Главная Обратная связь

Дисциплины:

Архитектура (936)
Биология (6393)
География (744)
История (25)
Компьютеры (1497)
Кулинария (2184)
Культура (3938)
Литература (5778)
Математика (5918)
Медицина (9278)
Механика (2776)
Образование (13883)
Политика (26404)
Правоведение (321)
Психология (56518)
Религия (1833)
Социология (23400)
Спорт (2350)
Строительство (17942)
Технология (5741)
Транспорт (14634)
Физика (1043)
Философия (440)
Финансы (17336)
Химия (4931)
Экология (6055)
Экономика (9200)
Электроника (7621)


 

 

 

 



Жаңа материалды түсіндіру кезеңі



1. Мұғалімнің түсіндірмесі.

2. Сурет бойынша жұмыс.

3. Аңыз туралы түсінікӨмірде болған адам басына құрылған әңгімені аңыз дейді.

4. Аңызды оқып беремін, түсіндіремін.

5. Іштей оқытамын.6. Тізбектеп оқытамын.

7.Суретпен жұмыс:Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар?Қонақтың қалтасына шай құйып отырған кім деп ойлайсың? Неліктен?Сурет бойынша әңгіме құра.

ҮІ.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі.Мәтін неге аңызға жатады деп ойлайсың?

ҮІІ. Бекіту кезеңі.Қорытындылау

ҮІІІ. Үйге тапсырма беру кезеңі:1.Аңызды түсініп оқу.2.Бағалау

 

 

Күні: 23.10.2013

Тақырыбы: Қожанасыр мен Алдар көсе.

Мақсаты: Оқушыларға аңыз әңгіме туралы түсінік беру. Тақырыптарды түсіндіру. Аңыз әңгімелерді айта білуге дағдыландыру.Тілін, сөздік қорларын дамыту.Белсенділікке тәрбиелеу.

Әдісі:сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілігі:суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.Түйе. Сиыр жатқа сұрау.

ІІІ. Өткенді қорыту.Түйенің сыртқы белгісі?Түйе қандай шөпті жақсмы көреді?Сиырдың қандай пайдасы бар? Сиыр сүтінен не жасалады?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі.Тақырыбымен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Аңыздағы әңгіме тарихта болған адамның төңірегінде құрылады./іс-әркетіне байланысты туады.- Қожанасыр, Алдаркөсе, Жиренше, / Алдаркөсе киносы/ ә/ Қожанасыр мен Алдар көсе. Үш сом. Кімнің баласы?Оқып, түсіндіру.б/ Сөздік жұмыс жүргізу.в/ іштей оқу,тізбектей оқу, рөлге бөліп оқу

Г/ Сергіту сәті:Дәптермен жұмыс.

Бақыр – темірден, қаңылтырдан жасаған ақша.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Қожанасыр Алдарға қандай тапсырма берді?Алдаркөсе тапсырманы қалай орындады?Олжалы болған кім?

ҮІІ. Бекіту.Аңыз дегеніміз не?

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 1.33- 34 бет оқу. 2.бағалау.


Тақырыбы: Үш сом

Мақсаты: Оқушыларға аңыз әңгіме туралы түсінік беру. Тақырыптарды түсіндіру. Аңыз әңгімелерді айта білуге дағдыландыру.Тілін, сөздік қорларын дамыту.Белсенділікке тәрбиелеу.

Әдісі:сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілігі:суреттер.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Түйе. Сиыр жатқа сұрау.

ІІІ. Өткенді қорыту:Түйенің сыртқы белгісі?Түйе қандай шөпті жақсмы көреді?Сиырдың қандай пайдасы бар? Сиыр сүтінен не жасалады?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:тақырыбымен мақсатын хабарлау.

Ү. Жаңа сабақ:а/ Аңыздағы әңгіме тарихта болған адамның төңірегінде құрылады./іс-әркетіне байланысты туады.- Қожанасыр, Алдаркөсе, Жиренше, / Алдаркөсе киносы/ә/ Қожанасыр мен Алдар көсе. Үш сом. Кімнің баласы?Оқып, түсіндіру.б/ Сөздік жұмыс жүргізу.в/ іштей оқу,тізбектей оқу,рөлге бөліп оқу

г/ Сергіту сәті:Дәптермен жұмысБақыр – темірден, қаңылтырдан жасаған ақша.

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Қожанасыр Алдарға қандай тапсырма берді?Алдаркөсе тапсырманы қалай орындады?Олжалы болған кім?

ҮІІ. Бекіту:Аңыз дегеніміз не?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1.33- 34 бет оқу.2.бағалау

 


Күні: 24.10.2013

Тақырыбы: Өтірік өлең

Мақсаты: Оқушыларға тазша бала туралы түсінік беру. Өтірік өлең құрастыру.Тілін, сөздік қорларын дамыту.Тапқырлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер.

