Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Жаңа жылға дайындық. Шырша дайындау



Мақсаты: оқушыларды түрлі түсті қағаздардан шырша дайындап, әшекейлеуге үйрету; танымдық қабілетін дамыту; эстетикалық тәрбиесіне баулу

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Аппликацияның қандай түрлерін білесіңдер?

Заттық және сюжеттік аппликацияның айырмашылығы неде?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

1. Жаңа жыл мерекесі көңілді мереке. Мереке жайлы балалардың өз ойларын атқызу. Дайындықтарын еске түсіру.

2. Шырша пирамида тәрізді жасалады. Үшбұрыштарды даярлау

3. Желімденбейді таспамен, баумен тартып байланады.

4. Дайын жобаларды қағазбен немесе матамен әшекелейміз.

5. Ілгішін орналастырамыз, ойыншықтарын ілеміз.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Шыршаны дайындау үшін қандай материалдарды пайдаландың? Қалай?

ҮІІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Өзіндік жұмыс.

Мақсаты: оқушыларды түрлі түсті қағаздардан шынжыр жасау, желімдеуге үйрету; танымдық қабілетін дамыту; эстетикалық тәрбиесіне баулу

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Өткенді пысықтау. Шыршаны дайындау үшін қандай материалдарды пайдаландың? Қалай?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІҮ. Жаңа сабақ.

1. Шынжыр жасау үшін түрлі түсті қағаздардан жолақтар дайындау

2. Жеке жолақтарды біріктіріп желімдеу.

3. Әдемілігіне, сәнділігіне көңіл бөлу.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

Түсінгендерін тексеру.

ҮІ. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?

ҮІІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Бөрік. Ғажайып бейне жасау.

Мақсаты: оқушыларды түрлі түсті қағаздардан бөрік жасау, желімдеуге үйрету; танымдық қабілетін дамыту; эстетикалық тәрбиесіне баулу

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Қағаздан үлгі бойынша бөрік жасау

2. Дөңгелек қағазды ортасынан бүктеп қиып алу.

3. Оны үшбұрыштап желімдеу

4. Астыңғы бөлігіне шашақтар қию, оны бүктеу

5. Төбесіне шашақ орнатып, әшекейлеу

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

І Ү. Түсінгендерін тексеру.Бұндай бас киімді қайда пайдаланады? Циркте ме?

Ү. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Шырша ойыншықтарын жасау.

Мақсаты: Шырша ойыншықтарын жасауды үйрету. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Жинақтылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Суреттер

Әдісі: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Шырша ойыншықтарын жасау.

ІІІ. Жаңа сабақ.Тақырып бойынша әңгіме өткізу. Шырша ойыншықтарын жасау үшін қағаздардың қандай түрлерін таңдап алуға болады? Шыршаға арналған ойыншықтырдың бейнелерін, көздерін неден жасайды? Шырша ойыншықтарын немен бекітіп, жалғастырасыңдар? Шырша ойыншықтарын жасауды үйрету.

ІҮ. Түсінгендерін тексеру:Сарамандық кезең.а/ техника қауіпсіздік ережесін еске түсіру,

түсті қағаз жолақтарынан шырша ойыншықтарын жасау. Қағаздарды қиып алу. Желімдеу.

Оқушыларға көмек көрсету.

Ү. Қорыту.Бүгін не үйрендік?

І.Үйге тапсырма. оқу

 

Тақырыбы: Қозғалмалы модельдер құрастыру.

Мақсаты: оқушыларды түрлі түсті қағаздардан, жіптен, ағаштардан аспалы ойыншықтар, қозғалмалы модельдер жасауға үйрету; танымдық қабілетін дамыту; эстетикалық тәрбиесіне баулу

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1. Керекті материалдарды дайындап алу

2. Аспалы аквариумға керекті балықтардың үлгісін жасау, жіпке орналартыру

3. Жіптерді ағашқа бекіту.

Оқушының еңбегі, мұғалімнің көмегі

І Ү. Түсінгендерін тексеру.Жұмбақтар шешу Жұмыс істеуге қажетті заттардың табу.

Ү. ҚорытындылауБүгінгі сабақта не жасап үйрендік? Сендерге ұнады ма?

ҮІ. Үйге тапсырма:Түсініп оқу,бағалау.

 

Тақырыбы: Техникалық модельдеу және құрастыру

Мақсаты: Табиғат әлемінің әр алуан байлығынан әсер алуға, оған ұқсатып пішіндер жасауға үйрету; танымдық қабілетін дамыту; эстетикалық тәрбиесіне баулу

Көрнекілігі: қағаз түрлері.

Әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын мақсатын қою.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1.Мәтінді оқу 2. Суреттер бойынша әңгіме құрастыру 3. Ұшақтың қандай бөліктері құстың құйрығына, қанатына, басына ұқсайтынын анықтау. Баланың қиялын ортаға салу арқылы әңгімелету.



Просмотров 2706

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!