деген не? Оны қалай анықтайды?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

«Тырна» оригамиін схема бойынша өз бетінше құрастыру.

1: 15х15см қағазын дайындап алу

2. Үлгі бойынша бүктеу

3. Тұмсығын, мойнын, қанатын жасау.

4. Дайын оригамиін мойнынан ұстап сілкісең қанатын қағатын болады.

Суреттермен жұмыс

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Тырна құрастырғанда қандай қиындықтар кездесті? Тырна туралы не білесің?

ҮІІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Қағазбен ғажайып бейне жасау.Қысқы қиял

Мақсаты: мыжылған қағаздан қысқы ағаш жасауға үйрету, ой-өрісін кеңейту, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Қағаз бүктеу, желімдеу ерекшеліктерін еске түсіру.

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Қысқы табиғат көрінісі жайлы әңгімелеп, елестету.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

1. Ақ және көк қағазды алып мыжғылау

2. Дайын қағаздың жартысынан бұтақтар жасау

3. Умаждалған көк қағаздың бетіне қысқы ағаштың бейнесін құрастыру

4. Жұлдызшалармен әшекейлеу «Қарлы дала» композициясы құрастырылады

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.«Қарлы дала» тақырыбына әңгіме құрып, өз еңбегі жайлы сипаттау.

ҮІІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

№ 18. Тақырыбы:Қағазбен ғажайып бейне жасау.Қысқы қиял

Мақсаты: мыжылған қағаздан ғажайып бейнелер жасауға үйрету, ой-өрісін кеңейту, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Қағаз бүктеу, желімдеу ерекшеліктерін еске түсіру.

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Тауық суретін салып жұлмаланған қағаздардың қиындыларынан аппликация жасау.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Ұсақ қағаз қиындысын жеке-жеке желімдеу арқылы тауықтың, медузаның, балапанның бейнесін құрастыру.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Оқушының іс-әрекетін бақылау

ҮІІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Саған ұнады ма?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Қағаздан сюжетті аппликация жасау

Мақсаты: қағаздан сюжетті аппликация жасауға үйрету, ой-өрісін кеңейту, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Қағаз бүктеу, желімдеу ерекшеліктерін еске түсіру.

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Қағаздан жасалынатын заттық және сюжетті аппликациялардың айырмашылығын түсіндіру.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі Досын ерткен Пиязшық сюжетті аппликациясын құрастыру

1. Түрлі түсті қағаздан Пиязшықты және оның досын ойып аламыз

2. суретке қарап аппликация құрастырамыз

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Аппликацияның қандай түрлерін білесіңдер?

Заттық және сюжеттік аппликацияның айырмашылығы неде?

ҮІІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 



Просмотров 1312

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!