Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру



ІҮ. Білімдерін тексеру:Оқулықпен жұмыс.№ 1 оқу, талдау.

(50+40)-70=20 Жауабы: 20 м қысқа

ә) 8+8+4+4=24 Жауабы:24 м шарбақ керек

№ 2Дәптердің ұзындығы мен енін өлшеу. Периметрін табу.

20см + 20см + 16см+ 16см = 72 м

№ 3

Сызғыш – 6

Қалам – 36 теңге

Дәптер – 6 30 + (6+6) = 42 теңге

№ 45

93,90,9,99,30,3,33,97,0,8,700, 90-30, 6-3, 70,100,5,86,99,

№ 6

6 онд,6 бірл + 4 бірл. = 7 онд.

7 онд – 4 бірл. =6 онд. 6 бірл.

Ү.Қорыту:Тік төртбұрыш дегеніміз не? Тік төртбұрыштың периметрін қалай табамыз?

ҮІ. Үйге тапсырма:№ 4, 135 бет,бағалау.

 

Тақырыбы: Үшбұрыштың, тікбұрыштың, шаршының периметрі.

Мақсаты:Сызбаларды пайдалану үшбұрыштың, тікбұрыштың, шаршының периметрлерін табу. Есте сақтауын, ойлауын дамыту. Ұқыптылыққа, еңбекке тәрбиелеу.

Әдісі: талдау, іздену

Көрнекіліктер: сызбалар, кестелер.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Үшбұрыштың, тікбұрыштың,шаршының периметрі

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 4 оқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:№ 1 оқу, талдаукесінділердің ұзындығын есептеу.Үшбұрышты өлшеу, периметрін табу.№ 2Төртбұрыштардың периметрін табу.№ 3

Сызғыш - 6 теңге

Қарындаш – 70 теңге

Жай қарындаш – 6 теңге

Барлығы - ?

№ 4

5м8дм-6дм =5м 2 дм =52 дм

57 см +20 см =77 см = 7дм 7 см

№ 5 мына сандарды жаз. 85,80,8,50,5,55 ,58,5,50,55,80-50 8-3, 9+7,30-8№ 6 6онд9бірл+3онд,1 бірл. = 100 Шығармашылық тапсырма Суреттегі фигураның периметрін тап.

ҮІ. Қорыту.Тік төртбұрыштың қасиеті, шаршы деген не? Периметрді қалай табамыз?

ҮІІ.Үйге тапсырма№ 4 , 137,бағалау.

 

Тақырыбы:Қайталау.

Мақсаты:. Сызбаларды пайдалану үшбұрыштың, тікбұрыштың, шаршының периметрлерін табу. Есте сақтауын, ойлауын дамыту. Ұқыптылыққа, еңбекке тәрбиелеу.

Әдісі: талдау, іздену

Көрнекіліктер: үлестірме қағаздар.

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:

2оқу, талдау.

ІҮ.Бекіту:№1. Тұйықталмаған сынық сызықтарды өлшеу. Ұзындықтарының қосындысын қосу. № 2 Үш кесіндіден фигура құрастыру.№ 3

Ұзындығы – 28 м

Алынғаны – 8 м және 9 м

Қалғаны - ? 28 - / 8 + 9 / = 11 м /28 – 8 / - 9 =11 м /28 – 9 / - 8 = 1 м

№ 4

1 сағ 45 мин * 2 сағ.45 мин 2тәул.7сағ* 2тәул.6сағ

1 сағ 45мин * 1 сағ 40 мин. 2тәул.7сағ * 3 тәул.7сағ.

№ 5 есепті оқу, талдау.

/46+34/-9 /46-9/+34 /34-9/+46

№ 6маныдай сандарды жаз. 35+40, 82-50, 25 + 4 97 – 5

№ 7 тапсырманы ауызша орындау.

Ү. Үйге тапсырма:№ 4 , 138,бағалау.

 

Тақырыбы: Қайталау

Мақсаты: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін есептеулерде қолданудың тиімділігін көрсетіп беру. Екі амалмен шығарылатын есеп және оны түрлендіру. Ойлау қабілетін дамыту Зеректікке , ұқыптылыққа тәрбиелеу

Көрнекіліктер:суреттер, үлестірмелер

Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік

Түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Есептеулер жүргізуде қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 4 оқу талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:№ 1 Суретке қарап есеп құрастыру80 – 30 30+/20 +50/ 90 – 50 90 - /30 + 20 /№ 2

Болғаны – 10 бала Б – 10 Б - ?

