Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру



- Ақ бота

- Тізбектей оқыту, мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау

- Түйенің пайдасын айта отырып, қорыту.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі,Наурыз.

Ү. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс а/ Наурыз өлеңді оқып, мазмұнын ашу.

б/ Өлеңді оқыту: Іштей оқу, тізбектей оқу, жеке-жеке оқу

І Түсінгендерін тексеру

а/ сұрақтарға жауап алу.

- Өлеңнің ертеректе жазылғанын неден байқауға болады?

- Наурыз айындағы өзгерістерді қалай суреттеген?

- Наурыз айында далада қандай еңбек басталады?

- Наурыз айында қандай мейрам бар?

- Мал мен жеміс ағашы туралы не айтылған?

ҮІІ Бекіту.Табиғатты қорғай білуге баулу.

ІІІ. Үйге тапсырма

1. өлеңді мәнерлеп оқу, бағалау.

 

Тақырыбы: Наурыз жыл басы.

Мақсаты: Ақынның наурыз айындағы көктемгі даланы

суреттеуі, табиғаттағы өзгерістер туралы түсінік беру.

Өлеңді мәнерлеп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту

Табиғатты сүюге тәрбиелеу.

әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

көрн: түрлі түсті суреттер, түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.Наурыз,мәнерлеп оқу.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Сұрақтар қоя отырып

ІҮ. Мақсат қою кезеңі.Наурыз жыл басы.

Ү. Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс. Наурыз жыл басы. Оқып, мазмұнын ашу.

ә/ Сөздік жұмыс Тошала – қыста ет сақтайтын бөлме

б/ тақырыпты оқу: іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

І Түсінгендерін тексеру

а/ сұрақтарға жауап алу: қазақтың ұлттық ет тағамдарын ата

- Үлкендерден шұжықтың қалай жасалатынын біліп ал.

б/ жұмбақты шешу.

Қос қанатын иіп ап

Жарға келіп қонады

Кара киім киіп ап

Балшықтан үй соғады /қарлығаш/

ҮІІ Бекіту:Табиғатты қорғай білуге баулу

ҮІІІ. Үйге тапсырма:Оқу, мазмұны.Бағалау

№99. Тақырыбы: Үйшік. (орыс ертегісі)

Мақсаты: 1.Орыс халық ертегісін түсініп оқу. Диалог құрап ертегіні сахыналау 2.Қызуғушылықтарын арттыру 3.Адамгершілікке тәрбиелеу

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру1.Ө.Ақыпбековтың «Наурыз жыл басы.» өлеңін мәнерлеп оқыту.2.Өлеңді 2 бөлікке бөл. Әр бөліктегі ақын ойын өз сөзіңмен әңгімеле.1- бөлік Көктем мезгілі.2- бөлік Наурыз мейрамы.3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі

ІҮ. Жан-жақты білімін тексеру.1. Қандай орыс ертегілерін білесің? (Бауырсақ).2. Сызбаны толтыр. Ертегілердің қандай түрлері бар

Ү. Жаңа сабақ:1. Сюжетті суреттер бойынша «Үйшік» ертегісінің мазмұнын түсіндіру.2. Ертегінің мәтінің 4-5 оқушыға дауыстап оқыту.3. Іштей оқыту

ІҮ. Сергіту сәті

Ү Сабақты бкекіту:1.Топтық жұмыс. Кейіпкерлер арасында сөйлесу (диолог) құрап, ертегіні сахналап көру. 1-топ Тышқан мен бақа 2-топ Қоян және басқа аңдар 3-топ Түлкі және басқа аңдар 4-топ Қасқыр және басқа аңдар5-топ Аю және басқа аңдар

І Сабақты қорыту

Адасқан сөздер ойыны.

Берілген іс-қимылдың қай аңға қатысты екенін көрсет

Секіріп Алақ-жұлақ етіп Қорбаңдап Жүгіріп Ытқып-ытқып Қуанып Түлкі Аю Қасқыр Бақа Тышқан Қоян

2. Мақал-мәтелдерді түсініп оқы.

Бірлік болмай тірлік болмас. Ырыс алды ынтымақ.

Саусақ бірікпей, ине ілікпейді.

Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып қояр едің?

Мақал-мәтелдердің ертегідегі оқиғаға қатысты екенін дәлелдеп көр.

ІІІ Үйге тапсырма бағалау

1. Ертегіні оқып, мазмұнын айту 2. Сурет салу ( Кейіпкерлердің суреті)

3. Мақал-мәтелдерді жаттау, толық мазмұнын ашу 4. Бағалау

Мазмұндама

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушщыларға дайын мәтін бойынша мазмұндама жаздыру

2. Білімін, есте сақтау қабілетін дамыту. 3. Адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: бекіту сабағы

Әдісі: сұрақ-жауап

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық

ІІ. Мақсат қою, тақырыбын хабарлау

ІІІ .Мазмұндама «Қуаныш»1. Мәтінді оқып талдау.

