![]()
Главная Обратная связь Дисциплины:
Архитектура (936) ![]()
|
Тақырыбы : Отан туралы. М.Мақатаев
Мақсаты:Туған жер мәтінін оқи отырып, туған жердің әркімге ыстықтығы, жақсылығы жайлы жан-жақты түсінік беру. Ақын «Отан» ұғымына нені жатқызатыны, бәрінен биік қоятыны жайлы түсінік беру, ұғындыру.Тілін сөздік қорларын дамыту. Отанын, туған жерін, елін сүюге тәрбиелеу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу. Көрнекілігі: арнайы суреттер, М.Макатаев суреті.. Түрі: аралас. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:«Ыстық қой, шіркін, туған жер!» мәтінді оқытусұрақтарға жауап алуқысқаша түсінгендерін әңгімелету. ІІІ. Өткенді пысықтау:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айту. ІҮ.Мақсат қою кезеңі:Туған жер , Отан тақырыбына кіріспе әңгіме жүргізу. Ү. Жаңа сабақ:а/ автор туралы түсінікә/ өлеңді , тақырыпты мәнерлеп оқуб/ сұрақтарға жауап алув/ сөздік жұмыс жүргізу.«Алпыс екі тамырың бүлк-бүлк етіп,туған жер, туған жер деп соғады»г/ Оқулықпен жұмыстақырыпты оқу 1. іштей оқу 2. тізбектей оқу г/ Сергіту сәті Ү. Түсінгендерін тексеру:Сенің туған жерің қалай аталады? Сен оны неліктен жақсы көресің?Ақын Отаны үшін неге дайын?Қасиетті тіл деп отырғаны қандай тіл? ҮІ. ҚорытуТуған жер туралы мақал-мәтелдер айту.Туған жер – алтын бесік.Туған жердің күні де ыстық, түні де ыстық.Отансыз адам – ормансыз бұлбұ ҮІІ. Үйге тапсырма:1.тақырыпты түсініп оқып келу . «Отан» жатта 2. Бағалау.
Тақырыбы Кімнің мекені жақсы? С.Жүнісов. Мақсаты: С.Жүнісовтың «Кімнің мекені жақсы» әңгімесін оқи отырып, әркімнің өз қонысы, өз мекені өзінежақсы екенін түсіндіру. Мәнерлеп оқи білуге, өз ойларын қорытып айта білуге баулу.Адамгершілкке тәрбиелеу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу. Көрнекілігі: суреттер бойынша Түрі: аралас. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:Туған өлкем тақпақты жатқа сұрау. ІІІ. Өткенді пысықтау:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айту. ІҮ.Мақсат қою кезеңі:Кімнің мекені жақсы Жаңа сабақ:а/ автор туралы түсінік, ә/ тақырыпты мәнерлеп оқу, б/ сұрақтарға жауап алу,г/ Оқулықпен жұмыс.Тақырыпты оқу 1. іштей оқу 2. тізбектей оқу 3. рөлге бөліп оқу. г/Сергіту сәті ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Неге әркімге өз мекені жақсы?Жауынқұртқа батпақты жер несіне ұнайды?Көкқұтанға несмен жер ұнады?Әркім өз қонысына оралған соң қандай сезімде болды? ҮІІ Қорыту:Бүгін не өттік?Өзің тұрған жер саған несімен ұнайды? ҮІІІ Үйге тапсырма:1. Туған өлкем жаттау 2 Бағалау. Тақырыбы Астана. Мақсаты:Астана өлеңін оқып түсндру. Астананың көркін ұғындыра білу.Өлеңді мәнерлеп оқи білуге баулу. Отанын, туған жерін, елін сүюге тәрбиелеу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу. Көрнекілігі: Менің Қазқстаным атты буклет.. Түрі: аралас. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:Отан туралы тақпақты жатқа сұрау. ІІІ. Өткенді пысықтау:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айту. ІҮ.Мақсат қою кезеңі:Туған жер , Отан тақырыбына кіріспе әңгіме жүргізу. Жаңа сабақ:а/ автор туралы түсінік, ә/ өлеңді ,тақырыпты мәнерлеп оқу,б/ сұрақтарға жауап алув/сөздік жұмыс жүргізу.г/ Оқулықпен жұмыс.Тақырыпты оқу 1. іштей оқу2. тізбектей оқу г/Сергіту сәті ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Астана қалас қай кезден бастап Астанасы қаласы аталды? Бұрынғы аты қандай еді? ҮІІ. Қорыту:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айт.Туған жер – алтын бесік.Туған жердің күні де ыстық, түні де ыстық.Отансыз адам – ормансыз бұлбұл. ҮІІІ.Үйге тапсырма:1. Астана жаттау 2.Бағалау.
