Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Өткенді қайталау



Мақсаты: өсімдіктің өсу, қоректену, тыныс алу, жарық жылу, сумен қоректенетіні жайлы түсінігін тиянақтау;танымдық қабілеттерін дамыту; байқампаздыққа, зейінділікке тәрбиелеу.

Көрнекілігі:өсімдіктер суреті салынған плакаттар

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ізденушілік, әңгімелеу, өзіндік.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі :Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру :Өсімдіктердің көбеюі.Тақырыпты оқыту.Сұрақтарға жауап алу.Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Көбею дегеніміз не?Көбеюдің тірі табиғатқа тән қасиет екенін дәлелде?Желмен ұшатын қандай өсімдік тұқымын білесің?

ІҮ. Мақсат қою кезеңіБілімін тиянақтау

Ү. Жаңа сабақ.Оқулықпен жұмыс.а/ сызба бойынша жұмыс, сөз құрастыру, өсімдіктің өсіп жетілуін зерттеу;

ә) өсімдіктің тірі ағза екенін дәлелдеу;

б) өсімдіктер мүшелерін атау.

в) күздегі өсімдіктерде байқалатын құбылыстар жайында айтып бер.

І. Білімдерін тексеру.

1. Өсімдіктің тіршілігі үшін қандай жағдайлар қажет?

2. Өсімдік мүшелері қандай қызмет атқарады?

3. Қатесін тап:

4. қыста - жапырақтар түседі;

күзде - өсімдіктер көктеп шығады;

көктемде - өсімдіктер пісіп жетіледі;

жазда - өсімдіктердің өсу мерзімі тоқтайды.

ҮІІ Қорыту.Өз жеріндегі өсімдіктерді қорғау үшін қандай шаралар жасар едің?

ҮІІІ Үйден: 54-78 бет оқу . Бағалау

 

Тақырыбы: Жануарлар дүниесінің әр түрлілігі Жануарлардың тіршілігіне не қажет?

Мақсаты: Жануарлар топтарын еске түсіре отырып, жануарлардың тіршілігіне не қажет екенін түсіндіру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену, өзіндік.

Көрнекілігі: оқулық, жануарлар жайлы, суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ.Мақсат қою кезеңі:Жануарлардың тіршілігіне не қажет?

Ү. Жаңа сабақ:а/ 1 сыныпта өткен сүтқоректілер, құстар, жорғалаушылар, бунақденелілерді еске түсіру. ә/ Жануарлар тіршілігіне не қажет тақырыбын оқып, түсіндіру, жануарларға да адамдар сияқты жылу, қорек, су, жарық керек екендігін түсіндіру.б/ Сергіту сәті.

ҮІ. Білімдерін тексеру:Тақырыпты оқу,іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

Тапсырмаларды орындау:суреттегі жәндіктердің қайсысы қай топқа жататынын айту. Топырақ арасында, суда тіршілік ететіндер ауамен тыныс ала ма? Тест тапсырмаларды орындау.

Жануарлар

1. тиін ағаш,бұта жапырақтары

2. қанқыз бидай жүгері дәндері

3. құр өсімдік бітесі

4. жұлдызқұрт қарағайдың, шыршаның бүрі

5. ит ет

6. тауық

б/ дәптермен жұмыс.Тест сұрақтарына жауап жазу. Жануарлар тіршілігіне ең қажетті жағдайларды атау.

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік? Жануарлар тіршілігіне не қажет екен?

ҮІІІ. Үйден:оқу мазмұны,бағалау

 

Тақырыбы: Жануарларға да ауа керек.

Мақсаты: Жылу – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін түсіндіру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі. Жануарлар туралы түрлі түсті суреттер.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену.

Түрі: аралас.

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Жануарлардың тіршілігіне не қажет? Тақырыпты оқыту. Мазмұнын айту.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Жануарлар тіршілігіне не қажет екен?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Жылу – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай.

Ү. Жаңа сабақ.а/ жылу – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін түсіндіру.

ә/ тақырыпты оқу:іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ҮІ. Білімдерін тексеру:жылу жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін дәлелде.

Жануарлар не үшін ұйқыға жатады? Сергіту сәті.

ҮІІ Қорыту.Бүгін не өттік? Жылу жануарларға не үшін қажет? Жануарлар тіршіліген не қажет?

ҮІІІ. Үйге:оқу мазмұны,бағалау.

 

.№ 32. Тақырыбы: Жарық – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай.

Мақсаты: Жарық – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін түсіндіру.Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі. Жануарлар туралы түрлі түсті суреттер.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, іздену.

Түрі: аралас.

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Жылу – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай. Тақырыпты оқыту.Мазмұнын айту.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Жануарлар тіршілігіне не қажет екен?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Жарық– жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай.

Ү. Жаңа сабақ.а/ жарық – жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін түсіндіру.

ә/ тақырыпты оқу:іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ҮІ Білімдерін тексеру:Жарық жануарлар тіршілігіне қажетті жағдай екенін дәлелде.Жануарлар не үшін ұйқыға жатады?Сергіту сәті.

ҮІІ Қорыту.Бүгін не өттік? Жарық жануарларға не үшін қажет? Жануарлар тіршілігіне не қажет?

ҮІІІ. Үйге:оқу мазмұны,бағалау.



Просмотров 1010

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!