Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Тақырыбы: Үш таңбалы сандарды оқу, жазу, салыстыру



Мақсаты: Үш таңбалы сандарды оқу,жазу және салыстыра білуге үйрету. Ой-өрісін,есте сақтау қабілеттерін дамыту. Тапқырлыққа,алғырлыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер: оқулық, үлестірмелер бойынша

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі:аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 7, оқу, талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Бірліктер, ондықтар, жүздіктер атау.

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Үш таңбалы сандарды оқу, жазу,салыстыру.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.№ 1 Кестеде көрсетілген сандарды оқып, жазу512, 685,274 , 863Сандарды салдысттыру. Ұқсастығы мен айырмашылығын атау.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:№ 2 215,125 , 521, 152, 512№ 3 1, 100 110№ 4 Салыстыру.59* 58 659*658 73*74 673*674 Сергіту сәті.№ 5

Құлын - 15

Бұзау – 25

Қозы – 60 /15 + 25 /+ 60 = 100

Барлығы – 100

Құлын – 15

Қозы – 60

Бұзау - ? /100-15/ - 60 = 25

№ 6

6 + 6 = 12 12 – 6 – 6 = 0

12 – 2 – 2- 2- 2 – 2- 2 = 0

Шығармашылық тапсырма.

ҮІІ Бекіту:Бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 3, бағалау.

№109/7/. Тақырып:Білімді тиянақтау.Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері:23+7, 30-7 түріндегі қосу, азайту, есеп шығаруға үйрету. Дұрыс есептеу, ойлау, әдемі жазуға дағдыландұру.Ойлау, тез есептеуге баулу.

Құрал-жабдықтар, көрнекті құралдар:Суреттер, дид. матер.

Сабақ түрі:Аралас, қайталау сабақ

Сөздік қормен жұмыс:Қосу, азайту, өрнек құру

Сабақ жоспары:Ұйымдастыруөткенді сұрау

Жаңа сабақа)кіріспе, мұғалім түсіндіруПысықтауҚорыту

Сабақ барысы:Ұйымдастыру өткенді сұрау6 121 б.

Жаңа сабақ:А)кіріспе

I-30 оқушы ш:30+53=5

II-? 5оқушы артық ж:35

Б)түсіндіріп шығару

Беті-36 ш:36-6=30

Оқыды-? Ж:30б. Оқыды

Қалды-6

Пысықтау:

1)Салыстыр

(80+5)-20 (80+20)-5

28 сағ. 1тәулік 6сағ.

2)өрнек құр, мәнін тап

40+(10-3)=47

40+(а-7) а=10 40+(10-7)=43

3)теңдеу құр:

Х+6=60 х-6=54

Х=60-6 х=54+6

Х=54 х=60

54+6=60 60-6=54

Қорыту:1)ребус шешу2)ойын, хатты жеткіз

64-30=34 18+8=36

27+40=67 25+30=55

16+5=21 14-7

Сабақты қорытындылау, бағалау:Бағалау

Жеке оқушыларға озық тапсырма беру:Салыстыру, теңдеу құру

Үйге тапсырма:6

 

 

№ 110/8/. Тақырыбы: Ұзындық және оның өлшем бірліктері /километр/

Мақсаты: Ұзындық және оның бірліктері километр жайлы түсінік беру. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Байқампаздаққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша,

Әдісі: түсіндірі, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ:а/ Оқулықпен жұмыс.см, дм жайлы білімдерін еске түсіру.М, км жайлы түсінік беру.100 см =1 м 10 дм = 1 м10 см = 1 дм 1000 м = 1 км

ІҮ Түсінгендерін тексеру:№ 2 Нүктелердің орнынан сәйкес өлшем бірліктерді қою. Жиектеменің ұзындығы – 5 см Тақтаның ұзындығы – 3 мДәптердің ұзындығы – 21 смМектептен үйге дейінгі жол ұзындығы – 769 м Екі қаланың арасы – 1000 км

№ 3

600 см = 60 дм 37 см = 3 дм 7 см

6000 см = 600 дм 49 дм = 4 м 7 дм

600 дм = 60 м 586 см 5 м 8 дм 6 см

Сергіту сәті

№ 4 691 = 600 +90 + 1 600 + 90 600+5 600 + 50 + 9 600 + 50 600 + 9

№ 5

Каспииде – 97

Аралда – 47 кем

Балқашта - ? 17 кем

/97-17/-17 =33 Жауабы: 33 балықтың түрі бар.

