Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936)
|
Тақырыбы: Сандарды және шамаларды жазбаша қосу және азайту
Мақсаты: Сандарды және шамаларды жазбаша қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімін тиянақтау. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу. Әдісі: сұрақ-жауцап, өзіндік, іздену. Көрнекіліктер: оқулық бойынша, үлестірмелер. Түрі: қайталау. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын , мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 3, оқу, талдау. ІҮ. Бекіту:№ 1 Қосындыларды, айырмаларды салыстыру.12+79=91 91-79=12 412+279=691 691-279=412№ 2 91 см – 79 см =12 см 9дм1см - 7дм 9 см =1 дм 2 см 691см-279см =412 см № 3 Өрнек құрып, оның мәнін табу. /324+265/-589=2/589-324/-265=0/589-324-0=265 Сергіту сәті № 4 Теңдеуді шешу. № 5 Есепті шығару. Жылқы еті – 395 кг Қой еті - ? 268 кг кем Сиыр еті - ? 156 кг артық ? /395-268/+156= 283 /395+127/+283=805 Жауабы: 805 кг № 6 6 + 6 + 6 + 6 = 24 24 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 =0 24 – 6 – 6 – 6 – 6 = 0 Ойлан тап. /9+8/-10=7 /9-8/+6=7Қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма:1. № 2 / а / 2. бағалау. № 123/21/. Тақырыбы:Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту Мақсаты: Үш таңбалы сандарды қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін тексеру. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: оқулық бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену. Сабақтың барысы: І .Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа даярлық ІІ. Мақсат қою кезеңі:сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау. ІІІ. Білімдерін тексеру:№ 1 . 249+376 625-376№ 2 249 см+ 376см 2м4дм9см+ 3м7дм6дм № 3 /783-248/-535=0/367-367/+425=425/592-367/+425=650 № 4 х+324=892 х-324=468 х=892-324 х=468+324 х=438 х =892 468+324=892 892-324=468 892=892 468 =468 № 5 /145+278/-157 № 6 7+7+7+7=28 28 – 4 – 4 – 4 – 4 - 4 - 4 - 4=0 28 – 7 – 7 – 7 – 7 =0 Ойлан тап /17+8/- 10 =15 /17 – 8 / + 6 =15 ІҮ. Үйге тапсырма:1. № 5 2. бағалау. № 124 / 22/. Тақырыбы:Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту Мақсаты: Сандарды және шамаларды жазбаша қосып, азайта отырып, оқушы білімін тиянақтау. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену. Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 5 оқу, талдау. ІҮ. Бекіту:№ 1 . 427 + 283 710 – 427 № 2 427 см + 283 см =710 см 4м2дм7см + 2м8дм3см = 7дм1дм0см 710 см -427см № 3 /239 + 494 / - 733 = 0842 – 267 / - 575 = 0/842 – 0 / - 575 = 267 № 4 Теңдеуді шешу. Сергіту сәті.№ 5 Кемемен – 236 км Поезбен - ? 374 км артық Поезбен - ? 236 + 347 = 610 км Жауабы: 610 км. № 6 8 + 8 + 8 + 8 =32 32 – 8 – 8 – 8 – 8 = 0 32 – 4 -4 -4 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4 = 0 Ойлан тап /9 + 9 / - 10 = 8 / 9- 9 / + 8 = 8 Қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма:№ 4 бағалау. № 125/23/. Тақырыбы:Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту Мақсаты: Үш таңбалы сандарды қосу және азайтуға тапсырмалар орындай отырып, оқушы білімдерін тексеру. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Алғырлыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: оқулық бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену. Сабақтың барысы: І .Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа даярлық ІІ. Мақсат қою кезеңі:сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау. ІІІ. Білімдерін тексеру:№ 1 . 736+264=1000 1000-264=736 №2,3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау № 4 х+264=710 х=710- 264 х=446 446 +264=710 710=710 № 5 1000-372-299=329 Жауабы: үшінші үйге 329 м сым жұмсалды № 6 9+9+9+9=36 36– 4 – 4 – 4 – 4 - 4 - 4 – 4 – 4 – 4 =0 36–9-9-9-9=0 ІҮ. Үйге тапсырма:1. №7 2. бағалау.
№ 126 / 24/. Тақырыбы:Қайталау Мақсаты: Сандарды және шамаларды жазбаша қосып, азайта отырып, оқушы білімін тиянақтау. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену. Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 7оқу, талдау. ІҮ. Бекіту:№ 1 . Жақшаларды қою № 2 950 905 509 590 № 3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау № 4 Теңдеуді шешу. Сергіту сәті.№ 5 300-78-89=133 Жауабы: 133 сарғыш түсті әк № 6 Өзіндік жұмыс Қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма:№ 7бағалау. № 127 / 25/. Тақырыбы:Қайталау Мақсаты: Сандарды және шамаларды жазбаша қосып, азайта отырып, оқушы білімін тиянақтау. Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.Алғырлыққа тәрбиелеу. Көрнекіліктер: үлестірмелер бойынша Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, іздену. Түрі: қайталау Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:- сабаққа әзірлік ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбын, мақсатын хабарлау. ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру:№ 7оқу, талдау. ІҮ. Бекіту:№ 1 . Салыстыру № 2 453 435 543 534 345 354 № 3 Өзіндік жұмыс ретінде орындау № 4 Теңдеуді шешу. Сергіту сәті.№ 5 Дәптерге шаршы сызу № 6 Өзіндік жұмыс Қорытындылау. Ү. Үйге тапсырма:№ 7 бағалау. Тақырып: Өзіндік жұмыс Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері:Оқушы білімін тиянақтау, өздігінен жұмыс істеуге дағдыландыру. Сабақ түрі: қорыту.Сөздік қормен жұмыс:Ауызша, теңдеу, тәсіл Сабақ жоспары:А)кіріспе. Ұйымдастыру Жаңа сабақ.Б)мұғалімнің түсіндіруі.Пысықтау жаттығулары.Қорыту Сабақ барысы:Ұйымдастыру Жаңа сабақ:А)кіріспе.Егер белгісіз қосылғыш не азайғыш болсак оны қалай табушы едік?Б)мұғалімнің түсіндіруі: Х+2=29 түсіндіріп шығару Х=29-2 х+2=5 Х=27 27+2=29 Пысықтау жаттығулары: 1.Шешімдері бірдей теңдеулерді тап: Х+7=14 16-х=9 25-х=20 х+16=11 2.№ 4 I-60m ш:60+(60-30)=90 II- ? 30m арзан ж:90 теңге 3.өрнектерді жаз,оның мәнін тап 50+(4+2)=56 А+(5+3) мұндағы а40 40+(5+3)=48 30+(а+6) мұндағы а2 30+(2+6)=38 4.2+9=11 11-9=2 17-8=9 8+9=17 3+8=11 11-8=3 17-9=8 9+8=17 4+7=11 11-7=4 17-10=7 10+7=17 5+6=11 11-8=5 17-17=0 Қорыту : Х+7=14 25-х=20 Х=14-7 х=25-20 Х=7 х=5 7+7=14 25-5=20 Сабақты қорытындылау,бағалау:Оқушы білімін бағалау Озат оқушыларға жеке тапсырма беру: Теңдеуді шешу Үйге тапсырма беру : Өткенді қайталау.
|