Кеткені – 7 Кеткені - ? Кеткені – 7

Қалғаны - ? Қалғаны – 3 Қалғаны – 3

Оқу, талдау, салыстыру.

№ 3 Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. Үлкен санға кіші санды қосу ыңғайлы.

№ 4

х + 7 =45 х – 7 = 38 45 – х = 7

х =45-7 х = 38 + 7 х = 45 - 7

х = 38 х = 45 х = 38

38+7 =45 45 – 7 = 38 45 – 38 = 7

45 =45 38 = 38 7 = 7

№ 5

29,33,90

№ 6

8 + 2 = 10 10 + 8 = 18

18+2 =20 20 + 8 = 28

28+ 2 =30 30 + 8 = 38

38+ 2 = 40 40 + 8 = 48

Шығармашылық тапсырма

/11 + 5 / - 10 = 6 /11-5/ - 0 = 6

Ү. Қорыту, бағалау:

ҮІ. Үйге тапсырма:№ 6 /2/, 141 бет,бағалау.

Тақырыбы: Қайталау

Мақсаты: Екі амалмен және бір амалмен шығарылатын есептерді пысықтай түсу, есеп құрастыру , шығару. Екі тңбалы сандарды оқу және жазу, салыстыру. Ой-өрістерін дамыту. Ұқыптылыққа, зеректілікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер:үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік.

Түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Сабақтың мақсатын қою:Білімді тиянақтау

ІІІ Үй тапсырмасын тексеру:№ 4 , 141 бетоқу, талдау.

ІҮ. Білімдерін тексеру:

1 16 - 10 ыдыс 6 ыдыс кем

2

№ 2

С.т – 60 т ? 60 + /60 – 40 / = 80 т. Жауабы: 80т

С.қ – ? 40 арзан

№ 4

8 + х = 60 х – 8 = 52 60 – х =8

№ 5

53, 50,77

№ 6

7 + 3 10 - 3

17 + 3 20 - 3

27+3 30 - 3

37+3 40 - 3

47+3 50 - 3

57+3 60 - 3

67+3 70 - 3

77+3 80 - 3

87+3 90 – 3

шығармашылық тапсырманы орындау.

Сабақты қорыту, бағалау.

Ү. Үйге тапсырма:№ 3 , 142 бет.

Тақырыбы: Қайталау

Мақсаты:Қосудың терімділік қасиетін пайдалана отырып есептер шығару. Білімін ойлауын дамыту. Еңбектене білуге тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену,

Көрнекіліктер: кестелер.

Түрі: қайталау.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 оқу, талдау.

ІҮ.Білімдерін тексеру:№ 1 Суретке қарап, есептер құрастыру.70 – 30 70 – 20+30/ /70+20/-30№ 2 9 + 6 16 – 9 16 – 7 № 3 Қосудың ең тиімді тәсілін орындау. Терімділік қасиетін еске түсіру.

№ 4

х + 40 = 92 х – 40 = 52 92 – х = 40

х= 92 – 40 х = 52 + 40 х = 92 - 40

х = 52 х = 92 х = 52

52 + 40=92 92 – 40 =52 92 – 52 =40

92=92 52 = 52 40 =40

№ 5

53, 6,80

№ 6

6 + 4 14 + 6

16 + 4 24 + 6

26 + 4 34 + 6

36 + 4 44 + 6

56 + 4 54 + 6

Шығармашылық тапсырма

/ 7 + 5 / - 10 = 2

Сабақты қорыту.

Ү. Үйге тапсырма№ 6 /ә/ 1145 бет ,бағалау.

Тақырыбы: Бақылау жұмысы.

Мақсаты: Ондықтан аттап ауызша қосу және азайту тақырыбында қарастырылған мәселелерді оқушылардың игеру дәрежесін анықтау. Оқушылардың белсенділіктерін дамыту.

Ұқыптылыққа, зеректікке тәрбиелеу.

Түрі:бағалау.

Әдісі:сұрақ-жауап, өзіндік.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Мақсат қою кезеңі:

ІІІ. Білімдерін тексеру:1.Амалды орында

32+6 27-5

60-8 43 + 7

16+8 52-6

89-20 76+20

80-43 61+29

2. Теңдеуді шеш

Х + 20 = 46 х + 7 =43

63- х = 56 х – 18 =20

3. Есепті шығар

ІҮ.Сабақты қорыту

Йге қайталау,бағалау.

