![]()
Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936) ![]()
|
VI. Закріплення нових знань і умінь
Правила дорожнього руху та поведінка у громадському транспорті Тема:Правила дорожнього руху. Дороги в мікрорайоні школи, громадський транспорт. Мета уроку:нагадати учням правила безпечного переходу дороги, ознайомити з правилами безпечної поведінки на зупинках та правилами посадки в громадський транспорт, вчити приймати відповідальне рішення щодо переходу дороги, упевненої поведінки та навичок відмови від небезпечних пропозицій.
Хід уроку: I. Організація класу. - Доброго дня! Рада вітати вас. Мене звати Леся Русланівна і сьогодні я проведу у вас заняття. З нетерпінням чекала цієї зустрічі. Приємно бачити вас всіх здоровими, з усміхненими обличчями. Сподіваюсь, що наше спілкування буде приємним.
II. Актуалізація опорних знань учнів. - Скажіть, діти, ви знаєте що таке правила дорожнього руху? - А для чого вони існують? - Чи треба їх додержуватись?
III. Повідомлення теми та мети уроку. Добре, отже вам вже дещо відомо. Але сьогодні ми детальніше закріпимо ваші знання. Тема сьогоднішнього нашого заняття така: (тема записана на дошці) «Правила дорожнього руху. Дороги в мікрорайоні школи, громадський транспорт, зупинки.» Сьогодні ми з вами ознайомимося з правилами дорожнього руху, а також з правилами посадки, висадки і безпечної поведінки в громадському транспорті.
IV. Засвоєння нових знань і умінь Вступне слово: Автотранспорт вулицями рухається з великою швидкістю. Ситуація може змінюватись блискавично, і тому під час переходу вулиці необхідно постійно і уважно за нею спостерігати. Переважаюча кількість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: в цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту. - Отже, хто такий пішохід?(Пішохід – людина, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортних засобів і не виконує на дорозі будь-які роботи.) -А чи знаєте ви, хто ж такий водій?(Водій - людина, яка керує транспортним засобом;) - Хто ж такий пасажир?(Пасажир - людина, яка користується транспортним засобом і знаходиться в ньому, але не керує ним;)
Розповідь з елементами бесіди: Перехід вулиці - це лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити дорогу треба тільки в місцях спеціально відведених для цього - це є пішохідні переходи. Ось знак пішохідного переходу.(Показую на малюнку знак пішохідного переходу) Якщо ж поблизу немає переходу, то потрібно переходити дорогу в такому місці де якнайкраще видно дорогу в обидва боки. Подивитись треба спочатку зліва, дійти до середини дороги, подивитись направо, добре впевнитись в тому, що справа не рухається ніякий транспорт і тільки в тому випадку перейти дорогу.. Хочу ще раз наголосити на тому, що небезпечно обходити транспорт, який стоїть на дорозі з переду. Краще дочекатись коли він поїде, або перейти дорогу в безпечному місці. Я впевнена що багато з вас ходить до школи самостійно, отже вам потрібно бути дуже обережними та зосередженими. - Хто з вас ходить до школи самостійно? Я думаю що ви всі дуже уважні та обережні пішоходи, так?
(показую малюнок світлофора) - Діти, що нагадує вам цей малюнок? Так, правильно – це світлофор. Світлофори застосовуються для регулювання руху у певних напрямках. Але світлофори є різні, світлофор для пішоходів, який разсташовують зазвичай на перехресті, та світлофор для водіїв.(Показую на малюнках світлофори) - Чим вони відрізняються? На світлофорі для пішоходів всього два кольори: це червоний та зелений. На кожному кольорі зображені чоловічки. На зеленому чоловічок який рухається, а на червоному який стоїть на місці(показую на малюнку). Червоний сигнал - забороняється рух пішоходів. Зелений сигнал - дозволяє рух пішоходу. На світлофорі для водіїв є три кольори: червоний, жовтий, зелений. Але ви як пішоходи повинні керуватися лише світлофором для пішоходів.
V. Фізкультхвилинка
Працювати перестали І тепер всі дружно встали. Будемо відпочивати, Нумо, вправу починати! Руки вгору, руки вниз І легесенько пригнись. Покрутились, повертілись, На хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали, Раз — присіли, другий — встали. Всі за парти посідали.
- Хто з вас часто користується транспортними засобами? - Скажіть мені будь ласка, а які види транспорту ви знаєте?(діти відповідають на запитання) - Молодці! Ви знаєте багато транспортних засобів. - А зараз я покажу вам малюнки, а ви повинні назвати те що на них намальовано. (Вивісити на дошку малюнки з різним транспортом: автобус, тролейбус, автомобіль, потяг, трамвай, літак) - А що таке громадський транспорт?(Діти відповідають на питання: транспорт, яким користуються одночасно багато людей: автобуси, "маршрутки", тролейбуси, трамваї, таксі.) - А ви часто користуєтесь громадським транспортом? Отже, ви як пасажири транспорту, маєте знати головні правила транспортних засобів.
Ось правила поведінки щодо транспорту. Правила очікування громадського транспорту: - чекати транспортний засіб необхідно на зупинках;(показую знак зупинки) - не можна гратися та бігати на зупинці, потрібно поводити себе спокійно і витримано. Правила посадки пасажирів: - входити спокійно, не штовхатись, за чергою; - пропускати вперед літніх людей, пасажирів з дітьми, інвалідів. Правила поведінки в салоні: - не відвертати увагу водія, не заважати йому під час керування транспортним засобом; - не штовхатися, не висуватися з вікон; - не спиратися на двері; - на випадок небезпеки умійте скористатися аварійними засобами. Правила висадки: - не можна самовільно відчиняти двері; - виходити треба обережно, не штовхаючись, за чергою.
Ще раз хочу сказати - переходити вулицю дозволяється лише у визначених місцях - пішохідних переходах. VI. Закріплення нових знань і умінь - Хто є безпосередньо учасниками руху на дорозі? - На який колір світлофору дозволяється переходити дорогу? - Що потрібно робити коли на світлофорі червоний колір? - Назвіть декілька правил поведінки у громадському транспорті? - Як потрібно поводити себе на дорозі? VII. Висновок От і закінчується наше заняття: - Ми з вами багато зробили. Я впевнена, що ви будете гарними пішоходами і пасажирами. Хто з вас хоче розповісти що він зрозумів на нашому занятті? Я сподіваюсь вам сподобалось наше заняття. Можливо в когось з вас є ще якісь запитання? Дуже дякую вам за заняття. Мені дуже сподобалося працювати з такими розумними учнями як ви. Урок закінчено, до побачення.
![]() |