Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Бұғы ана туралы аңыз



Мақсаты: Бұғы ана туралы аңызды оқи отырып, бұғы ананың балаларды құтқаруы жайлы түсінгендерін тексеру. Тілін, сөздік қорларын дамыту. Қайырымдылыққа тәрбиелеу.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену, өзіндік

Көрнекілігі: арнайы суреттер Түрі: қайталау

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбын, мақсатын хабарлау

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Бұғы ана туралы аңыз Тізбектей оқыту.

ІІІ. Білімдерін тексеру:қырғыздар қандай өзеннің жағасын жайлапты? Енисей бойындағы қырғыздар неліктен қырылып қалды? Бір ұл мен қыз қалай аман қалады?Балалар неге жауға жақын барды? Жаулар неге шулап қоя берді? Хан не деп бұйырды?Ақсақ кемпірдің ойы не болды? Ол Енисей өзеніне не дер тіл қатты? Балаларды не аман алып қалды? Бұғы анаға балалар не үшін керек болды Балалар неге қуанды? Мына сөз тіркестерін пайдаланып сөйлем құрастыру./ жау шапты, қаралы күн, өқұзар жартас, кең-байтақ жер, киелі, кемеңгер әйел, мұң, қайғы, таң атпай/.Сабақты қорыту.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны2. бағалау.

Сабақтың тақырыбы: Досыма хат

Мақсаты:1. Оқушыларға жазғы демалыс туралы түсінік беру 2. Оқу және жазу дағдыларын қалыптастыру. 3. Эстетикалық тәрбие беру

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Көрнекіліктері: суреттер, сызба

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

ІІІ. Сабақтың мақсатымен таныстыру:Міне, жазғы демалыс жақындап келеді. Қайда, қалай демалатынынды жоспарладың ба?

ІҮ. Сурет бойынша жұмыс:А) Мәтінді түсініп оқыӘ) Сергіту сәті

Ү. Жан-жақты білімдерін тексеру:Хатты кім жазған? Назар бұл хатты кімге жазған ?Назар жазғы демалысын қайда, қалай өткізбекші? Мәтіннен жаз айының көрінісін білдіретін сөздерді теріп жаз..... шалғынЖелкілдеген .......... жайылған.Осы сөз тіркестерін қатыстырып сөйлем құра.Назардың хаты неше бөліктен тұрады?Әр бөлікті тауып оқы.

ҮІ. Үйге тапсырма беру кезеңі:259-260 бет оқу, мазмұнын айту

ІІ. Бағалау

 

Математика


Күні: 02.09.2013

Тақырыбы: Ондықтармен және бірліктермен санау.

Мақсаты:

1.Оқушыларға бірліктермен және ондықтармен санау туралы түсінік беру. Салыстыруға, жазуға үйрету.

2.Ойлау есте сақтау қабілеттерін дамыту.

3.Білімділікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі: жолақшалар.

Түрі: жаңа сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау,

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбымен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс

№ 1

                   

Жолақша туралы түсінік.

                   
                   

Бір жолақша бір ондықты білдіреді.

№ 2.сандарды оқу, өсу ретімен жазу,.0,2,5,7,9 кему ретімен 80,60,40,30,10,

№ 3. 10 – 7 = 3 Жауабы: 3 жас 10 – 7 = 3 Жауабы: 3 жас кіші

№ 4. 1+ 9 3+ 7 5+ 5 2+8 4+6 6 + 4

ІҮ.Қорыту.Бүгін не білдік?

Үйге тапсырма:№ 5 4 бет.Бағалау.

 


Күні: 03.09.2013

Тақырыбы: Екі таңбалы сандарды оқу жазу және салыстыру. 100 саны

Мақсаты:

1. Оқушыларды екі таңбалы сандарды оқу жазу және салыстыруға үйрету.

2. Есептеу, ойлау дағдысын дамыту.

3. Зеректікке, алғырлыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік

Көрнекілігі:жолақшалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау

ІІІ. Жаңа сабақ

№1.Жолақшалар арқылы түсіндіру.

№2 .18= 1 онд. 8 бірл. 24=2 онд. 4бірл. 37=3онд. 7бірл. 4онд. 5 бірл. =45 6онд. 1бірл. =61

ІҮ.Түсінгендерін тексеру.

