Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



ІІ Түсінгендерін тексеру



Топпен жұмыс: 93, 94, 95 -жаттығу , дәлелдеу.

ҮІІ.Бекіту:Ойын «Көп ойла, тез ойла»

ҮІІІ Үйге тапсырма:135-жаттығу.Бағалау.


 

№33 . Тақырыбы: Диктант « Ара неге шаққан жоқ» ( 39 сөз)

Мақсаты: Диктант жаздыра отырып оқушы білімін тексеру,сауатты , көркем жазуға баулу, ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Диктанттар жинағы

Әдісі:бақылау

Түрі: бағалау

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Диктант.

ІІІ. Білімдерін тексеру. 1)Сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? Сөйлем неден,қалай басталады?Сөйлем соңына қандай тыныс белгі қойылады? Сөйлем ішінде жер-су аттары, адамның аты кездессе қалай жазылады? 2) Диктант мәтінін мұғалім 2 рет дауыстап оқып, қиын сөзді тақтадан қарап алу керектігін ескертеді.

3)Ерекше сөздерді 3 рет қайталап оқиды.

4)Диктантты түгел жазып болған кейін мұғалім асықпай бір рет оқып шығады.

Тапсырманы орында:

1. « Жорғалап» сөзін буынға бөл.

2. Соңғы сөйлемдегі дауыссыз дыбыстардың астын сыз.

ІҮ. Сабақты аяқтау:Бағалау.

Тақырыбы: Қатемен жұмыс

Мақсаты:Диктантты талдау. Оқушылардың жазған бақылау диктанттарын талдау. Қатемен жұмыс жүргізу.Сауатын білімін дамыту.Ұқыпты , таза жазуға тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілігі: диктанттар жинағы

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Қатемен жұмыс.

ІІІ. Білімдерін тексеру:өткенді еске түсіру,ережелерді еске түсіру,дәптерлерін тарату.

Тақтамен жұмыс.Оқушыларға жіберген қателерін талдату., тақтаға жазу.

Тақтаға қиын сөздерді жазғызу. ( Диктанттар жинағынан жаттығулар орындау)

ІҮ. Қорыту.Бағалау.

Ү. Үйге тапсырма:қайталау.

№ 35. Тақырыбы: Дауыссыз Қ мен Ғ (136-141 жаттығулар)

Мақсаты: Дауыссыз қ мен ғ туралы түсінік беру, жаттығулар орындау. Сауатын , білімін дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену

Көрнекілігі: плакат

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Өткенді қайталау.

ІІІ. Мақсат қою

ІҮ. Білімдерін тексеру.Қар – сөзіне дыбыстық талдау жасау. 136- жаттығу сөздерді оқу, есте сақтау, Қ,Ғ дыбыстары туралы не білетінін анықтау.

Ү.Жаңа білімді меңгерту.137-жаттығу.Қ дыбысы сөздің барлық буындарында, ғ дыбысы сөз соңында келмейді. Ғ-ұяң, қ –қатаң.Ережені меңгерту.

ҮІ.Түсінгендерін тексеру. Топпен: 1- топ138-жаттығу, 2-топ 139-жаттығу, 3- топ 140- жаттығу.( өзгерту, сөйлем құру, дәлелдеу)

ҮІІ.Бекіту.Моншақ, жарық, құлақ сөздеріне ы дыбысын қосып айту. Кітап сөзіне дыбыстық талдау.

ҮІІІ. Үйге тапсырма141-жаттығу.Бағалау.

 


Күні: 09.10.2013

Тақырыбы: Дауыссыз Қ менҒ

Мақсаты: Дауыссыз қ мен ғ әріптері туралы жаттығулар орындайотырып тақырыпты пысықтауСауатын , білімін дамыту.Белсенділікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Көрнекілігі: плакат

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз қ мен ғ

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:141- жаттығу

ІІІ. Білімді тексеру:Көркем жазу .Әә Әә Әә.Әлия

ІҮ. Бекіту.Жаттығулар орындау.

