Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Астана-қазақстан Республикасының астанасы



Мақсаты: Астана қаласы және ондағы өндіріс, демалыс орындары жайлы түсінік беру.

Танымдық қабілеттерін дамыту. Патриоттық тәрбие беру.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік, әңгімелеу.

Көрнекілігі: оқулық, арнайы суреттер

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Астана.Тақырыпты оқу.Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Сұрақтар қоя отырып, өткен материалды пысықтау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын , мақсатын хабарлау.

Жаңа сабақ:а/ Астана қаласы туралы кіріспе әңгіме жүргізу.ә/ Астана тақырыбын оқып, түсіндіру. б/ Тақырыпты оқу:іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ Сұрақтарға жауап алу. Астана сөзінің мағынасы нені білдіреді? Қала туралы сен не айта аласың? Астанада қандай өндіріс орындары бар? Одан нелер өндіреміз? Қандай демалыс орындарын білесіңдер? Өздерің қандай жерлерде бодыңдар? ә/Сергіту сәті б/ тапсырмаларды орындау. в/ Астана туралы білетін тақпақтарын айту. г/ Ойын: Қала аттарын атау.

ҮІІ. Бекіту.Бүгін не өттік? Елін, жерін сүюге тәрбиелеу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау

 

Тақырыбы: Алматы

Мақсаты: Алматы қаласы және ондағы өндіріс, демалыс орындары жайлы түсінік беру.

Танымдық қабілеттерін дамыту. Патриоттық тәрбие беру.

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік, әңгімелеу.

Көрнекілігі: оқулық, арнайы суреттер

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Тақырыпты оқу.Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау.Сұрақтар қоя отырып, өткен материалды пысықтау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын , мақсатын хабарлау.Алматы.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Алматы қаласы туралы кіріспе әңгіме жүргізу.ә/ Алматы тақырыбын оқып, түсіндіру. б/ Тақырыпты оқу:іштей оқу,тізбектей оқу,жеке-жеке оқу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ Сұрақтарға жауап алу. Алматы сөзінің мағынасы нені білдіреді? Қала туралы сен не айта аласың? Алматыда қандай өндіріс орындары бар? Одан нелер өндіреміз? Қандай демалыс орындарын білесіңдер? Өздерің қандай жерлерде бодыңдар? ә/Сергіту сәті б/ тапсырмаларды орындау. в/ Алматы туралы білетін тақпақтарын айту. г/ Ойын: Қала аттарын атау.

ҮІІ. Бекіту.Бүгін не өттік? Елін, жерін сүюге тәрбиелеу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма1. оқу, мазмұны2. бағалау

 

Тақырыбы: Қарағанды.

Мақсаты: Көмірлі өлке тақырыбьн оқи отырып, пайдалы қазбалар жайлы түсінік беру

Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатын қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Алматы.Тізбектей оқу.Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:Алматы жайлы оқушыларға әңгімелету.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Көмірлі өлке

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс а/ Көмірлі өлке тақырыбын оқып, пайдалы қазбалар және тас көмірден алынатын заттар жайлы түсінік беру. ә/ Көрнекіліктермен жұмыс. Тас көмір түрлерін көрсету.б/ Тақырыпты оқу,іштей оқу,тізбектей оқу.Сергіту сәті.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ Сұрақтарға жауап алу.Тас көмірден не алынады?

Тас көмір жердің қай жерінде болады? Шахтер деген кім? Тас көмір бассейні деген не?

Тас көмірдің негізгі қасиеті неде? ә/ Тапсырмаларды орындау.

ҮІІ. Бекіту.Бүгін не өттік? Көмірлі өлке деген қай жер?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны 2.бағалау.

 

Тақырыбы: Маңғыстау.

Мақсаты: Еліміздің қазба байлықтарын мұнай мен газ жайлы түсінік бере отырып, олардың өндіру жолдары мен қандай заттар алынатындықтары жайлы түсіну беру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта байлықтарын қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Оқулық , арнайы суреттер

Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: Аралас сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Көмірлі өлке. Тақырыпты оқыту. Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:Көмір, оның пайдасы жайлы айтып қорытындылау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Мақсатын, тақырыбын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс. а/ Қара алтын өлкесі тақырыбын оқып, мазмұнын ашу. Мұнай мен газ олардың өндіру жолдары және алынатын заттар жайлы түсінік беру.

ә/ Тақырыпты оқыту. 1. Іштей оқу. 2. Тізбектей оқу. Сергіту сәті.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:а/ Сұрақтарға жауап алу. Мұнайды қалай өндіреді? Мұнайды құндылығына байланысты қалай деп атайды? Мұнайдан не алады? Табиғи газдан не алады? Мұнай мен газ еліміздің қай жерінде көп шығады? Бұл жер бұрын қалай аталған еді? Қазір ше? Тапсырмаларды орындау. Берілген сұрақтарды мәтіннен тауып оқу.

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не өттік? Қара алтын деген не? Мұнайдан не алынады? Қорыта отырып, табиғат байлықтарын қорғай білуге баулу.

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны 2.бағалау.

 

№ 52. Тақырыбы:Каспийдің тірі алтыны

Мақсаты: Каспий теңізінің дүние жүзіне әйгілі байлығы балықтар тіршілігімен таныстыру; Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта байлықтарын қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: Оқулық , арнайы суреттер

Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: Аралас сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Маңғыстаутақырыбын оқыту. Мазмұнын сұрау. Мұнайды қалай өндіреді?

ІІІ. Білімдерін тексеру:Мұнайдан және табиғи газдан не алынады? Оның пайдасы жайлы айтып қорытындылау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Мақсатын, тақырыбын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс. а/ Каспийдің тірі алтыны тақырыбын оқып, мазмұнын ашу. Балық жайлы түсінік беру.

ә/ Тақырыпты оқыту. 1. Іштей оқу. 2. Тізбектей оқу. Сергіту сәті.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Каспий теңізінің шаруашылық маңызын айт. Каспий теңізіндегі балықтарды ата.

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не өттік? Балықтан жасалынатын қандай консервілерді білесің? Жеп көрдің ба?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны 2.бағалау.

 

Тақырыбы: Егіншілік.

Мақсаты: Егіншілік. Егісте тақырыптарын оқып, түсіндіру. Танымдық қабілеттерін дамыту. Қоршаған орта табиғатын қорғай білуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: оқулық, түрлі-түсті суреттер

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік жұмыс

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Каспиидің тірі алтыны.Тақырыпты оқыту.Мазмұнын сұрау.

ІІІ. Өткенді пысықтау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Егіншілік. Егісте.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Оқулықпен жұмыс.ә/ Тақырыптарды оқып, түсіндіру, мазмұнын ашу.

б/ Тақырыпты оқыту: іштей оқыту, тізбектей оқыту, жеке-жеке оқыту.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Сұрақтарға жауап алу.Адам өсімдік шаруашылығымен не үшін айналысады? Адам қандай мәдени өсімдіктерді өсіреді? Өсімдік шаруашылығы мен өнеркәсіптің арасында қандай байланыс бар? Тапсырмаларды орындау. Әр бөлігіне тақырып қою.

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. оқу, мазмұны 2.бағалау.

 



Просмотров 808

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!