Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Йге тапсырма. 109-жаттығу ( «Таяуда»әңгіме құр)



Бағалау.

 

Тақырыбы: Ю әрпінің жазылуы.

Мақсаты: Ю әрпінің жазылуын меңгерту. Сауатты жазуға дағдыландыру.Есте сақтау қабілетін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілік: плакат

Әдісі: сұрақ-жауап,іздену,талдау.

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.109 – жаттығу

ІІІ. Білімдерін тексеру.Я әрпінің жазылуы.Ережені сұрау.

Көркем жазуҮү Үү ҮүҮкі.

Сөздік диктант.Баян, қоян, шаян, Ғалия, қария, тақия

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Ю әрпінің жазылуы.

Ү. Жаңа сабақ:110-жаттығу.Аю ою ортақ әріпті тап. 111. 112-жаттығу өздігінен жұмыс.

ҮІ. Түсінгендерін тексер:114 жаттығу көшіріп жазу неліктен сол әріпті қойғаныңды дәлелде.

ҮІІ. Бекіту:«Сөз ойла , көп ойла» Ю қандай дыбыстардың орнына жұмсалғанын айт.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:115 жаттығу.Бағалау


Күні: 30.09.2013

Тақырыбы: Ю әрпінің жазылуы

Мақсаты: Ю әрпінің жазылуын пысықтай отырып, жаттығулар орындау. Сауатты жазуға дағдыландыру.Сөздік қорларын дамыту. Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Көрнекілік: плакат.

Әдісі: сұрақ-жауап,өзіндік

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.76 –жаттығу

ІІІ. Мақсат қою кезеңі.Ю әрпінің жазылуы

ІҮ. Білімдерін тексеру.Күн ретін жазу.

Көркем жазу:Ұұ Ұұ ҰұҰрқия.

Сөздік диктант:Бояу, еңкею, шалқаю, қоян, қияр, таяқ, тақия

Сөздегі и әрпінен соң у жазылмайды, ю жазылады: кию, қию, жию.

Бекіту.

Топпен жұмыс: 77, 78, 79 - жаттығу көшіріп жазып, жазылуын есте сақтау , астын сызу, сөйлем құру.

80-жаттығу дыбыстық талдау жаса ( еңкею:е-дауысты, жіңішке; ң-дауыссыз, үнді; к- дауыссыз, қатаң; е- дауысты, жуан; Ю-дауысты, қосарлы и-у )

ҮІ. Үйге тапсырма:120- жаттығу.Бағалау


Күні: 01.10.2013

Тақырыбы: Дауыссыз дыбыстардың түрлері және оларды пысықтау.

Мақсаты: Дауыссыз дыбыстардың түрлері туралы түсінік беру. Ой-өрісін, сауатын , тілін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілік: плакат

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.120-жаттығу

ІІІ Өткенді пысықтау.

Сөздік диктант:Аян, қоян, көбею, кию, молаю, жаю

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз дыбыстардың түрлері .

Ү. Жаңа сабақ.Күн ретін жазу.

Көркем жазу Шш Шш Шш.Шалқаю.Дауыссыз дыбыс – үнді, қатаң, ұяң.121-жаттығу өлеңді жазу. Арыстандай күшті сөздеріне дыбыстық талдау жасау.Ережені меңгерту.

І. Түсінгендерін тексеру.

122 жаттығу өлеңді жатқа жазу.

123-жаттығу ребус шешу, сөйлем құру. Сөздерге дыбыстық талдау.

ҮІІ. Қорыту:Бүгін не білдік?Үлестірмелерге жауап алу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:123 – жаттығу.Бағалау.


 

№ 30. Тақырыбы: Дауыссыз дыбыстардың түрлері және оларды пысықтау. (124-125 жаттығулар)

Мақсаты: Дауыссыз дыбыстардың түрлері туралы түсінік беру. Ой-өрісін, сауатын , тілін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілік: плакат

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.123-жаттығу

ІІІ Өткенді пысықтау.Сөздік диктант:Аян, қоян, көбею, кию, молаю, жаю

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз дыбыстардың түрлері .

Ү. Жаңа сабақ.Күн ретін жазу.Көркем жазу Шш Шш Шш.Шалқаю.Дауыссыз дыбыс – үнді, қатаң, ұяң.124-жаттығу дыбыстық талдау жасау.Ережені меңгерту.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру. 125-жаттығу зиянкестер туралы әңгіме құру, зиянкестердің аттарына дыбыстық талдау жасау.

ҮІІ. Қорыту:Бүгін не білдік?Үлестірмелерге жауап алу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:125 – жаттығу ( әңгіме құрып жазу).Бағалау.

 

Тақырыбы: Дауыссыз б мен п

Мақсаты: Дауыссыз б мен п жазылуы туралы тақырыпты меңгерту, жаттығулар орындау.

Есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту. Ұқыпты, сауатты жазуға тәрбиелеу.

Әдісі. Сұрақ-жауап,

Көрнекілік. Суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.125-жаттығу

ІІІ. Білімді тексеру.Сөздік диктант:клуб, штаб, кітап, до, мектеп

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз п мен б

Ү. Оқулықпен жұмыс.126-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқу, талдау. Өздік жұмыс:127-жаттығу. Төмендегі сөздерге ы, і әріптерінің тиістісін жазу. Ережені оқу.

ҮІ Түсінгендерін тексеру.128,129 –жаттығу ребустарды шешіп,сөйлем құру, қорытынды жасау.

ҮІІ Бекіту.Бүгін сабақта не істедік? не білдік? Неге үйрендік?

ҮІІІ Үйге :130 жаттығу.Бағалау

 


Күні: 07.10.2013

Тақырыбы: Дауыссыз Б мен П

Мақсаты: Дауыссыз б мен п туралы түсінік беру, жаттығулар орындау. Есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: плакат

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:130- жаттығу

ІІІ. Өткенді пысықтау:

- Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?

- Ұяң дауыссыз дыбыстарды ата?

- Қатаң дауыссыз дыбыстарды ата?

- Үнді дауыссыз дыбыстарды ата?

ІҮ Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз б мен п

Жаңа білімді меңгерту.

Күн ретін жазу.

Көркем жазу:Фф Фф Фф.Фабрика.

Оқулықпен жұмыс.

92 – жаттығу қарамен жазылған сөздер неліктен өзгерді деп ойлайсың?.Ережені меңгерту . Хормен оқу.



Просмотров 861

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!