142-жаттығу ауызша талдау. Өздігінен жұмыс:

143-жаттығу. 145-жаттығу көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазу, дәлелдеу.

Сергіту сәті

144-жаттығу сөйлем құру,талдау.

146-жаттығу ребусты шешу, әңгіме құру.(үй тапсырмасына дайындық)

Ү. Үйге тапсырма. 146 –жаттығу «Қорықта» . Бағалау


 

№ 37. Тақырыбы: Дауыссыз К мен Г (147-152 жаттығулар)

Мақсаты: Дауыссыз к мен г туралы түсінік беру. Жаттығулар орындау.Ой-өрісін, сауатын дамыту. Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сурете, плакат.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:146-жаттығу.

ІІІ. Білімдерін тексеру.Дауыссыз дыбыстар,қатаң дауыссыз,үнді дауыссыз.Мысалдар келтіру.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз к мен г

Ү. Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс.147-жаттығу. Оқу, салыстыру, қатаң, ұяң талдау.

148-жаттығу. Оқу. Жұмбақты шешу. Шешуін табу. І дыбысын қосып айту. Төсек-төсегі, бесік- бесігі .Ережені меңгерту.

Ү. Түсінгендерін тексеру.149-жаттығу өзгертіп жаз.өрік-өрігі, белдік-білдігі. 150-жаттығу сөйлем құр. 151-жаттығу өзгеру себебін дәлелде.

ҮІІ Бекіту.Үлестірмелер.Жеке оқушымен жұмыс.Сабақты қорыту.

ҮІІІ Үйге тапсырма.152 – жаттығу.Бағалау.

 

№ 38. Тақырыбы: Дауыссыз к мен г (132 -135 жаттығулары)

Мақсаты: Дауссыз к мен г туралы тақырыпты тиянақтау. Жаттығулар орындау.Сауатын, білімін ,ойлау қабілетін дамыту.

Көрнекілігі: үлестірмелер.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, әңгімелеу.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.152-жаттығу

ІІІ. Мақсат қою кезеңі:сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІҮ.Білімдерін тексеру.Оқулықпен жұмыс.153-жаттығу жатқа жаз, мәнін түсіндір.

Өздік жұмыс: 154-жаттығу, себебін түсіндір.

Ауызша:155-жаттығу суреттегі зат атауларын қатыстырып сөйлем дер құр.

156-жаттығу , дәлелде. ( бүршігі, көжегі, үйрегі,көбелегі ... – неге?)

Ү. Бекіту.157-жаттығу ребусты шешу, әңгіме құр.

ҮІ Үйге тапсырма: 157-жаттығу «жүйрік»,бағалау.

 

№ 39. Тақырыбы: Дауыссыз қ-ғ , к-г, б-п жазылуы. (158-162 жаттығулар)

Мақсаты: Дауыссыз б мен п, қ мен ғ, к мен г әріптері туралы жаттығулар орындай отырып тақырыпты пысықтау.Сауатын , білімін дамыту. Белсенділікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Көрнеклігі: плакат

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Дауыссыз қ мен ғ , к мен г

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:157 – жаттығу

ІҮ. Білімді тексеру:1.Көркем жазу .Вв Вв ВвВагон. 2. көбелек сөзіне дыбыстық талдау жасау.

Ү. Бекіту.Жаттығулар орындау.158 –жаттығу. Өлеңді көшіріп жазу. Соңғы өзгерген әріптердің астын сызу. Өздік жұмыс: 159-жаттығу жатқа жазу.

Сергіту сәті:Топқа бөліп: 1-топ 160-жаттығу, 2-топ 161-жаттығу ,3-топ 162-жаттығу. (Сөйлем құр, талда, әңгімеле.)

ҮІ. Үйге тапсырма:1. Қайталау.2. Бағалау


Күні: 16.10.2013



Просмотров 822

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!