Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Ендеше қосуды азайтумен тексереміз



№ 2.5 + 3 = 8 8 – 3 = 5;3+ 5 = 8 8 – 5 = 3.

Бұл теңдіктер қосу амалының азайтуға кері амал екенін білдіреді.

ҮІ .Түсінгендерін тексеру:

Ауызша орындау:20,21,23,24,25,26,27,28,29

Тапсырманы ауызша орындау

№5

Алма – 30 жәшік 30+10 = 40

Алмұрт – 10 жәжік артық ? Жауабы: 40 жәшік алмұрт

Алмұрт - ? жәшік

 

Алмұрт – 40 40-10 = 30

Алма -? 10 жәшік кем Жауабы: 30 жәшік алма

Алма - ?

Алмұрт - 40 жәшік 40 – 30 = 10

Алма - 30 жәшік ? кем Жауабы: 10 жәшік кем.

Бұлар өзара кері есептер.Сергіту сәті

№ 5 Ауызша орындау.Шығармашылық тапрсыманы орындау

ІІ .Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапрсыма :№ 6 13 бет.Бағалау


Күні: 11.09.2013

Тақырыбы: Азайтуды тексеру

Мақсаты: Тапсырмалар орындай отырып, азайтуды тексеру жайлы түсінік беру. Ой өрісін, есте сақтау қабілетін дамыту.Алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сызба геометриялық фигуралар.

Әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру№6. 6+ 2 = 8 8 – 2 = 6;2 + 6 = 8 8 – 6 = 2

ІІІ. Өткенді қорыту:Қосудың компоненттерін атау. Қосуды немен тексереміз?Қосылғыштардың орны ауысқаннан ... ?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Азайтуды тексеру

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс№1.7 – 3 = 4 7 – 4 = 34 + 3 = 7 3 + 4 = 7

Азайтуды қосумен тексеруге болады. Азайтуды азайтумен тексеруге болады.

І .Түсінгендерін тексеру № 2.Айырманың, қосыныдының мәндерін тауып жазу.

7 – 2 = 5 5+ 2 = 7 7 – 5 =2 7 – 2 = 5

Азайту амалы қосуға кері амал. №4.

Ұл – 30 Ұл – 30 Қыз – 20

Қыз – 20 ? кем Қыз – 10 кем ұл – 10 артық

Қыз - ? Ұ - ?

30- 20 = 10 30 – 10 = 20 20 + 10 = 30

Жауабы: 10 қыз кем Жауабы: 20 қыз Жауабы: 30 ұл

Бұлар өзара кері есептер. Сергіту сәті: № 3 Ауызша орындау: 30, 31, 32 ,33, 34 35, 36, 37, 38 , 39. № 5 Ауызша орындау.№ 6 3,4 бағанын орындау.Шығармашылық тапрсыманы орындау .10-х> 5+1 10 – 1 > 5 + 1 10 – 2 > 5 + 1

ІІ. Бүгін не білдік?

ҮІІІ .Үйге тапрсыма :№ 6 1,2 баған 15 бет.Бағалау


Күні: 12.09.2013

Тақырыбы: Масса туралы түсінік

Мақсаты: Салмақ өлшеуіші кг жайлы түсінік беру.Ой-өрістерін есте сақтау қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекілігі: сызба геометриялық фигуралар.

Әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: №6

ІІІ. Өткенді қорыту:

Қосудың компоненттерін атау.

Қосуды немен тексереміз?

Қосылғыштардың орны ауысқаннан ... ?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі: Масса туралы түсінік

Ү. Жаңа сабақ:

Оқулықпен жұмыс

№1.Сурет бойынша жұмыс. Қарбыздарды салыстыру. Оны кг өлшейтінімізді түсіндіру.