Табан – 38

Аққайран – 32 ұзын

Ақмарқа - ? ұзын

/38 + 32/+10 = 80 Жауабы: 80 см ұзын Шығармашылық тапсырма.

Ү. Қорыту:Бүгін не білдік?

ҮІ. Үйге тапсырма:№ 4 бағалау.

 

Тақырыбы: Массаны өлшеу. Грамм. Центнер. Тонна

Мақсаты: Масса және оның бірліктері Грамм. Центнер. Тонна жайлы түсінік беру. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Байқампаздаққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша,

Әдісі: түсіндірі, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Жаңа сабақ:а/ Оқулықпен жұмыс. Грамм. Центнер. Тонна жайлы білімдерін еске түсіру. 1000 г =1 кг 10 кг =1ц 10 ц =1 т 1000 кг =1 т

ІҮ Түсінгендерін тексеру:№ 2 Нүктелердің орнынан сәйкес өлшем бірліктерді қою.

№ 3

Өзіндік жұмыс ретінде орындау

Сергіту сәті

№ 4 Тақтаға орындау, салыстыру

№ 5 80-24-30 =26 Жауабы: көксерке 26 кг

№7 теңдеулерді шешу: 40-15 =25 43+28 =71 80-31 =49

Шығармашылық тапсырма.

Ү. Қорыту:Бүгін не білдік?

ҮІ. Үйге тапсырма:№ 6 бағалау.

№ 112/10/.Тақырыбы: Уақыт және оның бірліктері /секунд/

Мақсаты: Уақыт және оның бірліктері секунд жайлы түсінік беру. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: сағат бойынша

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік

Түрі: аралас

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлікІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Өткенді пысықтау

26 1 кг неше г бар?

27 1 т неше кг бар?

28 1 дм неше см бар?

29 1 км неше м бар

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.а/ № 1 Суретпен жұмыс жүргізе отырып, көрсетілген уақыт бірліктерін қолдануға мысалдар келтіру. Есте сақтау 60 с =1 мин 24 сағ=1 тәул.60 мин= 1 сағ 100 жыл = 1 ғасыр.№ 2 Нүктелердің орынан сәйкес уақыт бірлігін қойып, сөйлемді оқу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:№ 3 Сұрақтарға жауап алу.Республика күні -25 қазан Ата Заң – 31 тамыз Жеңіс күні – 9 мамыр № 4 Әр қатардың сандарын оқып, салыстыру. Ұқсастығы мен айырмашылығын айту. Сергіту сәті№ 5 Есепті шығару.

Бүркіт – 46 жыл

Жапалақ – 31 жыл қысқа

Қарға ? 44 жыл ұзақ

Жапалақ - ? / 46 – 31 / + 44 = 59

Үкі – 68

Аққу – 44 жыл қысқа

Аққу - ?

68 – 44 = 24 Жауабы: 24 № 6 Сурет бойынша жұмыс 3 + 3 + 3 = 9

9 – 3 – 3 – 3 = 0

ҮІІ. Қорыту:Уақыт бірліктерін ата? 1 ғасырда неше жыл бар? 1 мин неше секунд бар?1 тәулікте неше сағат бар?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:уақыт бірліктерін жаттау.,бағалау.

 

Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Мақсаты: Ондықтан аттап жазбаша қосу және азайту тақырыбында қарастырылған мәселелерді оқушылардың игеру дәрежесін анықтау.Оқушылардың белсенділіктерін дамыту. Ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу.

Түрі:бағалау.

Әдісі:сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Сабақтың мақсатын хабарлау.



Просмотров 1484

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!