 

Тақырыбы: Қайталау

Мақсаты: Оқушылардың алған білімін тиянақтау. Ойларын жинақтауға үйрету.Білім дағдыларын арттыру. Есте сақтау ойлау қабілетін дамыту.Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену

Көрнекілігі: плакат, үлестірме.

Түрі: бағалау

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау.

ІІІ. Бекіту:№ 1

5 л – 3 л = 2 л Жауабы: 2 л кем

5 л – 2 л = 3л Жауабы: 3 л

№ 2

/30 + 15 / +30 = 75 Жауабы: 75 теңге

№ 3

45 + /45 – 15 / = 75

№ 4

38 + х = 80 х – 38 = 42 80 – х = 38

х = 80 – 38 х = 42 + 38 х = 80 – 38

х =42 х =80 х =42

38 + 42 =80 80 – 38 =42 80 – 42 =38

40 = 40 42 = 42 38 = 38

№ 5

88, 88 , 88

ІҮ. Үйге тапсырма:№ 6 , 147 бет

 

№ 84. /22/.Тақырыбы: 45+23 және 68-23 жағдайларындағы қосу және азайту

Мақсаты: 1. 45+23 және 68-23 жағдайларындағы қосу және азайту тәсілдерін меңгерту

Міндеттері: 2.Білімдерін, ой-өрістерін кеңейту.3.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктері: жазбаша қосу

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ.Мақсат қою кезеңі:45+23 және 68-23 жағдайларындағы қосу және азайту

ІҮ. Жаңа сабақ:№ 1 40+20 5+3 60+8

(40+5)+(20+3)

Ү. Түсінгендерін тексеру:№ 2

42 + 34 (40+30)+(2+4) =76№ 3

68 – 23 ( 60 – 20 ) + ( 8 – 3 ) № 4

76 – 34 (70 – 30 ) + (6 - 4) =42№ 5

І – 23 қамшы

ІІ - ? 2 қамшы артық

Барлығы неше қамшы- ?

/23+2/ + 23 =48 Жауабы: 48 қамшы

48 – 23 = 25 Жауабы: 23 қамшы

№ 6

1+1 2+2 3+3 4+4 5+5 6+6 7+7 8+8 9+9Шығармашылық тапсырмаОйлан тап /12 + 5 / - 10 = 7 /12 – 5 / - 0 = 7

ҮІ. Бекіту:Бүгін не өттік?

ҮІІ .Үйге тапсырма1. № 5 /ә/2. Бағалау

Тақырыбы: Жазбаша қосу.

Мақсаты: Баған түрінде қосу және азайту туралы түсінік беру.

Міндеттері: 1. қосу және азайту амалдарының үлгісін пайдаланып көрсету. Есептер шығару.2. Ой-өрісін, білімін дамыту. 3. Алғырлыққа, білімділікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: кестелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Математикалық диктант63 + 13 96 – 12

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:Күн ретін жазуКөркем жазу

555 555 555

№ 1

45 68

23 23

68 45

ҮІ .Түсінгендерін тексеру№ 3 63 + 21 84 – 21 24 + 65 89 + 24 72 + 17 89 – 72№ 4

 

2см + 2 см + 2см = 6 см

№ 5

23 + /23 + 12 / = 58 Жауабы: 58 көйлек

№ 6

5 + 3 4 + 2

15 + 3 14 + 2

25 + 3 24 + 2

ҮІ. Бекіту.Бүгін не өттік?

ҮІІ. Үйге тапсырма:№ 6 , 152 бет бағалау

 

№ 86. /24/. Тақырыбы: 26+34 және 60 – 26 жағдайындағы қосу мен азайту.

Мақсаты: 26+34 және 60 – 26 жағдайындағы қосу мен азайту түсіндіру.

Міндеттері: Санның құрамы екі таңбалы сандарды қосу және азайту тәсілдерін

түсіндіру. Екі таңбалы сандарды оқу, жазу, және салыстыру.

Білімін , ойлау қабілеттерін дамыту.

Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: кестелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6, оқу, талдау,

ІІІ. Білімдерін тексеру:Математикалық диктант45 + 32 68 – 23 49 - 21 97 – 45

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1

26+34 20 + 30 6 + 4 50 + 10

26 + 34 = /20 + 30 / + / 6 + 4 / = 60

/26 + 30 / + 4 /26 + 4 / + 30

№ 2

67 + 23 60 + 20 6 + 7 80 + 10

67 + 23 = /37 + 20 / + 3

67 + 23 = /23 + 7 / + 60

№ 3

60 – 20 50 – 20 10 – 6 30 + 4

ҮІ Түсінгендерін тексеру

№ 4

90 – 23 /80 – 20 / - 3

№ 5

Оқу, талдау

40 + /40 – 16 / = 64 Жауабы: 64 аспап

№ 6

13,17,18,21,25,28,54

12,17,18,21,25,45,52,54,71,81

Салыстыру. Ұқсастығы, айырмашылығы.

Ойлан тап

/8 – 5 / - 3 = 3

/ 8 + 5 / + 10 = 3

ҮІІ Бекіту:бүгін не өттік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 5 , 153 бетбағалау

 

№ 87./25/. Тақырыбы: 26 + 34 және 60-26 жағдайындағы жазбаша қосу және азайту

Мақсаты:26 + 34 және 60-26 жағдайындағы қосу және азайту туралы түсінік беру

Міндеттері:Қосу және азайту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсету кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 , оқу талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Математикалық диктант58 – 26 48 – 35 23 + 25 64 + 34

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1

26 жазамын

34 қосамын 6 + 4

60 жазамын талдау, түсіндіру.

№ 2

60 талдау

26 түсіндіру

ҮІ .Түсінгендерін тексеру:№ 3 37 + 53 90 – 53 38 + 42 80 – 38 23 + 47 70 – 47

№ 4

1дм3см + 1дм1см =2 дм 4 см

2дм4см – 1дм 3 см =1 дм1 см

№ 5

12 – 8 = 4 /12 + 8 / - 5 = 15

№ 6

6 + 4 2 + 3

16 + 4 12 + 3

26 + 4 22 + 3

Шығармашылық тапсырманы орындау

/18 – 15 / - 2 = 3

ҮІІ Бекіту:бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 6 /ә/ 156 бет,бағалау

 

№ 88. Тақырыбы: 27+35 және 63-27 жағдайындағы қосу және азайту.

Мақсаты: 27+35 және 63-27 жағдайындағы қосу және азайту туралы түсінік беру.

Міндеттері: Есептей білу дағдыларын қалыптастыру.Ойлау қабілетін дамыту.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер:кестелер, үлестірмелер

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру. өзіндік

Түрі:аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 , оқу, талдау

ІІІ. Өткенді пысықтау:Математикалық диктант23 + 37 60 – 14 46 + 21 60 – 44

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1 27 + 36 20+30 7+6 50+1327+36 = /27+30/+6 27+36 =/20+36/+7№ 2 36 + 37 30 + 30 6+7 60+ 1336+37

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:№ 3

63-27 50-2 13 – 7 30+6

63 – 27 = /63 – 20 / - 7 63 – 27 = /63 – 7/ - 20

№ 4

73 – 37 60 – 30 13 – 7 30 + 6

73 – 37= /73 – 30 / - 7 немесе / 70 – 37/ - 3

№ 5 /5 – 2 / + 13

№ 6 10 + 20 10 + 30 10 + 40 10 + 60 10 + 80Шығармашылық тапсырма

Ойлан тап /13 + 5 / - 10 = 8 /13 – 5 / + 0 = 8

ҮІІ. Бекіту:Кім шапшаң ойыны6 + 7 9 + 8 7 + 715 – 7 17 – 9 16 – 8

ҮІІІ. Үйге тапсырма№ 6 / ә / 158бет, бағалау.

 

№ 89 /27/.Тақырыбы: 27+36 және 63-27 жағдайындағы жазбаша қосу және азайту.

Мақсаты: 27+36 және 63-27 жағдайындағы қосу және азайту түсіндіру

Міндеттері: тақырыпты түсінідіру. Есептей білу дағдысын қалыптастыру Білімін,ойлауын дамыту.Белсенділікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: кестелер, үлестірмелер

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 оқу, талдау.

ІІІ. Өткенді пысықтау:Үлестірмелермен жұмыс

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1 27 63 36 2763 36 оқу, талдау, түсіндіру.