№ 2. Әр сурет бойынша ұнның массасы туралы айту

І .Түсінгендерін тексеру

№3.Ағасы – 4 кг ,Інісі – 2 кг алғаны – 6 кг жұмсағаны – 3 кг

Қалғаны - ? 4 кг + 2 кг =6 кг. 6 – 3 кг =3 .

Сергіту сәті:

Ауызша орындау есеп шығару және құрастыру

№ 5. Ауызша орындау:40, 41,42 ,43, 44, 45 ,46, 47 ,48, 49,

ІІ. Бүгін не білдік?

ҮІІІ .Үйге тапрсыма № 6. 17 бет. Бағалау

 

Тақырыбы: Сыйымдылық жайында түсінік. Литр

Мақсаты: Сыйымдылық өлшеуіші литр жайлы түсінік беру. Ой-өрістерін есте сақтау қабілеттерін дамыту. Байқампаздыққа тәрбиелеу

Көрнекілігі: арнайы суреттер, литрлік ыдыс

Әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.№6 0+6 = 6 6 - 0 = 6 1+ 6 = 7 6 – 1 = 5

ІІІ. Өткенді қорыту:Масса өлшеуіші кг жайлы сұрақтар қою, білімдерін байқау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі: Литрге байланысты кіріспе әңгіме жүргізу.

Ү. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс№1.Суреттегі ыдыстарды салыстыру.

Ыдыстан неше л сүт құйып алуға болады? Неше л сүт қалады?

ҮІ. Түсінгендерін тексеру№ 2. Құмырада - 3 л сүт Шелекте – 7 л сүт ? 3 л + 7 л = 10 л

Жауабы: 10 л сүт.Барлығы – 8 л Құйды – 3 л Қалғаны -? Су 8 л – 5 л = 3 л Жауабы: 3 л су. №3.Ауызша есеп құрастыру және шығару. Сабада – 10 л, Торсықта – 4л ? қымыз 10 + 4 =14 л Жауабы: 14 л қымыз .Сергіту сәті

№ 5 11. 44,77, 22 55, 88 33, 66 99:

№ 6

х + 1=6 х – 2 = 4

х =6 – 1 х = 4 + 2

х = 5 х =6

5 + 1 = 6 6 – 2 = 4

ІІ. Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапрсыма № 4 19 бет. Бағалау

Тақырыбы: Көпбұрыш

Мақсаты:Көпбұрыш жайлы түсінік беру. Оны ажырата білуге баулу. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа, уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: геометриялық фигуралар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 4. 17 бет.50,51,52,53,54,55,56,57,58,59

ІІІ. Өткенді қорыту:Өткен сабақта біз немен таныстық? Литрмен нелерді өлшейміз?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі: Қандай геометриялық фигуларларды білесіңдер?

Оларға жеке-жеке тоқталу.

Ү. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс №1.Геометриялық фигуралармен жұмысҮшбұрыштарды атау 1,5.Төртбұрыштарды атау 2, 6Көпбұрыштар – 3,4

ҮІ. Түсінгендерін тексеру№ 2 .Сурет бойынша жұмыс жүргізу.

№4.30 кг + 20 кг = 50 кг Жауабы: 50 кг жидек; 50 кг-30кг =30 кг. Жауабы: 20 кг қарақат;

50кг -20кг =30 кг Жауабы: 30 құлпынай. Бұлар өзара кері есептер.Сергіту сәті:№ 469,68,67,66,65,64,63,62,61,60;

79,78,77,76,75,74,73,72,71,70

№5.Суреттегі бұрыштарды салыстыру.

ІІ. Бүгін не білдік?

ҮІІІ .Үйге тапсырма :№6 21 бет.Бағалау


Күні: 18.09.2013

Тақырыбы: Тік бұрыш және тік емес бұрыш.

Мақсаты:Тік бұрыш және тік емес бұрыш жайлы түсінік беру.Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Байқампаздыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Тік бұрыш және тік емес бұрыш

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық,амандасу, түгендеу



Просмотров 982

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!