Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: И әрпінің жазылуы. 76 -80 жаттығулар



Мақсаты: Сауатты жазуға үйрету. Жаттығулар орындай отырып, И әрпінің жазылуын меңгерту.Есте сақтау, ойлау қабілтерін дамыту. Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап түсіндіру, өзіндік

Көрнекілігі: плакат

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

Күн ретін жазу.Көркем жазу:Өө Өө ӨөӨсиет

ІІІ. Жаңа сабақ:

76 жаттығу.тиін, инелік, сиыр, киік.Осы сөздерге назар аудару .И дыбысының алдында қандай дыбысы естіліп тұр.

74- жаттығу.жи – ыр- ма, жи-на-лыс,

и-не, би-ші, си-рек.Жиек сөзінің мағынасын түсіндіру. Ережені оқу /хормен/

ІҮ Түсінгендерін тексеру:

78- жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқу.Алғашқы екі жолын жатқа жазу.Иәрпі бар сөздің астын сыз,айтылуы мен жасылуын салыстыр.

ҮІІ Бекіту.Ойын. Тез ойла, көп ойла И әрпі бар сөздер.

ҮІІІ Үйге тапсырма:79 – жаттығу.Бағалау.


Күні: 18.09.2013

Тақырыбы: Й әрпінің жазылуы (81--85 жаттығулар).

Мақсаты: й әрпінің жазылуын меңгере отырып, жаттығулар орындау. Білімін, сауаттылығын дамыту. Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Көрнекілігі: плакат.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:79 жаттығу

ІІІ .Өткенді қорыту.Сөздік диктант .Киік, сиыр, тиін, киім , жидек.

ҮІ. Мақсат қою:Тақырыбы мен мақсаты.

Ү. Жаңа сабақ:Күн ретін жазу

Көркем жазу.

Пп Пп ПпПіл піл піл.

И дауысты , Й – дауыссыз екенін түсіндіру.Й әрпі дауыстыдан соң жазылады. Мойын, ай, қайыс.81-жаттығу.ауызша талдау, и,й әрпі бар сөзді тап,қай дыбыстан кейін келгенін байқа.

Сергіту сәті

І .Түсінгендерін тексеру.

Здік жұмыс.

82-жаттығу жатқа жазу и,й астын сыз, иір мүйіздегенді қалай түсінесің?

83-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін табу.

ҮІІ. Бекіту.Ойын «Кім жылдам» сөздер табу, дәлелдеу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:85 –жаттығу.Бағалау.


 

Күні: 23.09.2013

Тақырыбы: Сыйға сый. Менің сыйлығым

Мақсаты: Менің сыйлығым тақырыбына шығарма жаздыра отырып, өз ойларын қорытып, жүйелі жаза білуге үйрету.Байланыстырып сөйлей білуге баулу.Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

Оқулықпен жұмыс:

а) 86-жаттығу. Мәнерлеп оқу, Сыйға-сыйдегенді қалай түсінесің?

Өздік жұмыс: 87-жаттығу, 88,89-жаттығу ауызша талдау, дәлелдеу.

ІІ. Шығармаға даярлық.

а/ Сен жанұяңда қанша адам бар.

- Олар кімдер?

- Сен мерекелерде кімге сыйлық жасайсың?

- Сен анаңа көмектесесің бе?Сенің анаңа тағы қандай сыйлығың бар? (әңгімелеу)

Біздің жанұяда бес адам бар. Олар әкем, анам, ағам , інім және мен.

Біз мерекелерде бір-бірімізге сыйлық жасаймыз. Мен анамның туған күніне гүл сыйладым. Мен анама көмектесемін. Менің анама сыйлығым сабағымды жақсы оқу.

ІҮ. Қорыту.Бүгін не өттік?

Йден: 90-жаттығу. Қайталау.


№24. Тақырыбы: Сыйға сый. Менің сыйлығым(86-90)

Мақсаты: Менің сыйлығым,сыйластық, ризашылық тақырыбына әңгіме айта отырып, өз ойларын қорытып, жүйелі жаза білуге үйрету. Байланыстырып сөйлей білуге баулу.Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

Оқулықпен жұмыс: а) 92-жаттығу өлеңді мәнерлеп оқы, мына сұрақтарға қалай жауап берер едің? Туған күніңді құттықтап келген досыңа алғысыңды қалай білдіресің? Ауырып қалған досыңның қалын сұрап барсаң, ол саған қандай сөздермен көңілін білдірер еді деп ойлайсың?

Өздік жұмыс: 93-жаттығу.

ІҮ. Қорыту. 92-жаттығу ауызша талдау жасап, мазмұндама жазуға даярлау. Бүгін не өттік?

Йден: 92-жаттығу. Қайталау.


Күні: 24.09.2013

Тақырыбы: Я әрпінің жазылуы.

Мақсаты: Я әрпінің жазылу, айтылу ережелерін меңгерту, ондай әріптері бар сөздерді дұрыс жазуға дағдыландыру.Сөздік қорларын дамыту. Білімділікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі:плакат.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену

Түрі: аралас

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.92- жаттығу

ІІІ. Білімдерін тексеру:И дыбысы қандай дыбыс.Сый, тый сөздерінің жазылуы

ІҮ. Мақсат қою кезең:.Я әрпінің жазылуы.

Ү. Жаңа сабақ:

Күн ретін жазу.

Көркем жазу.Сс Сс СсСыйлық.

Оқулықпен жұмыс.94-жаттығусөздерді топтап, сол топқа жатпайтын сөзді тауып неше дыбыс, неше әріптен тұратынын түсіндір. ( қоян- 5 дыбыс, 4 әріп) 95-жаттығу Я әрпінің жазылуы, оқылуы зертте, бақыла.

Өздік жұмыс: 96-жаттығу мақалдың мәнін түсіндір.

І. Түсінгендерін тексеру.

97-жаттығу ребус шешу,сөйлем құрастыру.

98-жаттығу көшіріп жазу, дәлелдеу.

ІІ. Бекіту.

- Бүгін сабақта не істедік?

- Не білдік?

- Неге үйрендік?

ҮІІІ . Үйге тапсырма:99 – жаттығу.Бағалау.


 

Күні: 25.09.2013

Тақырыбы: Я әрпінің жазылуы (100-109 жаттығулар).

Мақсаты: Я әрпінің жазылуын пысықтау. Сөздерді қатесіз жазуға дағдыландыру. Есте сақтау қабілетін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілік: плакат.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Я әрпінің жазылуы

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.99 жаттығу

ІІІ. Білімдерін тексеру.

Көркем жазу.Уу Уу Уу уылдырық.

Сөздік диктант.Ұя, таяқ, оян, зиян, қияр, сия

ІҮ. Бекіту

Топпен жұмыс:

100,101,102 - жаттығу . Я әрпінің астын сызу.

103-жаттығу. Жасырын сөздерді тап,жазылуын,айтылуын салыстыр, неліктен олай екенін дәлелде.

106,107,108- жаттығу (топпен).



Просмотров 1243

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!