Сабақтың тақырыбы: Туған тілім Сабақтың мақсаты:1. оқушыларды түсініп, мәнерлеп оқуға дағдыландыру 2. Білімін, ой-өрісін дамыту 3. Адамгершілікке, елжандылыққа тәрбиелеу Сабақтың типі: аралас сабақ Әдісі:түсіндіру, әңгімелеу Көрнекілігі: суреттер Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:Астана жаттау.Астана қаласы қай кезден бастап Астанасы қаласы аталды?Бұрынғы аты қандай еді? ІІІ. Мақсат қою кезеңі:Туған жер , Отан тақырыбына кіріспе әңгіме жүргізу. ІҮ.Жаңа сабақ:Мұғалімнің түсіндірмесі 1. Дихан Әбілевтің өмірбаянымен таныстыру 2. «Туған тілім» оқып талдау3. Сергіту сәті Ү. Жаңа материалды меңгергенін тексеру:1. Оқушыларға оыту іштей, дауыстап, тізбектей.2. Сұрақ-жауап:1. Өлеңдегі туған тіл деген тіркестін орнына қазақ тілі деген сөзді қойып, дұрыс, түсініп, мәнерлеп оқы2. Бөлім қалай аталады? І.Бекіту кезеңі Қорытындылау ҮІІ. Үйге тапсырма беру:1.83 бет жаттау. 2. Бағалау
Тақырыбы Туған өлкем. Мақсаты:Туған өлкем өлеңін оқып түсндру. Туған өлкенің көркін ұғындыра білу.Өлеңді мәнерлеп оқи білуге баулу.Отанын, туған жерін, елін сүюге тәрбиелеу. Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу. Көрнекілігі: Менің Қазқстаным атты буклет.. Түрі: аралас. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу,түгендеу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:Отан туралы тақпақты жатқа сұрау. ІІІ. Өткенді пысықтау:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айту. ІҮ.Мақсат қою кезеңі:Туған жер , Отан тақырыбына кіріспе әңгіме жүргізу. Жаңа сабақ:а/ автор туралы түсінік,ә/ өлеңді , тақырыпты мәнерлеп оқу, б/сұрақтарға жауап алу,в/сөздік жұмыс жүргізу, г/ Оқулықпен жұмыс. Тақырыпты оқу 1. іштей оқу2. тізбектей оқу. г/ Сергіту сәті ҮІ. Түсінгендерін тексеру:Туған жердң гүлі де, күні де дейді?Туған өлке тағы нелерімен көрікті? ҮІІ .Қорыту:Туған жер туралы мақал-мәтелдер айту.Туған жер – алтын бесік.Туған жердің күні де ыстық, түні де ыстық.Отансыз адам – ормансыз бұлбұл. ҮІІІ. Үйге тапсырма:1. Туған өлкем жаттау.2. Бағалау. Тақырыбы: Мазмұндама. Мақсаты:Оқушыларға мазмұндама жаздыра отырып, өз ойларын қорытып, жаза білуге баулу.Тілін, сөздік қорларын дамыту. Еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекілігі. Мазмұндамалар жинағы. Әдісі: сұрақ-жауап,өзіндік. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушы зейінін сабаққа аудару. ІІ. Мақсат қою кезеңі:Тақырыбы мен мақсатын хабарлау.Дәптерлерін таратып беру.Мазмұндама тақырыбымен таныстыру.« » оқып, түсіндіру.Сұрақтарға жауап алу.Өз түсініктері бойынша қысқаша мазмұнын айту. ІІІ. Білімдерін тексеру.Мазмұндаманы жазу.Жеке оқушыларға көмек көрсету. Түсіндіру. ІҮ. Сабақты аяқтау.1.Оқушы жұмыстарын жинап алу. 2.Бағалау.
![]() |