Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: « Ақ алтынды» аймақта



Мақсаты: Мақта өнімі, оның өндіру жолдарымен таныстыру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатын қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: оқулық, түрлі-түсті суреттер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік жұмыс

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау. Адам өсімдік шаруашылығымен не үшін айналысады? Адам қандай мәдени өсімдіктерді өсіреді? Өсімдік шаруашылығы мен өнеркәсіптің арасында қандай байланыс бар?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі: «Ақ алтынды» аймақта.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Оқулықпен жұмыс.ә/ Тақырыптарды оқып, түсіндіру, мазмұнын ашу.

б/ Тақырыпты оқыту: іштей оқыту, тізбектей оқыту, жеке-жеке оқыту. Суреттермен жұмыс

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Сұрақтарға жауап алу.Мақта еліміздің қай жерінде өсіріледі? «Шитті мақта» дегенді қалай түсінесің? Тапсырмаларды орындау. Әр бөлігіне тақырып қою.

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не білдік? Өз үстіндегі мақтадан тоқылған киімді анықта.

Мақтаны неге «ақ алтын» дейді?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны 2.бағалау.

 

Тақырыбы: Бақ пен жүзім шаруашылығы.

Мақсаты:Бақ пен жүзім шаруашылығы тақырыбын оқып, түсіндіру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қорташан орта табиғатын қорғай білуге тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, іздену.

Түрі: Аралас

Көрнекілігі: Түрлі -түсті суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Ақ алтынды аймақта.Тақырыпты оқыту.Мазмұнын сұрау

ІІІ. Өткенді қорыту.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Тақырыпты оқу , түсіндіру. ә/ Тақырыпты оқыту, іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу.б/ Көрнекілікпен жұмыс.в/ Сергіту сәті

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ Сұрақтарға жауап алу.Біздің едімізде өсірілетін жеміс ағаштары мен бұталарын ата? Жеміс ағаштары мен бұталары ен үшін өсіріміз? Ағаштың діңін не үшін әктейміз? Бақша дақылдарын ата? Қандай көкеністерді білесіңдер? Көктемде баққа неліктен дәрі шашылады?

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау.

 

Тақырыбы: Ұшқыш

Мақсаты:Қазақ елінің тұңғыш ғарышкерлерімен таныстыру; танымдық қабілеттерін дамыту; ерлікке, батылдыққа тәрбиелеу.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, іздену.

Түрі: Аралас

Көрнекілігі: Түрлі -түсті суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Бақ пен жүзім шаруашылығы.Тақырыпты оқыту.Мазмұнын сұрау

ІІІ. Өткенді қорыту.

Елімізде өсірілетін жеміс ағаштары мен жеміс бұталарын ата. Қандай көкөністер білесің? Өсімдік шаруашылығында жұмыс істейтін мамандар жайлы не білесің?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Тақырыпты оқу , түсіндіру. ә/ Тақырыпты оқыту, іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу.б/ Көрнекілікпен жұмыс.в/ Сергіту сәті

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Ұшақтың қандай түрлерін білесің?

Ұшақтардың халық шаруашылығына пайдасын айт. Атақты ұшқыштар туралы не білесің, әңгімеле.

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау.

 

Тақырыбы: Мал шаруашылығы.

Мақсаты:Мал шаруашылығының пайдасымен, өнім түрлерімен таныстыру Танымдық қабілеттерін дамыту. Малға деген сүйіспеншілігін арттыру.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, іздену.

Түрі: Аралас

Көрнекілігі: Түрлі -түсті суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Ұшқыштақырыпты оқыту.Мазмұнын сұрау

ІІІ. Өткенді қорыту.

Ұшақтың қандай түрлерін білесің?

Ұшақтардың халық шаруашылығына пайдасын айт. Атақты ұшқыштар туралы не білесің, әңгімеле.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Тақырыпты оқу , түсіндіру. ә/ Тақырыпты оқыту, іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу.б/ Көрнекілікпен жұмыс.в/ Сергіту сәті

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:

Қандай үй жануарларын білесің? «Мал шаруашылығы» деген не? Сызба бойынша не айтасың, толықтыр.

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау.

 

Тақырыбы: Мұрат атай

Мақсаты:Мал шаруашылығында кездесетін қиындықтармен таныстыру Танымдық қабілеттерін дамыту. Малға деген сүйіспеншілігін арттыру.

Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау, іздену.

Түрі: Аралас

Көрнекілігі: Түрлі -түсті суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Мал шаруашылығы тақырыпты оқыту.Мазмұнын сұрау

ІІІ. Өткенді қорыту.

Қандай үй жануарларын білесің? Олардың қандай пайдасы бар? Қандай өнімдердің атын білесің?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Тақырыпты оқу , түсіндіру. ә/ Тақырыпты оқыту, іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу.б/ Көрнекілікпен жұмыс.в/ Сергіту сәті

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:

Мұрт атай қойларды қалай күтті?Салқын жел соғып, жаңбыр жауғанда не болды? Шопан мен оның жәрдемшілері қойларды қалай құтқарды?

ҮІІ. Қорыту.Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау.

 



Просмотров 1131

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!