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену

Түрі: аралас.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:1.Мақал-мәтелдер 2.жаңылтпаштар 3.жұмбақтар.,

ІІІ. Өткенді қорыту:Мақал мәтелдің айырмашылығы қандай?Жаңылтпаштар не үшін қолданылады?Жұмбақтар қандай шығарма?

ІҮ. Мақсат қою кезеңі:Тазша бала. Өтірік өлең.

Ү. Жаңа сабақ: Тазша бала оқу, талдау.Өтірік өлең оқып, түсіндіру.Оқулықпен жұмыс.Іштей оқу.Тізбектей оқу

ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Тазшаның қандай күлдіргі ертегісін білеміз?Тазша қандай бала?Өтірік өлеңде не туралы айтылған?Дәптермен жұмыс.

ҮІІ. Бекіту.Өтірік өлең құрастыру.

ҮІІІ Үйге тапсырма:1. 40-41 бет оқу.2. бағалау.


 

Күні: 28.10.2013

Тақырыбы: Үш арыстың үлгілері

Мақсаты: 1. Үш арыстың үлгілерін таныту, шешендік сөздерді түсініп, мәнерлеп оқуға баулу 2. Тіл байлығын дамыту.3. Байсалдыққа, ақылдылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:аралас

Әдісі:сұрақ-жауап, талдау.

Көрнекілігі:Үш би суреті, мақалдар, шешендік сөздер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа даярлық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:Білімдерін жан-жақты тексеру

ІІІ. Мақсат қою кезеңі:тақырыбымен мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жаңа сабақ:

- Үш арыс дегеніміз кімдер?Мұғалімнің түсіндірмесі.Билердің суреттеріне зер салып қараңдар.Билердің бейнесінен не байқалады?(Байсалдылылық, сабырлық, ақыл мен парасаттылық т.б.)

ҮІ. Оқулықпен жұмыс:Үш арыстың өкілдерін рөлдерге бөліп оқытуОқушыларды да билерше сөйлеуге тырыстыру.ҮІІ Дәптермен жұмыс жүргізуШешендік сөздерді жазып алу.

ІІІ. Сабақты қорыту

Алған білімдерін қайталай отырып, сұрақ-жауап, әңгіме әдісімен бекіту.

- Үш арыс кімдер?

- Шешендік сөздерді айтқан кімдер?

- Билердің бейнесінен не байқадыңдар?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:1.64-65 бет Билер сөзін жаттау. 2.бағалау

 

 

Тақырыбы: Мазмұндама

Сабақтың мақсаты: оқушыларға дайын мәтін бойынша мазмұндама жаздырту.2. білімін, есте сақтау қабілетін дамыту.3. адамгершілікке тәрбиелеу

Сабақтың типі: бекіту сабағы

Әдісі: сұрақ-жауап

Көрнекіңігі: суреттер

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа даярлық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбымен мақсатын хабарлау.

ІІІ. Мазмұндама «Серке мен түлкі»1. Мәтінді оқып талдау

«Серке мен түлкі»

Серке шөлдеп, су ішкісі келіпті. Су жағалап жүріп, суатқа кезігіпті. Суат тік жарлау екен. Серке төмен түсіп су ішеді. Ашқарақтанып суды өте көп ішеді. Қарны қампиып келеді. Қайтайық деп ойлайды. Қарны тым үлкен болғандықтан өрге шыға алмайды. Маңырап тұрған даусын естіп, қасына түлкі келеді. Түлкі оған ақымақтығын, сақалы ұзын болса да, ақылының қысқа екенін айтады. Қанша шөлдесе де, қайта шығу керектігін ойламағанын бетіне басып, жөніне кетеді.

Жоспар:1. Шөлдеген серке2. Ашқарақ серке3. Түлкінің сөзіМазмұндаманы жазу.2-3 оқушыға оқыту.

Орытындылау

ІҮ Үйге тапсырма беру кезеңі:Қайталау

 

Тақырыбы: Қайталау.

Мақсаты: 1 тоқсан бойынша өтілген тақырыптарды қайталау. Білімдерін тексеру.Сөздік қорларын, ойлау қабілеттерін дамыту.Білімділікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрқ-жауап, өзіндік.

Түрі: бекіту.

Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа дайындық

ІІ. Мақсат қою кезеңі:Қайталау

ІІІ. Бекіту1 тоқсан бойынша өтілген тақырыптардан тест алу



Просмотров 1903

Эта страница нарушает авторские права




allrefrs.su - 2024 год. Все права принадлежат их авторам!