№ 3 тапсырманы оқу, түсіндіру.

№4 .10- 3= 7

Жауабы: Самат 7 дәптер сатып алды.;

7+3 = 10

Жауабы: Дулат 10 дәптер сатып алды.

Ү. Сабақты қорыту.Бүгінгі сабақта не білдік?

ҮІ. Үйге тапсыру:№ 5 7 бет.Бағалау


Күні: 04.09.2013

Тақырыбы: Ұзындықты өлшеу. Метр оның дм және см ара қатынасы.

Мақсаты:

1. Метрмен және оның көмегімен ұзындықты өлшеудің мән жайымен оқушыларды таныстыру ұзындық бірліктері метр см,дм –ара қатынасын тағайындау.

2. Есептеу, ойлау дағдысын дамыту.

3. Зеректікке, алғырлыққа тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі.Ұзындықты өлшеу, Метр

ІІІ. Жаңа сабақ

№1.10 см+1 см=11 см; 1 дм+ 1 см =1дм1 см; 10 см=1дм.

№2 .1 дм =10 см; 1 м =10 дм;1 м =100 см.

ІҮ.Түсінгендерін тексеру.

№ 4. түзу, сызық,ирек сызығы,

№5 .5 + 3 = 8 Жауабы: 8 оқулық; 8 – 3 = 5 Жауабы: 5 оқулық .

№6.1 онд. 3 бірл. = 13 бірл.; 2 онд.9 бірл. =29 бірл; 9 онд 2 бірл. = 92 бірл.

Ү. Сабақты қорыту.Бүгінгі сабақта не білдік?

ҮІ. Үйге тапсыру:№ 6 9 бет.Бағалау


 

Тақырыбы: Салыстыру

Мақсаты: 1. Тапсырмалар орындай отырып, қосынды мен айырманың мәнін табу, салыстыра білуге баулу. 2.Ойлау қабілетін дамыту. 3.Алғырлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: кеспе қағаздар

Әдісі түсіндіру, көрсету, өзіндік.

Сабақтың типі: қайталау

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6. 1 онд 3 бір 13 бірлік 5 дм 1см 51 см,

2 онд 9 бір 29 бірлік 6дм 8см 68 см,9 онд 2 бір 92 бірлік 4 дм 7см 47 см.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Метрмен нені өлшейміз? 1 дм неше см бар?1 м неше дм бар?

1 м неше см бар?

ІҮ.Бекіту.№ 1 Салыстыру5 онд. 2 бірл. < 3 онд. 5 бірл. 4 онд. 8 бірл. = 48 бірл.5 онд. 7 бірл. < 6 онд. 0 бірл. 69 бірл. > 6 онд. 8 бірл.

№ 2.50+20 = 70,50+20 > 70-20,70 > 50

40+ 10 = 50,40+10 = 90-50 ,50 =50

№3.11,12,13,14,15,16,17,18,19

№4.Торкөз дәптер – 10 . Жол дәптер - 30 ? кем30 – 10 = 20 Жауабы: 20 дәптер кем;Тор көз дәптер – 10 Жол дәптер – 30 ? артық 30-10 = 20 Жауабы: 20 дәптер артық.Сергіту сәті

Шығармашылық тапсырма.0+4 =4, 4 - 4 =0, 4 - 0 =4.

Йге тапсырма: №5 11 бет. Бағалау

 


Күні: 10.09.2013

Тақырыбы: Қосу мен азайту өзара кері амалдар. Қосуды тексеру.

Есептер шығару

Мақсаты: 1. Тапсырмалар орындай отырып, қосуды тексеру жайлы түсінік беру, ұғындыру. 2.Ой өрісін, есте сақтау қабілетін дамыту. 3. Алғырлаққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сызба геометриялық фигуралар.

Әдісі:түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру№5.8-5 < 10-5 90 бірл = 9 онд. 0 бірл.

80-50 < 100-50 90 см = 9 дм 0 см

ІІІ. Өткенді қорыту:Салыстыру. «Кім жылдам» ойыны

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Қосуды тексеру

Ү. Жаңа сабақ:

Оқулықпен жұмыс

№1.6 + 2 = 8 2 + 6 = 8 ;8 – 6 = 6 8 – 2 = 6.



Просмотров 2519

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!