ҮІ Түсінгендерін тексеру:№ 3

25 + 37 62 – 37 38 + 39 77 – 39 36 + 48 84 – 36

№ 4есепті өз бетінше іздендіру, талдату, салыстыру.№ 5/3 + 7 / + 6 7 + 6 № 6

7 + 6 2 + 3

17 + 6 12 + 3

27 + 6 22 + 3

37 + 6 32 + 3

47 + 6 42 + 3

57 + 6 52 + 3

67 + 6 62 + 3

Шығармашылық тапсырманы орындау.

ҮІІ. Бекіту:Кім шапшаң ойыны

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 6 , /ә / 160 бет, бағалау

 

№ 90 /28\.Тақырыбы: 78+22 және 100-22 жағдайындағы жазбаша қосу және азайту

Мақсаты: 78+22 және 100-22 жағдайындағы жазбаша туралы түсінік беру.Есептей білу дағдысын қалыптастыруБілімін,ойлауын дамыту.Белсенділікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жаіап, талдау, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6 оқу, талдау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:Математикалық диктант63 + 24 36 + 48 16 + 17 33 + 45

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1

78 + 22 =/70 + 20 / + / 8 + 2 / =100

78 + 22 =/78 + 20 / + 2 =100

78 + 22 = / 78 + 2 / + 20 =100№ 2

66 + 34 =/ 60+ 30 / + /6 + 4 / = 100

66 + 34 =/ 66+30 / + 4 =100

66 + 34 =/66 + 4/ + 30 =100№ 3

100 – 22 =/90 – 20 / +/ 10 – 2 / =78

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:№ 4100-34 =/100-30/-4=64

100-34=/100-4/-30=64№ 5

36 + /36 + 28 / = 100 Жауабы: 100 теңге.

Шығармашылық тапсырманы орындау/9 + 5 / - 10 =4

/9 - 5 /+ 0 = 4

ҮІІ. Бекіту:Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 6 , 162 бетбағалау.

 

№ 91/29/. Тақырыбы: 78+22 және 100-22 жағдайындағы жазбаша қосу мен азайту.

Мақсаты: 78+22 және 100-22 жағдайындағы қосу және азайту амалдарын бағантүрінде орындаудың үлгісін көрсету кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту Жауапкершілікке тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: үлестірмелер,

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік

Түрі: аралас сабақ

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 6

ІІІ Білімдерін тексеру:Математикалық диктант63 + 12 78 + 14 38 + 16 27 + 36

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:№ 1 78+22 =100 № 2 100 – 22 = 78

ҮІ Түсінгендерін тексеру:47 + 53 100 – 47 29 + 71 100-71 55 + 45 100 – 4554 + 46 100 – 54 38+62 100-38 41 + 59 100 – 59№ 4 талдау№ 5 9+/9+4/=22 Жауабы: 22 трактор№ 67+2=9 8+2 =1017+12=39 18 + 22=4027+22=49 28 + 22 =50

ҮІІ .Бекіту:Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№ 6 , 165 бет,бағалау

 

№ 92/30/. Тақырыбы: Көпбұрышты еркін өлшеммен сызу және оның элементтерін анықтау. (Көпбұрышты бейнелеп көрсету)

Мақсаты:Көпбұрышты еркін өлшеммен сызу және оның элементтерін анықтай білуге үйрету. Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Байқампаздыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: оқулық, геометриялық фигуралар

Әдісі:түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, өзіндік.

Түрі: аралас сабақ.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:- Сабаққа әзірлік

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:№ 6, оқу, талдау.

ІІІ. Білімдерін тексеру:Математикалық диктант

ІҮ. Сабақтың мақсатын қою кезеңі:Көпбұрышты еркін өлшеммен сызу және оның элементтерін анықтау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Көпбұрыштарды еске түсіру.ә/ № 1 Кез келген үшбұрыш сызу. Үш төбесі, үш бұрышы, үш қабырғасы бар. б/ Әрқайсысының бұрыштары туралы айту.

ҮІ.Түсінгендерін тексеру:№ 36+5 = 11 Жауабы: 11 қабат

І-?

ІІ-? 6 артық 59 /14 + 6 / + 14 =34

ІІІ- 14 59 – 34 = 15 Жауабы: 15 отбасы

Сергіту сәті

№ 5 4дм6см+5дм3см=9дм9см 46см+53см=99 см -9дм 9 см № 6 ауызша қарастыру Шығармашылық тапсырма/14-5/-0=9/14+5/-10=9

ҮІІ. Қорыту:Бүгін не білдік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:№7, 167 бет ,бағалау.

 



Просмотров 1340

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!