Қуаныш

Көктем шығысымен Анар есігінің алдына гүл егіп, ағаш отырғызды. Күнде су құйып тұрды. Бір күні ол әкесімен бірге ауылға кетті. Таңертең гүлге, ағашқа су құю керек екендігі есіне түсті. Анасына тапсырмағанына өкінді. Өзі барғанша гүлдер солып қалатын шығар деп уайымдаумен болды. Ұзақ жата алмай 4-5 күннен соң өз үйіне қайтып оралды.

Келсе гүлі де, көшеттері де аман екен. Жайқалып өсіп қалыпты. Сөйтсе, анасы су құйып, күтімге алып жүріпті. Оны көрген Анар қатты қуанды.

2. Тірек сөздер.Солып қалатын уайымдаумен болды. Көшеттері.3. Жоспар құру

ІҮ. Үйге тапсырма беру кезеңі :Қайталау

Бөлімді қайталау. Тест

Сабақтың мақсаты:1. « Адам болам десеңіз» бөлімін қайталауға оқушылардың білімін тексеру мақсатында тест алу.2. Логикалық ойлау қабілеттерін арттыру3. Зейінділікке тәрбиелеу

Көрнекілігі: суреттер.

Әдісі: сұрақ-жауап, түсінідіру, әңгімелеу.

Түрі: аралас

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезең.Сабаққа әзірлік

ІІ.Жан-жақты білімін тексеру1. Аяқтаған бөлімнің атын ата? ( « Адам болам десеңіз»)

2. Осы бөлімде қандай тақырыптармен таныстық жеке-жеке атату

ІІІ. Мақсат қою кезеңі:Сабақтың мақсатымен таныстыру.

ІҮ. Қайталау сабағы:1. Оқушылардың алдына бөлімді қайталауға арналған тест жұмыстарын таратып беру.2. Әр оқушы өз бетімен сұрақты оқып, белгілеп шығады.(20 мин уақыт беріледі.)

Тест сұрақтары

1.Оқиғасы « тазалық- денсаулық кепілі» деген мақалға құрылған шығарманы ата

А) О.Әубәкіров. Сүт қалай ұйықтады?

Ә)Ы.Алтынсарин Салақтық

Б)М.Гумеров Көп кептер

В) Ж.Карбозин 20 тиын

2. «Ұйқышылдық- жаман әдет» деген нақыл сөз қай мәтінге қатысты?

А) Ж.Карбозин 20тиын

Ә)Ы.Алтынсарин Салақтық

Б) О.Әубәкіров. Сүт қалай ұйықтады?

В) Е.Ерботин Даңғой

3. «Өтдірмесе дәнеме

Мақтанғаннан не пайда» деген жолдар қай мәтіннің қорытынды ойы

А) Е.Ерботин Даңғой.

Ә) Ш.Смаханұлы Тәкәппар

Б) О.Әубәкіров. Сүт қалай ұйықтады?

В) Ә.Дүйсенбиев Атай

4. «Өркөкірек мақтаншақ» сөздерінің мағынасына жуық кеоетін сөзді тап

АҰйқышыл

Ә)Еріншек

Б) Салақ

В) Тәкәппар

5. «Даңғой » сөзінің мағынасын ашатын сөзді тап

А)Еріншек

Ә)салақ

Б) Ұйқышыл

В) Мақтаншақ

6.Басыңа іс түссе

Жақсы көмек етеді

Жаман күліп өтеді деген мақалға қатысы бар шығарманы ата

А) Дүйсенбиев Атай

Б) Ж.Карбозин 20 тиын

В) Ы.Алтынсарин Салақтық

Ә)Қ.Жұмаділов Ұзын сары

7.М.Гумеровтың әңгімесінде көк кептеррді атқан кім?

А)Балалар

Ә)Көрші әйел

Б)Аймаған

В)Нүсіпбек

8.Наурықдың ұзақ күндері калай аталады?

А)Мамыр

Ә)Наурыз

Б)Ұзын сары

В)сәуір

9.Жұмбақтың шешуін тап Қырға кілем жайылды.

А)Ағаш

Ә)Қызғалдақ

Б)Қозы лақ

В)Мал

10. «Көлдің мұзын күн тесті

Аппақ тонын жер шешті» деген жолдарда қай жыл мезгілі туралы айтылған?

А)Қыс

Ә)Көктем

Б)Жаз

В)Күз

СЕргіту сәті

ҮІ Қорыту.Оқушыларға ертегі оқыту.Жұмбақ шешіп,ребус шешу

ҮІІ. Үйге тапсырма:Қайталау. Бағалау



Просмотров 1668

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!