![]()
Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936) ![]()
|
Тақырыбы: Мен және басқалар. Әдептілік
Мақсаты: 1.Мен және басқа адам. Әдептілік жайлы түсінік беру. Адамдардың бір-бірімен қарым-қатынасы, сыйластығы жайлы әңгімелесу. 2.Танымдық қабілеттерін дамыту. 3.Әдептілікке тәрбиелеу. Әдісі:сұрақ-жауап түсіндіру, өзіндік Көрнекілігі:суреттер, Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық ІІ .Үй тапсырмасын сұрау:Сыйға-сый,тақырыпты оқу,түсінгендерін сұрау ІІІ. Өткенді пысықтау:сұрақтарға жауап алу. ІҮ. Мақсат қою:Әдептілік жайлы кіріспе әңгіме жүргізу. Әдептілік туралы тақпақтар айту. Ү. Жаңа сабақ: а/ Мен және басқа адам. Әдептілік. Тақырыбын оқып, мазмұнын ашу. Адамдар бір-бірін қуантса көңілі көтеріледі,.Ренжітсе көңіл-күйі түседі. ә/ тақырыпты оқу 1. іштей оқу 2. тізбектей оқу 3. жеке- жеке оқу. б/ Сұрақтарға жауап алу Сен өзіңнің ең жақын досыңды не үшін жақсы көресің? Кімді және неліктен сыйлайтындығыңды түсіндір. В /Сергіту сәті ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Әдептілік адамдардың өзара жақсы қарым-қатынасының жүріс-тұрысының ережесі. ҮІІ.Қорыту: Әдептілік – иіліп сәлем бергені. Әдепті бала –арлы бала.Әдепсіз бала – сорлы бала ҮІІІ .Үйге тапсырма:14-16 бет оқу.Бағалау
Тақырыбы: Білу және білмегенді өмірде пайдалану. Мақсаты: 1. Айналадағы дүниені білудің, білгенді өмірде дұрыс пайдаланудың маңызы жайлы түсінік беру.Танымдық қабілеттерін дамыту.Ұқыптылыққа, қауіпсіздік ережесін сақтай білуге тәрбиелеу. Әдісі:сұрақ-жауап түсіндіру, өзіндік Көрнекілігі:суреттер, Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа дайындық ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.Мен және басқа адам. Әдептілік. ІІІ. Өткенді пысықтау:Сұрақтарға жауап алу.Әдепті бала дегенді қалай түсінесің?Әдепсіз дегенді ше? ІҮ. Мақсат қою:Білу және білгенді өмірде пайдалану. Ү. Жаңа сабақ:Тақырыпты оқып, түсіндіру.Тақырыпты оқу 1. іштей оқу.Тізбектей оқу в /Сергіту сәті ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Адам өміріне қауіпті заттарды ата? Қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін айту. ҮІІ.Қорыту:Бүгін не білдік? ҮІІІ. Үйге тапсырма 1.20-23 бет оқу2.Бағалау
Тақырыбы: Адам және айналадағы дүние.Өткенді қайталау. Мақсаты: Оқушыларға адам және айналадағы дүние туралы түсінік беру.Есте сақтау, ойлауын дамыту. Айналадағы дүниелерді танып білуге тәрбиелеу. Көрнекілігі:суреттер әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі :сабаққа даярлық ІІ. Үй тапсырмасын тексеру :Білу және білгенді өмірде пайдалану. ІІІ. Білімдерін тексеру :Адам өміріне қауіпті заттарды ата? -Үлкендер сендерге тағы қандай ескертулер айтады? ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсаты Ү. Жаңа сабақ :Оқу, әңгімелеу, талдауМысалдар келтіруСуреттермен жұмыс Оқулықпен жұмыс: -іштей оқу, -тізбектей оқу,-жеке-жеке оқу. ҮІ. Түсінгендерін тексеру.Оқу не үшін қажет? Айналадағы дүниемен қалай қарым қатынас жасайсың? - Айналаңа көз салып қарап әңгімеле - Ең қажетті табиғи жағдайларға нелер жатады? ҮІІ. Бекіту:өмірмен байланыстыру. ҮІІІ. Үйге тапсырма: -20-22 бет оқу - бағалау
Тақырыбы: Көкжиек және көкжиек сызығы Мақсаты: Оқушыларға көкжиек және көкжиек сызығы туралы түсінік беру Ой-өрістерін, білімін дамыту. Белсенділікке тәрбиелеу Көрнекілігі: суреттер. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі :сабаққа даярлық ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:Адам және айналадағы дүние ІІІ. Өткенді қорыту:сұрақтарға жауап алу.-Мақал-мәтелдер ІҮ Мақсат қою кезең:кіріспе әңгіме жүргізу. Ү. Жаңа сабақ:Көкжиек туралы түсінік,көкжиек сызығыөмірмен байланыстыру тұстар туралы түсінік. Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу.Тізбектей оқу.Дәптермен жұмыс. Көкжиек тұстарын сызу. ҮІ. Түсінгендерін тексеру :Көкжиек туралы не білдік? Көкжиек сызығы деген не? Қанадай тұстар?Аралықтары қалай аталады? Бағыт не үшін керек? ҮІІ. Бекіту:Картамен жұмыс.Топтамаларға жауап алу. ҮІІІ.Үйге тапсырма:24-25 бет оқубағалау Тақырыбы: Тұсбағар. Мақсаты: Оқушыларға компас туралы түсінік беру. Компастың құрылысымен таныстыру. Есте сақтау қабілетін , зейінін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі: компас әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:сабаққа даярлық ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Көкжиек және көкжиек сызығы ІІІ. Білімдерін тексеру:Көкжиек туралы не білдік? Көкжиек сызығы деген не? Қандай тұстар бар? Аралықтары қалай аталады? Бағыт не үшін керек? ІҮ.Мақсат қою кезеңі:Тақырыбымен мақсатын хабарлау Ү. Жаңа сабақ:Компас туралы түсінік беру.Компас – дөңгелек сағат тәрізді құрал. Оның ішінде жылжымалы тілі бар. Тілдің бір ұшы- көк, бір ұшы – қызыл. Компастың құрылысы. Компасты пайдалану. /жолаушыларға, кемеге, ұшыққа өте керек құрал/. Оқулықпен жұмыс, іштей оқу, тізбектей оқу. Жеке-жеке оқу ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Көкжиек тұстарын немен анықтаймыз? Компас қандай құрал? Қалай пайдаланамыз? Компас не үшін керек? ҮІІ. Бекіту.Суреттерге талдау. ҮІІІ .Үйге тапсырма: 1.26-27 бет оқу,2.бағалау. Күні: 12.10.2013
![]() |